Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si trebuie sa-ti refulezi frustrarile personale pe oameni pe care nici nu ii cunosti? Mai bine ai incerca sa iesi din inchisoarea cliseelor si a generalizarilor pana nu vei realiza ca e prea tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu te cred ca esti suparata pe tatal tau . si ai gasit o vinovata . dar totusi sa nu exageram . una s cazurile personale . si eu ar trebui sa urasc tot mapamondul daca e asa si multe alte chestii dar prefer sa raman in durerea mea si sa nu ma iau de altii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si trebuie sa-ti refulezi frustrarile personale pe oameni pe care nici nu ii cunosti? Mai bine ai incerca sa iesi din inchisoarea cliseelor si a generalizarilor pana nu vei realiza ca e prea tarziu.

 

AHAM :P Tie iti este usor sa dai din tartacuta ! :lol2:

 

Banuiesc ca nu ai avut in familie victime ale islamului ?

 

Toti is pe aceeasi lungime de unda ! Aceeasi mentalitate, aceeasi prostime barbara ! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt o ''islamofoba'' inraita ! :lol2:

Like many others, nu suport cultura asta primitiva si discriminatoare (misogina, homofoba etc) ! :P

 

Nu esti nici o "islamofoba".Esti doar inca una din categoria celor care au impresia ca asa cum traiesc ei e cel mai bine si cel mai corect.

Nu confunda adevarul cu propria-ti parere. :lol2:

 

:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AHAM :P Tie iti este usor sa dai din tartacuta ! :lol2:

 

Banuiesc ca nu ai avut in familie victime ale islamului ?

 

Toti is pe aceeasi lungime de unda ! Aceeasi mentalitate, aceeasi prostime barbara ! :P

 

draga mea toata omenirea e proasta si face rau daca e asa sa o luam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa nu ii stricam topicul Naeemei asa aiurea.. e clar ca domnisoara Andreea se ghideaza dupa niste principii meschine, e democratie....fiecare cu parerile si cu constiinta lui.

 

 

Naeema.. o seara frumoasa :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
draga mea toata omenirea e proasta si face rau daca e asa sa o luam

 

Mda, cu musulmanii in frunte ! :lol2:

 

Eu zic sa nu ii stricam topicul Naeemei asa aiurea...e clar ca domnisoara Andreea se ghideaza dupa niste principii meschine, e democratie...fiecare cu parerile si cu constiinta lui.

 

 

Naeema...o seara frumoasa :P

 

E clar ca gandesti cam zdruncinat ! Sper sa patesti si tu ceva care sa te afecteze intr-un mod asemanator, si sa-ti spuna altii ca te ghidezi dupa principii meschine ! :P

 

 

Naema Cotzobena, in 10 minute vine tramvaiul. Ai dreptul sa te arunci in fata lui ! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, cu musulmanii in frunte ! :cry:

 

 

 

E clar ca gandesti cam zdruncinat ! Sper sa patesti si tu ceva care sa te afecteze intr-un mod asemanator, si sa-ti spuna altii ca te ghidezi dupa principii meschine ! :cry:

 

 

Naema Cotzobena, in 10 minute vine tramvaiul. Ai dreptul sa te arunci in fata lui ! :cry:

 

 

Andreea, in mod normal nu "m-as baga" dar te rog, nu vorbi despre "victimele teroristilor" ca banuiesc ca la asta te referi , fara sa sti nimic despre armata SUA , pe unde se afla ea si ce face. Cati oameni isi pierd zilnic vietile in Irak , palestina........? Repet OAMENI. Nu musulmani, nu ortodocsi, nu budisti.. ....Daca avem ceva mai presus de animale (nu toti) aceea o fi ratiunea si spiritul de a ne tolera reciproc. Nu uita ca noi ne ranim unii pe altii fara motiv, doar din ura si rautate, pe cand animalele ucid ca sa manance sau sa se apare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Niqab e singura denumire pentru acest vesmant?

In unele locuri stiam ca e interzis sa porti burqa,de exemplu.Acolo unde esti(am inteles ca nu intr-o tara musulmana), cum e?

 

Burqa este vesmintul ala albastru care se poarta in Afganistan. E tipic acelei tari si e de fapt intregul vesmint care e dintr-o bucata. Niqabul in schimb este doar portiunea care acopera fata. Restul vesmintului este compus din abaya (pardesiul negru lung) si hijab (baticul de pa cap).

 

Da,in Europa se dau sau dat legi care interzic burqa,niqabul sau chiar si hijabul. Aici nu. E o tara multiculturala si libertatea cetateanului de a-si practica propria religie si mentine identitatea culturala face parte din constitutie.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AHAM :cry: Tie iti este usor sa dai din tartacuta ! :cry:

 

Banuiesc ca nu ai avut in familie victime ale islamului ?

 

Toti is pe aceeasi lungime de unda ! Aceeasi mentalitate, aceeasi prostime barbara ! :cry:

 

Si revenind, sper ca Naeema ma scuza pt off topic, Andreea, poate ca ne-ai facut curioase pe mai multe............Tu ai avut in familie victime [ALE ISLAMULUI? Daca e asa, imi cer scuze personal ca am indraznit sa comentez :cry:

Editat de joannahart

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×