Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nici macar prima pagina nu am citit-o :cry: :stars: ...imi vreau camilele inapoi

 

Lucha...despre ce vorbesti maica? Nichts verstehen....:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand vii in Romania prin vizita?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand vii in Romania prin vizita?

 

La anul in August cind se insoara varu'meu. Tocmai vroiam sa te intreb daca stii cumva : ce trebuie sa faca nasii la cununie? (Ne-a intrebat daca vrem sa-i fim nasi eu cu sotul). Ma refer in biserica...ar trebui sa facem sau sa spunem ceva care ar fi contrar religiei noastre? Intrebarea este valabila pentru toti cei care ar putea imparti ceva cunostinte in domeniul asta.

Multumesc.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

peste un an.. auch

 

 

care e proverbu tau preferat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care e proverbu tau preferat?

 

Sunt 2 :

 

"Life itself can't give you joy,

Unless you really will it.

Life just gives you time and space,

It's up to you to fill it."

 

"Dream as if you'll live forever.Live as if you'll die tomorrow"

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intamplare hazlie din viata ta

 

La anul in August cind se insoara varu'meu. Tocmai vroiam sa te intreb daca stii cumva : ce trebuie sa faca nasii la cununie? (Ne-a intrebat daca vrem sa-i fim nasi eu cu sotul). Ma refer in biserica...ar trebui sa facem sau sa spunem ceva care ar fi contrar religiei noastre? Intrebarea este valabila pentru toti cei care ar putea imparti ceva cunostinte in domeniul asta.

Multumesc.

 

pai aveti niste chestii de facut dar nu prea stiu eu religia voastra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai aveti niste chestii de facut dar nu prea stiu eu religia voastra

 

Varul si sotia sunt ortodoxi,iar noi musulmani. Ce vreau eu sa stiu este daca noi trebuie sa facem ceva de genul "pupa mina la preot" ...."facut cruce"... "spune vreo rugaciune sau ceva referitor la Isus"..." a bea din pocalul ala si manca anafura"...chestii din astea....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Varul si sotia sunt ortodoxi,iar noi musulmani. Ce vreau eu sa stiu este daca noi trebuie sa facem ceva de genul "pupa mina la preot" ...."facut cruce"... "spune vreo rugaciune sau ceva referitor la Isus"..." a bea din pocalul ala si manca anafura"...chestii din astea....

 

buna seara, Naeema'!

dupa cate stiu eu, nasii trebuie sa fie de aceiasi credinta cu finii. unii preoti sunt mai conservatori si nu accepta derogari de la regulile destul de stricte ale bisericii ortodoxe. eventual, vi se acorda o dispensa. eu am primit o asemenea dispensa de la episcop, cand m-am casatorit, nefiind ortodoxa si nerenuntand la credinta mea. dar ceremonia in sine implica cam tot ce ai enumerat tu mai sus. va trebui sa va documentati bine inainte sa acceptati.

mult noroc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da

 

Ce nasol sa fi femeie musulmana ! :baby:

Cum te trateaza Abdulii ? Ca pe o sclava si un obiect personal, in nici un caz ca pe o fiinta !

Si de ce porti cearceaf negru pe tine si te acoperi ? De ce iti ascunzi trupul ? Nu ti cald ? :jester:

Ma deruteaza total cultura araba ! :lol2:

 

Esti din Dubai ?

Vreau sa stau si eu la Burj al Arab ! ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna seara, Naeema'!

dupa cate stiu eu, nasii trebuie sa fie de aceiasi credinta cu finii. unii preoti sunt mai conservatori si nu accepta derogari de la regulile destul de stricte ale bisericii ortodoxe. eventual, vi se acorda o dispensa. eu am primit o asemenea dispensa de la episcop, cand m-am casatorit, nefiind ortodoxa si nerenuntand la credinta mea. dar ceremonia in sine implica cam tot ce ai enumerat tu mai sus. va trebui sa va documentati bine inainte sa acceptati.

mult noroc!

 

Buna seara Miss Jones,

Mersi frumos de informatii. De fapt ar trebui sa-i cer varului sa se informeze el la preotul unde vor sa faca cununia si-i va spune parintele tot ce trebuie sa stie nu?

 

Ce nasol sa fi femeie musulmana ! :lol2:

Cum te trateaza Abdulii ? Ca pe o sclava si un obiect personal, in nici un caz ca pe o fiinta !

Si de ce porti cearceaf negru pe tine si te acoperi ? De ce iti ascunzi trupul ? Nu ti cald ? :jester:

Ma deruteaza total cultura araba ! :no:

 

Esti din Dubai ?

Vreau sa stau si eu la Burj al Arab ! ! :D

 

Vai ia-o usor cu emoticoanele ca m-ai ametit cu ele.

Cad ca au sosit soimi patriei la topicul meu. In ce grupa esti la gradinita? :baby:

 

Cine ti-a zis tie ca port cearsaf?

 

Nu sunt din Dubai. Daca poti plati vreo 5000$ pe noapte atunci vei sta la Burj Al Arab. Bafta !

 

Cit despre restul comentariilor nici nu le "onorez" cu vreun raspuns,atit de idioate sunt.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×