Sari la conținut
Forum Roportal
Ginnutza

De ce se intorc barbatii? Daca se mai intorc:D

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

barbatii se intorc deoarece au un gol si trebuie umplut :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce usor e sa jignesti si sa fii radical. Dar macar o data in viata cu totii ati fi dat orice pentru ca persoana iubita sa se intoarca la voi.

Si Hernandez.... o ***** proasta ai iubit si tu poate sau ai sa iubesti, de n-ai sa dormi noptile. Rapid cataloghezi dar un raspuns elaborat nu stiu daca erai in stare sa dai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles eu, cartea este despre diferentele dintre barbati si femei. Autorul insista pe intelegerea diferentelor dintre noi pentru a ne intelege mai bine. Astfel ca barbatii sunt ca elasticul, iar femeile ca valurile :P Adica asa cum au ei chestia cu plecatul din instinct, asa si noi daca nu plangem si nu vb despre problemele noastre si nu ne dam cu fundul de pamant pana simtim ca nu mai putem, nu reusim sa ne inaltam. Noi daca intelegem ca uneori trebuie sa acordam libertate si ei sa ne acorde intelegere, toata lumea e fericita.

 

Si inca un lucru demn de luat in seama... autorul e barbat :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce usor e sa jignesti si sa fii radical. Dar macar o data in viata cu totii ati fi dat orice pentru ca persoana iubita sa se intoarca la voi.

Si Hernandez.... o ***** proasta ai iubit si tu poate sau ai sa iubesti, de n-ai sa dormi noptile. Rapid cataloghezi dar un raspuns elaborat nu stiu daca erai in stare sa dai.

nu condamn pe nimeni, de fapt condamn :P , anyway eu dac-o sa iubesc vreodata o curva proasta si-o sa-mi dau seama de lucrul asta eventually, o sa trec la ura, pt ca extremele sunt f aproape. :)

are si eu dreptul la opinie. no offence :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum cartea respectiva e legata de comportamentul intr-o relatie, si partea cu "elasticul" e cu referire la perioadele de respiro de care e nevoie intr-o relatie (sa existe si acel "noi" dar cei doi sa aiba si viata lor, el sa mai iasa cu baietii la fotbal, ea cu prietenele la discutii de suflet...), nu de faptul ca barbatii se despart si se intorc sistematic...

 

Cred ca barbatii se intorc din mai multe motive. Unii se intorc pentru ca incep sa se simta singuri si nu au momentan alte optiuni, altii ca isi dau seama ca au facut o greseala, iar altii pentru ca sunt nehotarati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca nimanui nu-i convine sa fie lasat ca un kkt in ploaie si apoi sa reia relatia ca si cum nu s-a intamplat nimic. Dar cand iubesti, cum sa procedezi sa fie mai bine pentru tine? Chiar toate relatiile de durata si casniciile sunt perfecte? Nu au avut nici o problema si de aia au rezistat?

 

nu condamn pe nimeni, de fapt condamn :P , anyway eu dac-o sa iubesc vreodata o curva proasta si-o sa-mi dau seama de lucrul asta eventually, o sa trec la ura, pt ca extremele sunt f aproape. :)

are si eu dreptul la opinie. no offence :P

 

 

Mai stam de vorba atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Simplificand : Pt ca poti.

 

Sa vezi ce nasol e cand isi da seama ca nu mai poate... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×