Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
George.A

Viitorul de ieri

Recommended Posts

eu zic sa mai citesti din clasici si sa te faci procuror...

macar arta interogatiei s-o inveti calumea...

• Upvote 1

Nimeni nu stie unde se termina universul, dar sunt ferm convis ca incepe la ea, care ea?Care univers?Totu`i o poveste cu nonsens!

Ce poveste? Care nonsens? Care univers? Si unde se termina povestea ei?Cred ca acolo unde incepe universul!

E primavara, prima zi pe taramuri natale, primul zambet fara masca, prima rasuflare Romaneasca, dupa o perioada fara liniste sufleteasca,asteptand...

asteptand masina intr`o ploaie infernala care in capul meu o percep ca pe o etapa primordiala, un nou start, o noua viata stand asezat pe o valiza zambesc, auzind ecoul unei voci intense`n capul meu ce ma preseaza :

"ASTA E? ASTA E O NOUA SANSA?!ASTA E SANSA LA CARE ORICARE OM VISEAZA?"

Pentru prima oara in ultima vreme...sufletul meu nu mai urla, nu mai zbiera si avea puterea sa accepte orice persoana mizera, care in trecut se asemana cu o umbra ce imi ecplisa... imi ecplisa fericirea, viitorul si cel mai important, dragostea.

Pentru prima oara nu mai ma simteam ca un peregrin, care ratacea sufleteste, care era debusolat si dezorientat, eram liber, sa fac ce vreau, sa aleg cum vreau pur si simplu eram LIBER!

Postez un mic fragment din cea ce scriu pentru a cere sfaturi, critici si daca puteti modalitati de a imi exersa si a imi expanda spatiul liric.

Asculta de toti criticii literari, cu mecla de mata plouata si Marian Vanghelie-ti va fi cititor fidel. Te va gira ca pe E. Andronescu (ministrul culturii)laugh.gif

Mie-mi place ce scrii, dar recunosc ca nu-s prea cult. Macar nu ma dau critic literar. Era pe aici un scriitor ce parea foarte experimentat (Mihai Leonte). Roaga-l sa-ti faca el o analiza, ca are ceva lucrari publicate, nu-i debutant.

L. King:

macar arta interogatiei s-o inveti calumea...

Arta interogatieidoh.gif...ia legatura cu MOSSAD-ul si zi-le ca pui o bomba temporizata cu un ceas cu cuc, (dar unul mare) la Centrul Evreiesc.Te invata ei ce si cum...rotflmao.gif

• Upvote 2

Postez un mic fragment din cea ce scriu pentru a cere sfaturi, critici si daca puteti modalitati de a imi exersa si a imi expanda spatiul liric.

Daca ai 8 ani si esti in clasa a doua, da, ai talent, promiti sa fii bun in viitor. O sa ai timp sa inveti si gramatica in clasele mai mari. Mult succes!

• Upvote 2

asteptand masina intr`o ploaie infernala care in capul meu o percep ca pe o etapa primordiala, un nou start, o noua viata stand asezat pe o valiza zambesc

ce fel de valiza?

de ce-l vrei expandat? se poate si extrudat.

prea mic pentru a intelege ceva, prea mare pentru a ascunde platitudinile si torturile sadea la adresa limbii romane.

parca mai e nevoie sa mai exersezi.