Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

August: Osage County

O dramă pe mai multe straturi, foarte bun film.

Meryl Streep este pt mine cum e Anthony Hopkins. Ei doi sunt etaloanele mele.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Phantom of the Opera (2004), cu Gerard Butler și Emmy Rossum. Ca o disperată ce sunt după musical, pe care l-am văzut de trei ori la teatru, am ocolit filmul, că nu știam ce o să văd. Credeam că e o interpretare așa.. de Hollywood. Dar mi s-a făcut dor să îl mai văd o dată (musicalul) și am decis să-mi iau inima în dinți și să văd filmul. Nu e mare diferență față de teatru, e deosebit de drăguț filmul, mi-a plăcut mult. De la decoruri, costume, până la frumusețea actorilor.. ce tânăr și arătos era Gerard Butler pfff! Plus că știu să cânte, și chiar bine rău.

Și Night hunter, pe Prime. Știu doar că e cu Henry Cavill, în rest n-am putut să fiu atentă.

Editat de Amarena
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ultimele zile pe canalele de TV public ne arata filme cu Jack Nicholson din tinerete dar cu scene foarte interzise alta data cu multa indecenta la vorba si fizic. 

Ceva poarta au uitat deschis in Hollywood sau a murit cineva care facea vama ce iese de acolo, ca ma surprinde precum si reclamarea alcoolurilor ceea ce era inainte interzis.

Am vazut doar secvente, nu le stiu titlurile si nu le recunosc din lista lunga.   Eu stingeam doar TV-ul dupa ce el adormea.

Dirty Dancing insa am revazut  azi pentru a mia oara pana am amortit de tot pe canapea.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nowhere, 2023, Netflix. Intr-un viitor nu prea indepartat, criza alimentara globala determina guvernul mondial sa ucidă femeile gravide, copiii și bătrânii. O femeie gravidă scapă cu viață dintr-o execuție in masă, într-un container unde naște o fetiță și este salvata împreună cu copilul în ultimul moment de pe mare, unde containerul cade de pe un vapor in furtuna.

Editat de Avalon73
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Killers of the Flower Moon (2023)

Martin Scorsese, Leonardo DiCaprio, Robert de Niro.

Foarte bun. Un film mult așteptat și așteptările erau să rupă gura târgului. O să vedem la Oscaruri...

Nu e un film de acțiune, dar nu plictisește, în ciuda duratei - 3h20m.

Este inspirat din fapte reale, plasat undeva în jurul anilor '20 și narează  povestea indienilor din Osage County.

Mă așteptam să fie altceva, nu am vrut să aflu prea multe dinainte și mă pregătisem să văd încă un film progresist, părtinitor, în linie cu cerințele de la Oscar. Dar nu este nimic din astea, e obiectiv și foarte frumos construit. 

Scorsese nu se dezice și are și el o apariție grațioasă.

Concluzia e că Leo, I still love you.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut un film cu Clint Eastwood dar nu de la inceput ca am adormit in durere de picior.    Mai nou aproape zilnic avem un film cu el ca se apropie de "100 de ani" iar in caz ca ar muri la 93 de ani, Hollywoodienii si-au facut datoria sa ne ruleze toate filmele cu care a cucerit planeta.    N-am mai vazut acel film Western, era unu brutal.  

Imi venea sa plang cand am vazut videoul lui Toby Keith cu prietenul batran cat un secol, si ma intreb oare cine de la cine ia ramas bun aici???    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Filantropica. Prima vizionare. Fain, mi-a plăcut. Actorul care îl joacă pe Robert, Cristian Gheorghe, mi-a fost coleg de promoție la liceu. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 The Perfect Storm (2000 film) - Heart-Pounding Action on the High Seas cu George Clooney,    Mark Wahlberg,   John C. Reilly,   William Fichtner,   John Hawkes,   Allen Payne,    Mary Elizabeth Mastrantonio,   Karen Allen,    Cherry Jones,   Bob Gunton,    Christopher McDonald ...

M-am ingrozit deja de pescuitul Oceanic, ca Jaws in evenimente sau poate mai putin dar pentru mine e deajuns sa vad un Rechin pe vapor cu piciorul unuia din crew membri in gura, traiesc amandoi dar e o lupta de salvat pescarul.   Chiar nu-s de inima mea in mijlocul noptii acest film, omu' deja viseaza peste prajit am impresia!!!   

 
Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×