Sari la conținut
Forum Roportal
BaiatBun

Incalcare de drepturi .... help !

Postări Recomandate

ok, va spun pe scurt ce mi s-a intamplat ...

Sunt din R.Moldova, invatz al 2-lea an la liceu in Barlad Jud.Vaslui. La inceputul anului am avut ceva probleme cu administratzia shcolii ... adiq au fost cateva tentative de a ni se incalca cateva drepturi...

1.Era sa raman in mijlocul strazii impreuna inca cu 24 colegi de-ai mei, deshi shcoala era obligata sa-mi asigure camin...

2.Mi se cereau bani dublu pentru cantina .... imi cereau cca 80 USD pe luna pentru cantina, pe cand conform legii bursa oferita de stat, 40 USD, tre sa acopere in intregime cheltuielile de masa.

3.In momentul in care directorul a observat k nu poata sa stoarca din noi bani, a incercat sa supraaglomereze caminul , sa bage in fiekre kmera inca cate 2-3 persoane decat ar trebui sa fie conform legii...

Pana la urma, impreuna cu cativa prieten am reushit sa ne reobtzinem drepturile ..... dar am avut de suferit foarte mult din punct de vedere psihologic ... declar k sunt depresiv la cei aproape 18 ani pe kre ii am .... e normal ??? nu prea cred ...

 

Deci , vreau un mic ajutor din partea voastra ... cine shtie .. pe la ce instantza ar trebui sa ma adresez in viitor k sa mi se rezolve problemele rapid ? ??

shi inca ceva , cum credetzi ar constitui aceasta istorie un material bun pentru reporteri, jurnalishti ? (dar desigur revizuiesc textul shi il completez cu cateva nume de persoane shi shcoli...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intre timp invata si Regulile forumului.

 

 

- Este interzisa folosirea prescurtarilor de chat: "sh" , "tz", "k" , "dak", etc. Cei care le folosesc vor fi trecuti in grupul Mirkuitori.

- Mesajele care contin expresii vulgare, defaimatoare, rasiste, antisemite, xenofobe sau neclare vor fi sterse fara preaviz, iar (unde este nevoie) userul va fi sanctionat. (Aceasta regula va fi utilizata si pentru PM);

 

- Inainte de a deschide o noua tema, folositi functia "CAUTARE".

- Titlul unui subiect trebuie sa fie clar si relevat pentru toti utilizatorii, nu folositi nume de subiecte de genul: "Eroare", "Ajutoooor!" si nu folositi exclusiv MAJUSCULE.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze, sunt nou inregistrat, cred ca am vreo 2 ore de cand am dat de acest forum, whatever, merci ca m-ai atentionat, n-o sa se mai repete. :) pe cuvant de cinste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit pe forum!

Consider ca daca vi se incalca drepturile faci bine ca te opui! Cu siguranta va constitui un bun material publicistic si o sa atraga atentia asupra problemei!

Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×