Sari la conținut
Forum Roportal
neuron

Religia in scoli, pro sau contra?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum avem si imaginile video. Din trei unghiuri diferite. Nu le-am publicat mai devreme pentru că nu aveam acceptul. Acum se poate lămuri toată lumea.

Spuneţi dumneavoastră dacă baiatul în roşu e un copil care a fost lovit cu capul de pereţi de cineva şi dacă a fost ţinut în aer minute în şir de urechi aşa cum a susţinut mama sa în toate interviurile date în jurnalele de ştiri. De asemenea, spuneţi voi dacă acest copil pare că a suferit un traumatism cranio-cerebral!

Cert e că a suferit, pentru că diagnosticul a fost pus, doctorii nu se joacă cu treburile astea. L-am văzut în imagini în scaunul cu rotile şi bandajat la cap. Întrebarea e cine i-a provocat acest lucru? Ancheta trebuie să continue, să aflăm cine a bătut acest copil.

Cred că deja e timpul ca mama să fie luată la întrebări.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, Teddy ''-'' said:

sa inteleg ca esti de acord cu planurile de reducere a populatiei? Sau vrei sa spui ca esti constient ca asa ceva chiar se intampla...

Habar n-am despre anumite planuri de reducere a populației care ar fi pe tapet. Tot ceea ce am constatat e doar că populația Terrei crește continuu, că mâncarea devine din ce în ce mai proastă, că pădurile se distrug, că aerul din orașe devine din ce în ce mai irespirabil, că apa se infectează, că oamenii devin din ce în ce mai afectați psihic și multe altele.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 3/31/2019 at 11:17 PM, Vriies said:

Habar n-am despre anumite planuri de reducere a populației care ar fi pe tapet. Tot ceea ce am constatat e doar că populația Terrei crește continuu, că mâncarea devine din ce în ce mai proastă, că pădurile se distrug, că aerul din orașe devine din ce în ce mai irespirabil, că apa se infectează, că oamenii devin din ce în ce mai afectați psihic și multe altele.

pai incetul cu incetul ne indreptam acolo. Prin promovarea homosexualitatii, prin otravirea alimentelor. mai nou vor sa introduca tehnologia 5G, care le va fi de folos atunci cand vor vrea sa ne puna cip-uri ca la animale. Cu toate ca tehnologia 5G e daunatoare. Omul nu va mai avea libertatea pe care Dumnezeu ne-a dat-o. Iar in calea lor sta Biserica. Pentru ca Sfanta Scriptura ne previne despre vremurile din urma.

https://liviabonarov.wordpress.com/2019/04/05/tehnologia-5g-ucide-astrofizicianul-aurelien-barrau-trage-un-semnal-de-alarma/?fbclid=IwAR22gw67-oYDtK6BsrpCBzWfygsmyKCa4kqQpHCcr8I1KulizoRGVHNpZYo

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, @TEDDY dar si 3G e daunatoare, si telefoanele mobile in general, si calculatoarele, si internetul. Si curentul electric, si canalizarea, si apa si sapunul... doamne, cate pericole sunt in jurul tau! Fereste-te! Fugi in munti, ascunde-te, astia vor sa te civilizeze!

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
5 minutes ago, Enki said:

Asa e, @TEDDY dar si 3G e daunatoare, si telefoanele mobile in genera, si calculatoarele, si internetul. Si curentul electric, si canalizarea, si apa si sapunul... doamne, cate pericole sunt in jurul tau! Fereste-te! Fugi in munti, ascunde-te, astia vor sa te civilizeze!

spune-mi si mie diferenta de civilizatie dintre 3G si 5G pe care tu o vezi avantajoasa... Eu nu vad nimic care sa merite in ciuda efectelor devastatoare asupra plantelor si animalelor.  https://ortodoxinfo.ro/2018/05/21/5g-pericolele-devastatoare-ale-radiatiilor-produse-de-noua-tehnologie-11-motive-de-ingrijorare/

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teddy, tu n-ai auzit ca si telefoanele mobile sunt periculoase? Si calculatoarele? Fugi, salveaza-te. In munti, toata lumea in munti, cum ziceau aia.:lol2:

 

Oricum, suntem toti offtopic, ca aici se discuta despre religia in scoli.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Enki said:

Teddy, tu n-ai auzit ca si telefoanele mobile sunt periculoase? Si calculatoarele? Fugi, salveaza-te. In munti, toata lumea in munti, cum ziceau aia.:lol2:

 

Oricum, suntem toti offtopic, ca aici se discuta despre religia in scoli.

Si daca alea au un efect minim, ne mai trebuie 5G? Au fost cazuri cand in blocuri oamenii ai inceput sa aiba dureri de cap de la antene. Sau pe camp ca au murit iepuri si caprioare. Iar religia in scoli invata pe copii ca Dumnezeu i-a facut asa cum sunt ei, iar pe viitor sa reduca din acest consumism care ne este bagat pe gat. Omul in ziua de azi nu se mai satura de nimic. Omul in ziua de azi uita de Dumnezeu si de natura lui. Omul in ziua de azi nu mai poate supravietui fara gandget-uri. Nu se mai satura. Ba mai mult, vom fi conectati la 5G. Adica voi astia care v-ati saturat de libertate. Veti fi conectati cand vi se va implementa cip-ul. Vedeti voi atunci ce veti fi. Robotei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Religia in scoli, Teddy. Asta e subiectul. Esti offtopic si cu cipurile si cu 5 G-ul.

varsa-ti spaimele medievale pe topicurile dedicate, nu pe asta, in care se discuta o alta problema.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

religia in scoli previne copii cu privinta la pericolele care ne asteapta. Religia in scoli ne spune ca Dumnezeu exista si ca nu avem nevoie de atat consumism. Religia ne indruma pe o cale sanatoasa in care sa nu ne autodistrugem de dragul consumismului. Iar asta trebuie facut incepand de la copii pana nu li se induce pericolele in creier ''impachetate frumos'' de unii parinti care exagereaza. Sunt unii parinti care le cumpara telefoane scumpe la copii si le distruge mentalitatea de la varsta frageda. Copilul nu are nevoie de telefoane de 1000 de euro. Astea sunt nebunii. Bataie de joc.

Editat de Teddy ''-''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 21 minute, Teddy ''-'' a spus:

religia in scoli previne copii cu privinta la pericolele care ne asteapta. Religia in scoli ne spune ca Dumnezeu exista si ca nu avem nevoie de atat consumism. Religia ne indruma pe o cale sanatoasa in care sa nu ne autodistrugem de dragul consumismului. Iar asta trebuie facut incepand de la copii pana nu li se induce pericolele in creier ''impachetate frumos'' de unii parinti care exagereaza. Sunt unii parinti care le cumpara telefoane scumpe la copii si le distruge mentalitatea de la varsta frageda. Copilul nu are nevoie de telefoane de 1000 de euro. Astea sunt nebunii. Bataie de joc.

Hai sa-ti zic eu ce au facut copiii de clasa 1 la religie la scoala.

I-a pus profa de religie pe copii de 6 ani sa aprinda lumanari in casa.

Aceeasi profa de religie le-a spus ca ii urmaresc diavolii pe strada.

Tot aceeasi, dar la alta clasa, nu la ai mei, i-a pus pe copiii de 6 ani sa se deseneze in sicriu.

Da, in rest sunt de acord, consumerismul e boala secolului, nu are ce cauta un copil de gradinita cu telefonul lipit de palma, si nici unui copil de 10-12 nu ii serveste un telefon de 1000 de euro.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×