Sari la conținut
Forum Roportal
Ginnutza

De ce se intorc barbatii? Daca se mai intorc:D

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In general barbatii nu se exteriorizeaza ca femeile, nu se descarca prin certuri.

Tin in ei si cand iau o decizie, de regula o iau definitiv.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandesti intr-un mod egoist.

Ai gresit dar i-ai acordat inca o sansa !!!

Ai gresit dar nu a venit sa discute cu tine sa lamuriti lucrurile !!!

Oare nu el ti-a acordat o sansa ??

Oare nu tu ar fi trebuit sa-l cauti sa lamuriti lucrurileda ca te simteai responsabila?

Tu esti cea marinimoasa si el un nerecunascator desi l-ai iertat pentru ca a pleca din cauza scenelor pe care le faceai?

Eu zic sa-ti analizezi comportamnetul si atitudinea, sa o corectezi daca vrei sa nu ai asemenea esecuri si pe viitor, cu el sau cu altul.

 

Nu cred ca ai inteles. El a gresit odata si a cerut o sansa. Eu i-am dat-o in final fara sa gandesc prea mult si apoi eu am gresit cu pretentiile mele ca mereu sa plateasca pentru greseala facuta. Ce aveam de reprosat lui e ca nu a vorbit cu mine sa spuna ce il deranjeaza, sa incerce sa schimbe ceva. A tinut in el pana a rabufnit si atunci nu s-a mai putut face nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul cat traieste invata din erorile lui sau ale celorlalti.

Multi abordeaza relatia ca pe o confruntare, si incearca sa fie cel care domina.

Este o abordare gresita. Relatia ca sa aiba viata lunga trebuie sa fie una de egalitate, bazata pe respect.

Crizele se detensioneaza prin comunicare nu prin "scene", sau decizii unilaterale de genul imi iau "jucariile" si plec.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca ai inteles. El a gresit odata si a cerut o sansa. Eu i-am dat-o in final fara sa gandesc prea mult si apoi eu am gresit cu pretentiile mele ca mereu sa plateasca pentru greseala facuta. Ce aveam de reprosat lui e ca nu a vorbit cu mine sa spuna ce il deranjeaza, sa incerce sa schimbe ceva. A tinut in el pana a rabufnit si atunci nu s-a mai putut face nimic.

 

Cati ani aveti? Nu impreuna. Separat. :P

Editat de Darianna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In general barbatii nu se exteriorizxeaza ca femeile, nu se descarca prin certuri.

Tin in ei si cand iau o decizie, de regula o iau definitiv.

 

 

Asta am aflat si eu de curand :)

 

Cati ani aveti? Nu impreuna. Separat. :P

 

24/25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din datele pe care le-ai prezentat ai partea principala de vinovatie.

Nu ai spus cu ce a gresit el.

Daca s-a intors la tine inseamna ca si-a recunoscut greseala si probabil a cerut si scuzele de rigoare.

I-ai primit scuzele, dar nu l-ai iertat l-ai pedepsit continuu, si l-ai facut sa plece a doua oara.

Asa am inteles din ce ai prezentat.

Daca am inteles bine nu trebuie sa "astepti sa se intoarca", trebuie "sa-l aduci inapoi", adica sa-l cauti sa discutati, sa vezi ce l-a facut sa plece si ce asteapta de la tine.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omul cat traieste invata din erorile lui sau ale celorlalti.

Multi abordeaza relatia ca pe o confruntare, si incearca sa fie cel care domina.

Este o abordare gresita, relatia ca sa aiba viata lunga trebuie sa fie una de egalitate, bazata pe respect.

Crizele se detensioneaza prin comunicare nu prin "scene", sau decizii unilaterale de genul imi iau "jucariile" si plec.

 

 

Asta e. Mai greseste omul. Ce sa fac de acuma sa ma omor? Si apoi niciodata nu e doar vina unuia. Deci nu imi pune mie totul in carca.

 

Eu am povestit ce s-a intamplat. Asta nu inseamna ca ma bat cu pumnii in piept ca am fost perfecta. Pana la urma a gresit si el, am gresit si eu... dar doar eu am acordat o sansa. Nu stiu pana la urma poate el a gandit bine si situatia s-ar fi agravat. Timpul le rezolva pe toate si abia in timp o sa pot trage si concluziile si invataturile. Acum e prea devreme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din datele pe care le-ai prezentat ai partea principala de vinovatie.

Nu ai spus cu ce a gresit el.

Daca s-a intors la tine inseamna ca si-a recunoscut greseala si probabil a cerut si scuzele de rigoare.

I-ai primit scuzele, dar nu l-ai iertat l-ai pedepsit continuu, si l-ai facut sa plece a doua oara.

Asa am inteles din ce ai prezentat.

 

Dupa cum expui tu situatia, daca el s-a intors la mine, eu trebuia sa ii pup si picioarele. Ca a facut un sacrificiu suprem. Adica barbatul e de ajuns sa isi ceara scuze si sa primeasca imediat iertarea. Dar femeia nu are voie sa greseasca si ea. Sau fereasca D-zeu sa o mai si ierti.

Daca asta e parerea ta ca eu sunt principala vinovata, eu nu pot sa iti schimb parerea. Eu stiu ce s-a intamplat, imi stiu greselile dar si partile bune. E usor sa judeci dar in sufletul meu numai eu stiu ce este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum expui tu situatia, daca el s-a intors la mine, eu trebuia sa ii pup si picioarele. Ca a facut un sacrificiu suprem. Adica barbatul e de ajuns sa isi ceara scuze si sa primeasca imediat iertarea. Dar femeia nu are voie sa greseasca si ea. Sau fereasca D-zeu sa o mai si ierti.

De ce ma rastalmacesti?

Nu am spus ca trebuie sa-i pupi talpile, doar ca iertarea prsupune sa nu-l supui la cazne sa plateasca pana la sfarsitul vietii pentru eroarea facuta.

Se poate interpreta ca l-ai acceptat ca sa-i faci viata un calvar, sa-l poti pedepsi, sa-ti iei revansa.

 

 

Daca asta e parerea ta ca eu sunt principala vinovata, eu nu pot sa iti schimb parerea. Eu stiu ce s-a intamplat, imi stiu greselile dar si partile bune. E usor sa judeci dar in sufletul meu numai eu stiu ce este.

Nu ceda asa usor. Incearca sa ma convingi ca ai dreptate. Pentru asta trebuie sa ai argumente.

Eu nu stiu ce-i in sufletul tau, stiu doar ce spui.

Nici el nu stie ce-i in sufletul tau, stie doar ce lasi sa vada.

Daca iti deschizi sufletul catre el posibil sa-l recastigi, daca astepti sa ghiceasca f. posibil sa-l pierzi.

Lumea din jur te judeca dupa manifestarile tale.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general nu discuti cu cineva care nu accepta argumentele si abordeaza discutia pasional.

Poate a considerat ca nu poate discuta cu tine, ca daca deschide discutia provoaca o criza cu reprosuri la fostele erori.

E normal ca o relatie dupa o criza nu mai beneficiaza de aceiasi incredere.

Probabil ai vrut sa-l ti sub control, "din scurt", sa nu derapeze, si l-ai sufocat.

El stie toate lucrurile astea si mi-a spus clar ca deocamdata nu poate mai mult, iar toate incercarile mele sunt de prisos"

Ce sa dea el mai mult ???

Ma asteptam sa-i oferi mai putine scene de neincredere.

Editat de gheorghe35

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×