Sari la conținut
Forum Roportal
scumpica21

Cum sa faci un barbat sa se intoarca la tine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi dau seama ca ea s-a purtat urat cu el si el s-a saturat, din ce spune ea. Si vad ca e destul de finut si nu-i da flit ca un taran, ci ii propune elegant sa fie prieteni. Da' ea nu si nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma cunoaste cineva? Nu stiu ce sa fac caci daca ne intalnim si ii vorbesc despre altceva e oki, dar daca ii aduc vorba de noi imi spune ca disperarea nu imi face bine!!!Nu sunt disperata si nu vreau sa il sufoc, dar am nevoie de el!!!Il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta si cateodata simt ca nu mai pot!!!O sa il las in pace o perioada si apoi voi incerca din nou!!!Imi spune ca putem fi prieteni, ceea ce nu imi este deloc usor!!!Si ceea ce e si mai greu...avem aceeasi prieteni si daca ies este inevitabil sa nu ne intalnim!!!In plus, nu am nevoie de un alt barbat, ci de acesta, care a fost singurul din viata mea si sper ca va mai face parte vreodata din mine!!!

ia treci mataluta aci pe forum si distreaza-te nitel

habar nu ai cati oameni simpatici vei intalni

asta iti va ocupa timpul si alina offff-ul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi dau seama ca ea s-a purtat urat cu el si el s-a saturat, din ce spune ea. Si vad ca e destul de finut si nu-i da flit ca un taran, ci ii propune elegant sa fie prieteni. Da' ea nu si nu.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca a murit,ca s-a dus in strainatate pentru totdeauna etc ...eu asa fac si ii uit repede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandeste-te ca a murit,ca s-a dus in strainatate pentru totdeauna etc ...eu asa fac si ii uit repede

:D cel mai bine functioneaza cu ''mort si ingropat'' ... in cazul meu ... imi trece imediat ...

doar ca... daca se intoarce... nu mai are nici o sansa... asa ca mai bine ''pleaca in strainatate'' :)

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh:

 

de exemplu CINE ???

na, ca trebuia tu sa intrebi repede "cine? cine?" ... :o: cum cine? poate domnul...sau domnul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M as umili prea mult sa ma rog de unul sa vina inapoi. Exista vibratoarele . Inlocuieste sexul cu barbati .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 22 de ani! Am avut o relatie care a durat mai bine de 4 ani, o relatie frumoasa cu bune si rele. Eram destul de rea caci nu stiam ca il iubesc asa de mult, dar nu am gresit numai eu. Acum mai bine de doua luni ne-am certat dintr-o prostie. El a fost cu altcineva, eu la fel, dar nimic serios. Mi-am dat seama ca am nevoie de el si ca e cea mai importanta persoana pentru mine! Asa ca am incercat sa il aduc inapoi, dar nu ma vrea. Nu imi spune ca nu mai simte nimic pentru mine, se poarta frumos, dar spune ca simte ca nu are pentru ce sa se intoarca inapoi. Ce sa fac? Nu mai pot sta fara el, am nevoie de el si il iubesc mult de tot! Credeti ca indiferenta ar fi o solutie sau sa mai incerc sa ii arat ceea ce simt? Mi-e frica sa nu il sufoc, nu stiu ce sa ma fac!!!

 

 

pai,vreau sa stii ca nu esti singura care a trecut sau trece prin asa ceva..prin ceva asemanator am trecut si noi(eu si iubitul meu,care suntem impreuna de 2 ani)..am avut un moment in care pur si simplu,am simtit ca nu il mai vreau langa mine si am inceput sa ma racesc fata de el,ii vorbeam foarte urat,il respingeam de fiecare data..il faceam sa planga..si ne-am certat,am stat"despartiti"timp de o saptamana..la inceput,nu au fost probleme,imi era bine,parca ma bucuram ca nu mai sunt cu el..dar dupa cateva zile,am incepuut sa-i simt lipsa,pt ca nu mai avea cine sa ma sune sa-mi spuna seara"noapte buna puiul meu"sau"te iubesc frumoaso"..si incet incet,am inceput sa-mi dau seama ca trecusem printr-o criza"feminina"si ca el nu avea de ce sa sufere pt asta..si i-am cerut iertare,am plans nopti si zile la rand..dar,m-a iertat si acum pot sa spun ca suntem mai bine ca la inceput..comunicarea a devenit pe primul loc in relatia noastra.ne intelegem foarte bine.ideea e ca trebuie sa stii cu adevarat ce vrei de la tine si de la viata.nu poti sa te joci cu el si cu tine in acelasi timp.daca crezi ca il iubesti,demonstreaza-i.adu-ti aminte cum l-ai facut sa se indragosteasca de tine,repeta faza,ba chiar mai fa unele imbunatatiri,vorbeste-i cu dragoste,trateaza-l cu caldura..surprinde-l cu anumite gesturi care ii faceau placere pe vremea in care erati impreuna..si ai sa vezi ca o sa iti raspunda mai devreme sau mai tarziu.dar nu te astepta sa raspunda imediat.ai rabdare si ai sa vezi ca o sa meraga,daca te mai iubsete.sper sa iti fie de folos.te pup si multa bafta si rabdare. :crazy: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu te astepta sa raspunda imediat.ai rabdare si ai sa vezi ca o sa meraga,daca te mai iubsete.sper sa iti fie de folos.te pup si multa bafta si rabdare. :) :P

 

dragi fete... citesc una, citesc doua, ma citesc pe mine si-mi aduc aminte de toate prostiile si nebuniile pe care le-am facut un ultimele luni tot din cauza unei obsesii... si ma apuca panica si disperarea de fiecare data cand imi aduc aminte de cate ceva si imi imaginez ca i-am distrus viata baiatului doar din dorinta de a-l proteja cum am perceput ca facea si el cu mine :jester: :crazy:

 

HAI SA FACEM UN CLUB AL FETELOR CARE AU TERMINAT O RELATIE!

si poate ne punem mintile la contributie sa inventam un aparat care sa ne stearga total sentimentele despre ei. nu amintirile, doar emotiile. nenorocitele de emotii... alea care te fac sa te pierzi cand il vezi in preajma si stii ca intre voi e o bariera de comunicare.

 

unii se intorc, altii nu se mai intorc... cert e ca in ziua de azi cu atatea medii de comunicare cu siguranta o sa va reintalniti...

 

pana la urma ce cautam intr-o relatie??? protectie, sustinere, intelepciune, cunostinte?? pai astea am putea sa le obtinem si singure. in principiu cautam ceea ce ne lipseste. daca reusim sa integram in personalitatea noastra aceste trasaturi, nu ne-ar mai lipsi nimic. si astfel legatura care se va forma intre un barbat si o femeie va fi la un alt nivel spiritual si vor ajunge sa se inteleaga si sa le fie suficient doar din priviri.

 

e greu sa umpli golul, dar se poate... tocmai pentru ca m-a durut enorm de mult ultima "despartire" m-am apucat de studiu... yoga, reiki, astrologie etc. si am inceput sa asimilez ceea ce imi lipsea, ceea ce imi placea / adoram la el.

 

imi vine sa ma apuc singura de masinaria aia ca ma apuca disperarea cand vad cate fete / femei sufera din cauza asta. da, si eu sper ca se va intoarce la mine, ca asta e iluzia care ma tine in viata. dar sunt totusi constienta ca fiecare alta persoana pe care o intalnesc ar putea fi acel EL.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×