Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Subiect controversat

Postări Recomandate

Eu sincer m am plictisit de papusi masculine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Media te invata altceva, exagereaza ceea ce cere societatea si in acest timp educa societatea. Daca fumatul ar fi ceva deosebit, ceva ce cauta toata lumea, asa cum e frumusetea, pai murea planeta de cancer pulmonar la cat spatiu ar fi ocupat tutunul in mass-media. Frumusetea ocupa un spatiu insemnat, iar mass-media educa generatiile tinere, therefore, watch out ugly people, no room for you ! :blink: Avertismente dure ? ... Pai, sa zicem asa, frumusetea deschide usi. Un om urat va avea niste complexe extraordinare pentru ca persoanele de sex opus nu se vor uita dupa el, angajatorii nu se vor uita dupa el, nimeni nu se va uita dupa el - chestie care impiedica satisfacerea nevoii de recunosatere, de stima si respect. Persoanele cu mai putin creier vor trata de sus pe omul urat. Omul urat va fi obligat sa fie al dracu' rau ca sa reuseasca in viata. Omul frumos - tot ce am zis eu pana acum, doar ca invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Media te invata altceva, exagereaza ceea ce cere societatea si in acest timp educa societatea. Daca fumatul ar fi ceva deosebit, ceva ce cauta toata lumea, asa cum e frumusetea, pai murea planeta de cancer pulmonar la cat spatiu ar fi ocupat tutunul in mass-media. Frumusetea ocupa un spatiu insemnat, iar mass-media educa generatiile tinere, therefore, watch out ugly people, no room for you ! :roll: Avertismente dure ? ... Pai, sa zicem asa, frumusetea deschide usi. Un om urat va avea niste complexe extraordinare pentru ca persoanele de sex opus nu se vor uita dupa el, angajatorii nu se vor uita dupa el, nimeni nu se va uita dupa el - chestie care impiedica satisfacerea nevoii de recunosatere, de stima si respect. Persoanele cu mai putin creier vor trata de sus pe omul urat. Omul urat va fi obligat sa fie al dracu' rau ca sa reuseasca in viata. Omul frumos - tot ce am zis eu pana acum, doar ca invers.

 

 

si omul inteligent????? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropo,avertizmentul tau''persoanele care sunt sensibile sa nu intre pe acest topic'' ,ii penal de-a drepul .

 

Nu este: daca din intamplare va intra aici vreo adolescenta de 150 de kg si va afla ca frumusetea ei interioara nu are valoare si doar fizicul conteaza,,iae ea nu va fi niciodata rapita de fat frumos,sa vezi ce depresii va avea! :huggles: ;) 8)

 

ps. topicul nu este citit numai de forumisti,el poate fi citit de toata lumea (care dispune de internet)

 

Eu sincer m am plictisit de papusi masculine

 

nu serios? pana acum doar de papusi masculine ai avut parte? nu cumva si tu esti o papusa feminina? ce-ai mai vrea tu sa ai parte de o papusa masculina! :blink: :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo'ati vazut vreodata aurolaci frumosi?sau handicapati frumosi?

si inca, cati! chiar daca sunt aurolaci, fiecare are o frumusete aparte, si ei sunt caracterizati "urati" pentru ca duc viata pe care o duc si traiesc in mizerie.

cat despre handicapati....e o prostie... bunica mea a avut de cand era mica handicap la picior si pe vremea ei a fost una din cele mai frumoase femei, si inteligenta. si s-a pastrat, pot spune ca si acum este o batrana frumoasa, desi a avut nenorocul sa aiba acel handicap. si nu s-a simtit niciodat complexata, sau mai prejos decat altii. cine a spus ca handicapatii nu pot fi frumosi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti ipocriti!

 

 

"cine zice, ala e".. ca magarul din poveste. dragule.. nu noi suntem ipocriti. tu esti cel ipocrit. de ce? tu cataloghezi omul dupa aspectul fizic. tu ai zis "prost si frumos, destept si urat", cand de fapt ai vrut sa te referi la destept si frumos, prost si urat. bai! frumusetea e trecatoare. la batranete crezi ca vei fi la fel de frumos precum esti acum? nuu. vei fi urat , cu riduri, cocosat. si vei uita ce ai invatat.

 

iti mai dau si eu un exemplu:

un cersetor, care sta pe langa Biserici si spera sa-l ajute cineva. Cersetor cu diploma de inginer: "a lucrat ca proiectant şi inginer tehnolog la Institutul de Studii şi Proiect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca orice defect te complexeaza. Dar nu e rau sa fii complexat, e rau sa nu treci peste el. E o parte normala a vietii. Complexele ne ajuta sa progresam. Si o spun, pt ca orice om am avut complexele mele fizice, psihice, am evoluat cu ele.

Frumusetea e relativa. adevarat ne place ce e mai usor de palpabil, dar noi avem capacitatea de a vedea frumos unde nu e.

 

iubita mea,stiu ca exagerezi,si asta doar pt a demonstra ca ai dreptate....ala care era inginer si statea pe langa biserici sigur avea ceva la capatana.....deci: era urat

Era urat, nu cred ca ai vreun drept sa zici urat, te referi la frumusetea sufleteasca. N-are rost sa iti zic ac nu e asa, pt ca se pare nu intelegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×