Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bataia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si pana la coada, care este metoda aia exceptionala de a educa un copil? Ca eu din toata polologhia asta n-am vazut nici macar un rand despre "exceptionala tehnica" pe care o cunosti tu.

Cred ca poate fi folosita o carte despre management pentru a-l educa.

Ii dai de lucru, ii trasezi sarcini si apoi ii modulezi activitatea folosind un sistem de recompense si pedepse. Practic il dresezi ca pe un animal.

 

Daca metoda folosita este buna, oamenii pot fi dresati destul de usor. Trebuie totusi inteles modul in care functioneaza dresarea, intelese principiile de baza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine s-a certat vreodata cu o persoana de sexul opus stie cat de diferit isi argumenteaza fiecare parerile. Barbatii au o abordare rationala, o gandirea lineara si deductiva, pe cand femeile au o abordare emotionala, o gandire alambicata si inductiva. Din aceasta cauza cand nici unul nu cedeaza, cearta poate devia mult de la subiect, in special din cauza femeii care aduce argumente emotionale nelegate de subiectul discutiei, aparent ilogice pentru barbat, uneori ducandu-l la exasperare. Atunci se pot intampla cateva lucuri: barbatul cedeaza si admite punctul de vedere al femei, barbatul intrerupe cearta epuizandu-si argumentele logice, barbatul incheie cearta in mod brusc, fie prin amenintare ori prin folosirea de forta fizica.

 

Personal, nu as da mai mult de o palma la o femeie, si asta numai ca s-o calmez daca ar deveni prea isterica. Nu ii inteleg deloc pe cei care isi folosesc consoartele ca sac de box. In primul rand ca au un avantaj fiziologic asupra lor, si in al doilea e o cruzime si o prostie sa maltratezi repetat fiinta alaturi de care traiesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoria ta pica in momentul in care ai copilul. Stiu si eu cum se creste un copil, ba am vazut mai multi copii crescand. Si crede-ma ca habar nu ai despre ce vorbesti.

 

Crede-ma ca eu nu as face un copil fara dragoste reala in relatia cu partenera. Ca daca as face, atunci as fi EXACT mama Iliescu iar acel copil ar fi reprezentarea ego-ului meu. Ori cine isi poate suporta o dublura a ego-ului total independenta de sine? NIMENI. Prin urmare, de aceea parintii egoisti isi bat copiii. Pentru ca ei nu vad in copil o fiinta TOTAL independenta de ei, ci vor sa se vada pe ei in copii, iar copiii sa le fie copie fidela. Daca se poate, sa se miste in oglinda cu ei.

Editat de j

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum fiecare copil este unic, asa fiecare user este unic?

Este un gest de neputinta sa nu imi pot exprima parerile sub anonimatul dat de un user si voi fi obligat sa-mi fac alte conturi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca poate fi folosita o carte despre management pentru a-l educa.

Ii dai de lucru, ii trasezi sarcini si apoi ii modulezi activitatea folosind un sistem de recompense si pedepse. Practic il dresezi ca pe un animal.

 

Daca metoda folosita este buna, oamenii pot fi dresati destul de usor. Trebuie totusi inteles modul in care functioneaza dresarea, intelese principiile de baza.

 

Daca tot ai gresit si ai facut copil fara dragoste in relatie, nu e preferabila dresura in schimbul bataii?

 

Modul in care functioneaza mama natura nu ne obliga printr-un sistem de recompensa/pedeapsa sa ne adaptam? Ori te adaptezi, ori pieri. Dar nu vine mama natura in persoana sa iti dea cu parul in cap. E un joc cu niste reguli, violenta iese din joc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricine ai fi schimba avatarul ala oribil!

 

Personal, nu as da mai mult de o palma la o femeie, si asta numai ca s-o calmez daca ar deveni prea isterica. Nu ii inteleg deloc pe cei care isi folosesc consoartele ca sac de box. In primul rand ca au un avantaj fiziologic asupra lor, si in al doilea e o cruzime si o prostie sa maltratezi repetat fiinta alaturi de care traiesti.

 

Personal nu as da nici o palma unei femei. De cand poate cineva decide la gradul meu de isterie?

Personal nu imi face placere ca unii barbati considera femeile cu o gandire alambicata . Deasemenea nu as considera ca beneficiez de un tratament special , daca iau doar cate o palma.

Gandirea ta ma enerveaza.

 

[quote name='j

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Personal nu as da nici o palma unei femei. De cand poate cineva decide la gradul meu de isterie?

Personal nu imi face placere ca unii barbati considera femeile cu o gandire alambicata . Deasemenea nu as considera ca beneficiez de un tratament special , daca iau doar cate o palma.

Gandirea ta ma enerveaza.

 

Ai cam dovedit punctul meu de vedere. Ultimul tau argument e pur emotional.

 

Consider o femeie isterica cand incepe sa tipe incontrolabil si irational la mine, sa ma loveasca si sa ma zgarie, sa arunce cu lucruri dupa mine, sa sparga tot ce prinde ce in mana etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×