Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ajuta Doamne sa cred, necredintei mele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand ai sa fii grabit sa iesi dintr-un impas ai vrea sa poti sa spui si de o 100 de ori pe minut rugaciunea "Tatal Nostru". :)

 

Spre deosebire de alti luzari ca spun doar o singura data "Faca-se voia ta Doamne" :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spre deosebire de alti luzari ca spun doar o singura data "Faca-se voia ta Doamne" :crazy:

 

 

Amu depinde...de oameni.....nu toti is capiati :) de aceea trebuie sa crezi si sa te rogi cand ai un timp liber, ca sa te ajute Dumnezeu :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ajuta-ma Doamne sa ii inteleg si pe cei necredinciosi..chiar daca este aproape imposibil :)

Nu ai nici cea mai mica sansa!

Pentru a putea intelege ceva ...trebuie sa STII multe ...dar tu cum nu stii nimic ...ci doar crezi totul ... nu poti intelege nimic ...si nici nu trebuie sa stii nimic ptr ca in religie ajunge daca crezi totul!

Iar oamenii care nu stiu nimic ...dar cred totul .... mai au si un alt mare noroc ... sunt mereu fericiti ...caci "fericit cel sarac cu duhul"!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai cei care sunt cu Duhul normal ca sunt fericiti! chiar daca sunt saraci in rest ... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ai nici cea mai mica sansa!

Pentru a putea intelege ceva ...trebuie sa STII multe ...dar tu cum nu stii nimic ...ci doar crezi totul ... nu poti intelege nimic ...si nici nu trebuie sa stii nimic ptr ca in religie ajunge daca crezi totul!

Iar oamenii care nu stiu nimic ...dar cred totul .... mai au si un alt mare noroc ... sunt mereu fericiti ...caci "fericit cel sarac cu duhul"!

 

 

Eu sunt sarac cu Duhul si luptator al Binelui.....am sabia :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu sunt sarac cu Duhul si luptator al Binelui.....am sabia :)

 

BRavoo !

Esti un al doilea Isus!

Si el a venit sa aduca nu pacea ci sabia ...si cine nu isi uraste parintii copii si chiar pe sine insusi ...nu e demn de el !

Dar se pare ca tu esti!

 

 

 

PS ...Nu uita ...Daca vrei sa aperi binele ... binele se apara prin Adevar ...nu prin inrolarea la doctrine religioase si in institutii infintate de criminali notorii (biserica) care de-a lingul veacurilor si-au dovedin natura diabolica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar oamenii care nu stiu nimic ...dar cred totul .... mai au si un alt mare noroc ... sunt mereu fericiti ...caci "fericit cel sarac cu duhul"!

Fericirea nu vine din credinta ci din actiune... daca te comporti conform celor predate de Cristos ajungi fericit nu doar daca te imbraci in negru si iei fatza de inmormantare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fericirea nu vine din credinta ci din actiune... daca te comporti conform celor predate de Cristos ajungi fericit nu doar daca te imbraci in negru si iei fatza de inmormantare.

 

 

Fericirea vine din actiunea credintei si din aflarea Adevarului. Daca fac ce scrie in Biblie, ajung bine, si ma imbrac in negru, inseamna ca omor ispitele, implicit pacatele si lumea asta, prin viata pe care o duc...fiindca el simbolizeaza ceva...calugarii de ce se imbraca in negru ??? Negrul inseamna absenta culorii, moartea culorii, deci la oamenii care se imbraca toata viata in negru, calugarii, inseamna moarte lumii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×