Sari la conținut
Forum Roportal
Yliuta

Intrebare despre Placa de Baza

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare baeti am si eu o intrebare vreau sa cumpar o placa de baza si problema este cum ami dau seama daca suporta 2 GB Ram pe Slot

Aceasta este placa : http://www.dc-shop.ro/Placa-de-baza-ASUS-P...-prod-18897.htm

Nu lua de la ei, DC Shop e in pragul falimentului. In alta ordine de idei, nu merita DDR3 pe socket 775, iar de 2GB pe slot... raspunsul nu poate fi decit EVIDENT.

 

Cel mai frumos ar fi sa zici ce procesor/memorii ai si cam care ar fi bugetul pentru placa de baza. In cazul in care vrei sa iti iei sistem nou, mergi pe AM3 de la AMD sau LGA1156 de la Intel. Socket 775 e la fel de mort ca AM2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati ca postez aici da ca sa nu mai deschid alt topic cu acelasi subiect cred ca e mai bine

am un laptop hp pavilion entertaimant dv6000 scrie pe el. problema e urmatoarea am ceva probleme cu biosul care nu vrea sa imi recunoasca DVD-rw si cum e mai rau nu mai am nimic pe hdd pentru ca am facut un format total sperand ca voi putea pune windowsul de pe un stik.

problema e ca vreau un update de bios dar nu stiu ce placa de baza am.

daca are cineva o idee cum aflu ce placa am si cum sa fac un update.

multumesc si astept un raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Foloseste everest ca sa afli ce placa de baza ai

am gasit o denumire de placa cu asta32... quanta30CF. am o maare problema cu biosul pt ca eu instalez programe drivere ( sunet placa video touchpad) iar dupa un shutdown nu mai exista.

am reusit sa instalez pe el un win7 pt ca asta aveam la indemana.

daca stiti de unde sa iau un program si fireware pt bios. am inteles de la altcineva ca trebuie update

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×