Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ajuta Doamne sa cred, necredintei mele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Incearca sa spui Domnului acele ganduri.Lasa rugaciunile clasice sau scrise de altii.Vorbeste cu Dumnezeu cum i-ai vorbi unui tata bun iar domnului Isus ca unui frate si prieten. :blink:

 

Mare naivitate ...dar si mare greseala!

 

Adica sa te destainuiesti cuiva care nu a adus decat groaza mizerie si suferinta ...si nimanui niciodata ceva bun ...crezi ca merita atata incredere?

 

Nu crezi ca increderea intr-un diavol care se da drept Dumnezeu poate avea urmari fatale?

 

Dumnezeu adevaratul ...te ajuta exact atat cat te ajuti SINGUR!

Daca nu ai puterea sa te ajuti singur ..."roaga-te" tie insuti ....printr-o relaxare urmata de autosugestie in care te sugestionezi ca esti energic si puternic ...si exact asa vei fi !

 

Nu astepta sa vina extraterestrii din ceruri si mortaciunile de acum 2000 de ani sa te ajute ...ca fi sigur ...nu vor veni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare naivitate ...dar si mare greseala!

 

Adica sa te destainuiesti cuiva care nu a adus decat groaza mizerie si suferinta ...si nimanui niciodata ceva bun ...crezi ca merita atata incredere?

 

Vorbesti asa doar pentru ca nu cunosti puterea rugaciunii,nici pe Dumnezeu si nici pe dracu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba le cunosc ! ... tocmai de aia le si combat ...Dumnezeul tau este bun si frumos doar in vorbe ...in rest Biserica sa actioneaza exact ca DRACU!...si asta vedem in istoria bisericii crestine ... de unde si concluzia mea ca nu exista diavol mai mai mare mai rau mai murdar si mai puternic decat ... Biserica lui Dumnezeu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba le cunosc ! ... tocmai de aia le si combat ...Dumnezeul tau este bun si frumos doar in vorbe ...in rest Biserica sa actioneaza exact ca DRACU!...si asta vedem in istoria bisericii crestine ... de unde si concluzia mea ca nu exista diavol mai mai mare mai rau mai murdar si mai puternic decat ... Biserica lui Dumnezeu!

 

Dumnezeul meu e bun si frumos in vorbe,fapte si este in inma mea.

 

Dumnezeul religiilor e alta poveste si da...ala a fost si este dracu'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ce rugaciuni ai vrea sa spui ca eu spun una singura si anume "Tatal Nostru" de doua ori pe zi cand ma scol dimineata si inainte de a ma culca seara.Asta de obicei dar daca e cazul spun si de 100 de ori intr-o ora daca sunt in impas. :blink:

 

E bine, continua asa si o sa invingi raul.

Apropo de ce vorbeam pe alt topic. Pai daca crestinul asta cand are o problema spune 100 rugaciuni pe ora, e clar ca nu o sa o mai rezolve niciodata.

De aceea suntem in evul mediu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeul meu e bun si frumos in vorbe,fapte si este in inma mea.

 

Si atunci de ce spui ca nu il cunoastem?

 

Dumnezeul religiilor e alta poveste si da...ala a fost si este dracu'.

 

GRESIT !

Nu Dumnezeul religiilor este dracu ...ci Biserica Crestina!

Dumnezeul religiilor este o scorneala ca si Greuceanu !

Dar Biserica crestina ...este Diavolul institutionalizat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si atunci de ce spui ca nu il cunoastem?

 

Pentru ca Dumnezeu locuieste in constiinta omului iar constiinta este pe cale de disparitie.In locul ei sa instaurat dumnezeu-omul faradelegilor si pacatului de orice fel.

 

Cand am spus dumnezeul religiilor ma refeream si la biserica crestina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar cum sa fac sa-mi adun gandurile? spun rugaciunea si gandul imi zboara aiurea, la fiecare zi ce a trecut si la fiecare care o sa vina

Cred ca mai ai vreo reminiscenta de zburatoare de pe cand intr-o viata anterioara erai cuca si alta pasare vorba yoghinilor in ideile carora eu nu cred in totalitate. :cry:

 

Incearca sa spui Domnului acele ganduri.Lasa rugaciunile clasice sau scrise de altii.Vorbeste cu Dumnezeu cum i-ai vorbi unui tata bun iar domnului Isus ca unui frate si prieten. :cry:

Corect! dar numai dupa ce spui "Tatal Nostru" si dupa aceea ceri ce ai de cerut in cateva cuvinte ca doar stie Dumnezeu mai bine decat noi de toate cele care noi avem nevoie.De-acord? :cry:

 

Ba le cunosc ! ... tocmai de aia le si combat ...Dumnezeul tau este bun si frumos doar in vorbe ...in rest Biserica sa actioneaza exact ca DRACU!...si asta vedem in istoria bisericii crestine ... de unde si concluzia mea ca nu exista diavol mai mai mare mai rau mai murdar si mai puternic decat ... Biserica lui Dumnezeu!

Din pacate trebuie sa recunoastem cei cu mintea limpede ca in bisericile de azi cam este lacasul dracului dovada ca femeile umplu aceste lacase si chiar ar vrea sa intre peste preot in altar ba mai mult ar vrea sa fie si preotese si chiar episcopi.Pana acum vreo 60 de ani femeia nu avea voie sa stea decat in pronaos.La focul ghenei cu asa muieri emancipate care vin desbracate in biserica caci desbracate sunt in comparatie cu Maica lui Iisus din icoana pe care o pupa degeaba! :blink:

 

Dumnezeul meu e bun si frumos in vorbe,fapte si este in inma mea.

 

Dumnezeul religiilor e alta poveste si da...ala a fost si este dracu'.

Si de ce vorbesti asa urat si ma iau si eu dupa tine si alti ropotisti? 8)

 

E bine, continua asa si o sa invingi raul.

Apropo de ce vorbeam pe alt topic. Pai daca crestinul asta cand are o problema spune 100 rugaciuni pe ora, e clar ca nu o sa o mai rezolve niciodata.

De aceea suntem in evul mediu.

Tu fiind big bangist esti inconstient de Dumnezeu! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de ce vorbesti asa urat si ma iau si eu dupa tine si alti ropotisti? :blink:

 

Poti sa spui si Tatal Nostru daca vrei da mai bine spune direct Tatalui ce ai in inima.

 

Eu vorbesc urat numai cu obraznicii si ii mustru mai dur pe cei intelepti.Cine pricepe...pricepe cine nu ...la revedere.Sper sa nu fi fost un exemplu rau pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa spui si Tatal Nostru daca vrei da mai bine spune direct Tatalui ce ai in inima.

 

Eu vorbesc urat numai cu obraznicii si ii mustru mai dur pe cei intelepti.Cine pricepe...pricepe cine nu ...la revedere.Sper sa nu fi fost un exemplu rau pentru tine.

Trebuie sa recunosc ca nu intotdeauna ci numai din cand in cand si doar cateodata. :doh: :)

 

E bine, continua asa si o sa invingi raul.

Apropo de ce vorbeam pe alt topic. Pai daca crestinul asta cand are o problema spune 100 rugaciuni pe ora, e clar ca nu o sa o mai rezolve niciodata.

De aceea suntem in evul mediu.

Cand ai sa fii grabit sa iesi dintr-un impas ai vrea sa poti sa spui si de o 100 de ori pe minut rugaciunea "Tatal Nostru". :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×