Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

The Eiger Sanction - 1975 - cu Clint Eastwood, am decis sa ma uit la acest film pentru prima oara in viata mea.  N-am auzit de aceasta pelicula, a stat in arhive la invechit iar acum la apusul vietii ne mai arata delicii din viata artistica al marelui actor.   

Mor de ras, era o scena cu o negresa si el l-a intrebat "daca este ultima dorinta al unui condamnat la moarte" e cam uratica femeia???   :lol2:

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

God's crooked lines (2022). Film spaniol.

DOAMNE :eek:

Sa vad daca am timp intr-una din zilele urmatoare sa il revad.

2 ore si jumatate nu m-am putut desprinde.

De mult timp n-am mai vazut ceva atat de bun, inteligent, cu personaje inteligente, actiune, mister... pfoai de mine!

Din ce vad, ar fi ecranizare dupa un roman, il voi cauta.

Recomand 1.000.000%

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
21 hours ago, King1 said:

God's crooked lines (2022). Film spaniol.

DOAMNE :eek:

Sa vad daca am timp intr-una din zilele urmatoare sa il revad.

2 ore si jumatate nu m-am putut desprinde.

De mult timp n-am mai vazut ceva atat de bun, inteligent, cu personaje inteligente, actiune, mister... pfoai de mine!

Din ce vad, ar fi ecranizare dupa un roman, il voi cauta.

Recomand 1.000.000%

L-am văzut și eu aseară, după ce aici l-ai descris atât de fain și cu atât entuziasm! :smile:

Un film bun. Clar, bine făcut și captivant. Face cât 20 de filme d'ălea cu împușcături și mașini stricate! :laugh: Mi-a plăcut și de Alice (Barbara Lennie). Și pentru că mi-a plăcut filmul și m-a lăsat oleacă mască la final, am încercat să caut câte ceva despre acest film. Într-adevăr filmul e făcut de Orioil Paulo, după o carte scrisă de scriitorul spaniol Torcuato Luca de Tena in 1979.

Iar cartea, din câte am citit, e mai explicită decât filmul. Adică, ne spune pe îndelete ce e și cum. N-o să dau aici amănunte pentru că s-ar pierde din savoarea filmului. Tot ceea ce trebuie să facem, este să vedem acest film. 

Pentru cine dorește mai multe amănunte, clik aici: https://auralcrave.com/en/2022/12/11/gods-crooked-lines-explained-the-book-ending/

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dangerous beauty, 1989. Sau, cum e cunoscut pe românește, Frumoasa venețiană. IMDB 7.1.

Despre o parte din viața Veronicăi Franco, poetă și curtezană a Veneției de la 1500. 

Nu-l văzusem, nu știu cum mi-a scăpat. 

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×