Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Ajuta Doamne sa cred, necredintei mele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fericirea vine din actiunea credintei si din aflarea Adevarului. Daca fac ce scrie in Biblie, ajung bine, si ma imbrac in negru, inseamna ca omor ispitele, implicit pacatele si lumea asta, prin viata pe care o duc...fiindca el simbolizeaza ceva...calugarii de ce se imbraca in negru ??? Negrul inseamna absenta culorii, moartea culorii, deci la oamenii care se imbraca toata viata in negru, calugarii, inseamna moarte lumii.

 

 

te-ai retras de lume?

 

te rogi constant?

 

ai renuntat la scopurile proprii?

 

cu culegi suflete?

 

te-ai lepadat de tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te-ai retras de lume?

 

te rogi constant?

 

ai renuntat la scopurile proprii?

 

cu culegi suflete?

 

te-ai lepadat de tine?

 

 

Nu, nu m-am retras inca de lume peste vreo 15-20 de ani....o sa devin calugar

 

Daca ma rog constant??? Aproape, inainte ma rugam din ora in ora, acum o data de doua ori pe zi, dar revin la forma initiala :)

 

La scopurile proprii nu am renuntat fiindca inca mai traiesc printre oameni...cica :D

 

Daca culeg suflete ???Te anunt ca da....le duc pe Calea....

 

Daca m-am lepadat de mine??? Doamne fereste !! Da ce ai baut Ella ??? Vin sfintit ??? :resent:

 

Da eu nu o sa ma lepad de mine, decat cand o sa ma sfintesc in pestera.. dar in rest.o sa traiesc dupa Voia lui Dumnezeu si dupa Poruncile Sfinte....Road to Heaven :P

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu esti tu insuti un exemplu...cu ce tupeu ne indrumi pe noi? :resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca nu esti tu insuti un exemplu...cu ce tupeu ne indrumi pe noi? :friends:

 

 

Deci eu traiesc intre 2 lumi, si de aceea pot sa va indrum...inteleg si am vazut prea multe ca sa stiu ce fac :o:

Eu incerc sa fiu un exemplu...dar de aceea inteleg si ma straduiesc...si pot deveni exemplu oricand :)

Si eu am fost necredincios dar....am ajuns credincios :( Niciodata nu e prea tarziu

Editat de NeXuS-Warrior of Thruth

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fericirea vine din actiunea credintei si din aflarea Adevarului. Daca fac ce scrie in Biblie, ajung bine, si ma imbrac in negru, inseamna ca omor ispitele, implicit pacatele si lumea asta, prin viata pe care o duc...fiindca el simbolizeaza ceva...calugarii de ce se imbraca in negru ??? Negrul inseamna absenta culorii, moartea culorii, deci la oamenii care se imbraca toata viata in negru, calugarii, inseamna moarte lumii.

Mare infumurare Domnule, prea mare ca sa pot comenta ceva. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare infumurare Domnule, prea mare ca sa pot comenta ceva. :)

 

 

Da nu este nicio infumurare.....poti trai aceasta viata in doua feluri...fiecare isi alege drumul sau si si-l paveaza.....Atat Raiul cat si Iadul incep din viata asta si se continua dincolo...Totul depinde de noi. Alegem Binele o sa traim bine, Alegem Raul vom trai rau. Logic... :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai..ei avea tu Adevarul tau, dar asta nu te cruta de infumurare...nu ti se pare ciudat? ceva nu bate aici..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai..ei avea tu Adevarul tau, dar asta nu te cruta de infumurare...nu ti se pare ciudat? ceva nu bate aici..

 

 

 

Tu ai incercat sa cauti Adevarul ???.....doar nu sunt infumurat ca incerc sa ii indrum pe oameni...ii iubesc mult si vreau sa ii ajut ???E vreo problema ???Eu nu vad niciuna....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca unui intelept ii sade bine sa lase loc intotdeauna de mai mult..nu de alta, dar sunt oameni care se sinucid ca desi devin fanatici tot nu pot sa faca totul ca la carte

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×