Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bataia

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, draguta, deci citeste cu totul ce scriu, nu scotand ce iti convine din context, expresia lui harald e reprezentativa pentru un mod de a gandi, mai bine ar putea sa explice Preston, treaba ca unele cred ca li se cuvine cam orice pentru faptul ca s-au nascut femei. Parerile mele le-am scris o data si nu le voi repeta. O fata mi-a zis candva ca daca nu se cearta din cand in cand cu prietenul ei se plictiseste de el. O relatie nu se bazeaza pe pumni si picioare. Aici nici nu era vorba despre asa ceva, era vorba de reactia lui eddy. Cele care stau sa si-o ia, am scris ce cred si despre ele. Eu nu am lovit niciodata o femeie, nu intentionat, decat greseli de genul sa ies in fuga sa dau peste ea, dar asta nu inseamna ca nu imi vine cateodata sa fac asta, ca unele chiar o cauta cu lumanarea. Cat despre violenta la modul general, bine ca nu v-a dat natura la multe dintre voi forta de barbat, ca noi intre noi ne batem si dup-aia de cele mai multe ori ne impacam, la voi dupa ce va bateti vreti sa va omorati, ego-ul e undeva sus de tot si nimic nu il poate atinge. Poate d-aia simti nevoia sa ataci o parere neconforma cu a ta. Poate adevarul e undeva la mijloc, dar fiecare are propria varianta, mai ales daca vorbim impreuna si ne intelegem separat.

Editat de alone4ever

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm...da' de certat are voie sa se certe? Asa, la volum minim. Ca daca nici nu se bat, nici nu urla unul la altul, nici nu se cearta, cum drac mai fac make up sex?

 

Pai daca se inteleg foarte bine ajung sa faca sex tantric ceea ce e mai benefic decat "anger-sex"

 

ontopic: bataia si ridicatul tonului nu fac parte din aceeasi clasa...

 

Ba da,tot agresiune este.Exista multe feluri de agresivitate,de fapt nici nu trebuie sa ridici vocea ca sa fii agresiv,se numeste pasiva.O intrebi ce face(ea fiind evident suparata) si spune "nimic".

 

O fata mi-a zis candva ca daca nu se cearta din cand in cand cu prietenul ei se plictiseste de el.

 

Unele se plictisesc de prea mult bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dom'le, da ce ne-am atacat...aiurea zic eu. :)

Ok, hai sa te lamuresc. M-a deranjat ca ai fost de acord ca intr-o relatie se poate intampla sa zboare o palma, o data, din greseala. Nu exista asa ceva. Daca iti vine sa-ti palmuiesti prietena si ai si facut-o, Houston we have a problem.

 

Amu te-ai lamurit? Te-ai linistit?

Fobiile tale legate de purtatoarele de pusi care cred ca li se cuvine tot o sa le trec sub tacere :P

ps: mai nou Preston e invocat de toti masculii de pe forum care vor sa make a point ca e asa cum zic ei? :o:

 

Pai daca se inteleg foarte bine ajung sa faca sex tantric ceea ce e mai benefic decat "anger-sex"

No comment, pe la topicul ala nu am trecut...stii tu mai bine :cheer:

 

Ba da,tot agresiune este.Exista multe feluri de agresivitate,de fapt nici nu trebuie sa ridici vocea ca sa fii agresiv,se numeste pasiva.O intrebi ce face(ea fiind evident suparata) si spune "nimic".

Vreau sa vad si eu cum apare cineva aici pe forum care nu a ridicat niciodata vocea la partener/partenera. Ca sunt convinsa ca sunt o gramada care nu au ridicat palma...nici macar o data, din greseala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sunt convinsa ca sunt o gramada care nu au ridicat palma...nici macar o data, din greseala.

De ridicat o mai ridica omul,ca si gest, dar important e sa nu dea :o: . Si eu mai ridic mana sa dau uneori, dar ma opresc la timp. De fapt, ca sa fiu sincera, am mai palmuit si eu, dar rarut. Dar cred ca nu e scuzabil ca femeia nu are brutalitatea unui barbat. Tot agresiune se numeste, cica. (cica,cica,da' asa e).

 

Si cunosc foarte multi barbati care nici macar nu au ridicat vreodata mana sa dea intr-o femeie, desi au fost provocati. De exemplu, eu sunt o femeie care provoaca la asemenea gesturi, fiindca intr-o cearta spun multe lucruri dureroase,si atunci persoana respectiva se aprinde. Totusi, oamenii se pot controla. Personal,am avut "noroc", daca se poate spune asa, ca am intalnit sau ca am stiut sa aleg doar persoane care se pot controla. Altfel cred ca stateam numai prin spitale :P

Editat de lupoaica*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, tu nu trebuie sa make a point ca asa e cum zici tu, devreme ce zici tu e clar ca e asa, nu ?... Nu am fobii legate de purtatoarele de pusi, am niste concluzii, care in timp poate se vor mai schimba. Am intalnit si multi barbati incapatanati, ferm convinsi ca ei detin adevarul, dar pe langa majoritatea femeilor ei erau mici copii. Ia sa vedem, musai sa fie ca tine ?.... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×