Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A vazut cineva acest film "sf"...? Acum observ ca-i din 2011 pe you tube! Eu nu l-am vazut si poate aleg sa ma uit si eu la el, dar nu acum!

 

Editat de Lucia N
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
56 minutes ago, Fiero said:

 

L-am vazut si eu acum vreo 10 ani, cand inca mai credeam ca traim intr-un univers armonios, ca toate lucrurile se leaga si au un rost anume, bla bla bla. Atunci mi-a placut. Cred ca mi-ar placea si acum, desi l-as vedea doar ca pe o poveste pentru oameni mari. :)

Poi, da, poate fi luat și ca o poveste.

Poi, de ce nu-l mai vezi dacă tot crezi că ți-ar plăcea? Poate ai înțelege altceva și ți-ar mai conferi, măcar așa, o undă de optimism. :smile:

Cât despre filme „grele”, ehe! Aș putea să propun ceva din Bergman, Milos Forman, Fellini, Tarkovski, Bunuel etc. Dar nu prea mai am dispoziția. De aceea mi-a plăcut filmul propus de Lucia.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
15 minutes ago, Lucia N said:

A vazut cineva acest film "sf"...? Acum observ ca-i din 2011 pe you tube! Eu nu l-am vazut si poate aleg sa ma uit si eu la el, dar nu acum!

 

Ce să te mai uiți? E cam pe acolo. Aș zice să încerci altceva.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Vriies a spus:

Ce să te mai uiți? E cam pe acolo. Aș zice să încerci altceva.

Da, la asta ma gandeam si eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Brothers Solomon 2007. Doi frati crescuti la Polul Nord, fara contacte sociale, nu stiu cum sa se poarte in lume. Imi place faptul ca mereu sunt entuziasti, optimisti, fericiti, vad partea plina a paharului in fiecare necaz sau situatie penibila. Cum ar fi sa traim asa? Chipurile lor sunt radioase in orice calamitate.  

MV5BMTUxNzUwNzcyNV5BMl5BanBnXkFtZTcwNjM3MTg0MQ@@._V1_.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum câteva zile văzui și io un film, From Dusk till Dawn. Nu-i tocmai genul de filme la care mă uit, era și târziu, dar mi-au atras atenția George Clooney și Tarantino. Zic: „Hopa, un film tare de Tarantino!” Și l-am văzut până la capăt. Ulterior am văzut că Tarantino a fost doar scenaristul. Bine, pe Tarantino îl știam ca regizor din Pulp Fiction, Kill Bill și altele. 

Despre filmul ăsta se zice că a fost  la vremea lui cel mai tare film de groază, primind și un premiu important în acest sens. Bre, mă leși? Pe bune, mie nu mi s-a părut un film autentic de groază. Mai degrabă ceva între comedie și o parodie la adresa filmelor de groază. Oricum, foarte bine făcut.

 

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Contagion. Ma tot indemna un coleg de serviciu sa il vad, iar eu tot amanam, imi pare bine ca m-am hotarat pana la urma sa ii dau o sansa. Dincolo de actiune, care ne duce cu gandul la ceea ce se intampla in zilele noastre, mesajul filmului mi s-a parut a fi mai important. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Fiero a spus:

Contagion. Ma tot indemna un coleg de serviciu sa il vad, iar eu tot amanam, imi pare bine ca m-am hotarat pana la urma sa ii dau o sansa. Dincolo de actiune, care ne duce cu gandul la ceea ce se intampla in zilele noastre, mesajul filmului mi s-a parut a fi mai important. 

care e?

nici eu nu l-am vazut.

bine, eu multe filme nu am vazut. mai ales cele mai cunoscute din vremuri noi..

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 55 minute, Stu' a spus:

care e?

nici eu nu l-am vazut.

bine, eu multe filme nu am vazut. mai ales cele mai cunoscute din vremuri noi..

Nu ti-l spun, te las sa il descoperi singura, uita-te la film, chiar merita sa il vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 15.03.2020 la 23:00, Lucia N a spus:

A vazut cineva acest film "sf"...? Acum observ ca-i din 2011 pe you tube! Eu nu l-am vazut si poate aleg sa ma uit si eu la el, dar nu acum!

 

Acum am vazut intrebarea ta, scuze, sa il vezi, Lucia, nu o sa regreti.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×