Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bataia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Exista si violenta psihica, foarte multi dragi parteneri duc asta la nivel de arta.

Am si spus. Bataia poate fi si fizica si psihica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, nu stiu. Intotdeauna m-am gandit ca e si o legatura bolnavicioasa intre ele si nenorociti. Un fel de interdependenta... El nu poate fara ea, daca pleaca, o urmareste, o ameninta, o tine in teroare... Ea ar pleca si totusi nu o face..

Eu inteleg ca atunci cand iubesti pe cineva ti-e greu fara acea persoana, dar... atunci cand incepe sa te tortureze psihic sau fizic chiar nu iti dai seama ca ceva e in neregula si trebuie sa te indepartezi?

Am ajuns la concluzia ca femeile [sau marea lor majoritate] sunt foarte slabe din punct de vedere psihic. Adica nasc, sufera pentru copii lor, se chinuie sa-i educe, dar cand vine vorba de un nenorocit, se blocheaza dpdv psihic si emotional.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici la animale masculul nu ataca femela, se lupta eventual cu alti masculi pentru teritoriu ( sau femele :cry: ).

Ori inseamna locul, sau ii omoara puii, pentru a o determina sa intre iara in calduri...Sau altii fac dansuri erotice... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la mine e o vorba daca prin vorba nu merge atunci nimic nu merge

cei care isi bat sotiile ii consider niste animale si nimic mai mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ohohohohhh........ Ce subiect......

 

Parerea mea. Indivizii care se coboara atat de jos... ba nu, ce zic eu, nu se coboara, sunt deja acolo.. atat de jos incat sa loveasca o femeie... Deci ei ..care este.. sunt pe o scara inferioara a evolutiei omului ... sunt rude apropiate cu Neanderthal people.

Intotdeauna am considerat ca un conflict se poate rezolva cu vorba. Dar, o bruta limitata, in lipsa de argumente, face si el cat il duce chestia aia care are prea mult spatiu intre urechi, formal ii zice creier, da' nu se aplica la ei.

Da. Pumni, picioare, in cel mai fericit caz palme. In cel mai nefericit caz, cutite si alte obiecte din dotare.

E superior prin forta si se foloseste de asta. Si da.

Cred ca toata lumea admite ca ai dreptate,dar de dragul discutiei hai sa mai interpretam.

Nu stam sa ii judecam pe cei ce au un astfel de comportament dar..

Ce anume crezi ca ii fac pe acei indivizi sa ajunga la asa ceva ?

Stiu cazuri reale si de barbati abuzati fizic de sotii, care erau terorizati.

Deci ..nevasta este chiar atat de "inocenta" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io am gura mare :focus: si.. de la unul ca asta, mi-as lua-o cu program zilnic. Se pare ca depinde si de ea, in momentul in care isi alege partenerul de viata... Am auzit mai rar femei de un anumit nivel sa ia bataie de la soti.

 

Deci nu stiu, am auzit cazuri si cazuri. Cazuri in care lui ii casuna din senin, oricat ar fi incercat ea sa ii faca pe plac, el tot gasea motiv. Si femeia chiar nu avea nici o vina.

Si am auzit si cazuri in care o dadeau parte-n parte :lol:

 

Eu cred ca, oricat si-ar merita-o, sunt alte metode de-a o pune "cu botul pe labe" pe o femeie care cauta galceava sau doar o provoaca, intr-un fel sau altul. Bataia e ultima din alternative si singura care are rezultate opuse scopului pentru care este administrata.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×