Sari la conținut
Forum Roportal
egreta alba

Pentru cine a facut tratamentul..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hahahhaha lod

mda

m au disperat astia cu gandacii si ceaiurile

am sa postez pana ai disper si eu si vad ca le dispar prostiile astea din cap

 

vezi doamne ditamai echipele de virusologi cu tot felul de titluri academice se chinuie sa combata virusul

si tata ileana de pe deal viseaza ca stoarce gandacu si omoara virusul

aia habar nu au ce e ala

dar stiu ce e un cont in banca.....

si mai stiu ca sunt multi creduli....

si stiu si ei asta........

 

sfatul casei :

 

MERGETI LA MEDIC , VEDETI IN CARE AVETI INCREDERE SI VA INSPIRA , LIPITI VA DE EL , INCEPETI DOSARUL , PAS CU PAS CA DUREAZA... FACETI INTERFERON , AVETI INCREDERE IN VOI

 

ieri nu conteaza , maine nu exista , azi fa tot ce poti : ADICA INTERFERON ( pe langa puteti inghiti si niste gandaci daca asta va linisteste )

 

as scrie mult dar am o fire ironica ( fara intentii rele ) si nu vreau sa jignesc pe cineva

dar nu ma pot abtine cand vad unele aberatii....

 

multumiri celor ce posteaza si aduc incurajari celor ce ,,cad"

daca nu cazi nu ai de unde sa te ridici , daca nu esti suparat nu ai sti ce e bucuria

asa ca hopa sus

 

bafta si sanatate ca i mai buna ca toate :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am descoperit acum ca am tipul 1b HCV. Daca am oprit tratamentul mai pot vreodata intra pe tratament sau ce pot face in cazul acesta. Sunt debusolata. Doctorul mi-a zis ca nu am de ce sa mai intru sub tratament. E a trebuit sa fac tratament 1 an de zile (asa mi-a zis doctorul) dar am facut doar 6 luni pentru ca viremia nu a ajuns la zero. Doctorul mi-a zis sa iau hepatoprotector si baraka 3 luni de zile apoi sa fac pauza 2 saptamani si sa continui inca 3 luni cu tratament Baraka si hepatoprotector si apoi sa vin la el sa fac analize. Mi-a dat astea ca sa fiu pe linia de plutire cred

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna bulgara,

scuza-ma ca nu ti-am raspuns pana acum . Inainte de depunerea dosarului am facut punctia , totul a fost ok, acum nu vreau sa fac ptr. ca daca mi-ar spune sa fac din nou interferon nu l-as face si din acest motiv nu-i vad rostul punctiei, mai bine traiesc cu speranta ca totul este ok.

Viremia am facut-o de doua ori , la inceperea tratamentului si dupa 3 luni de tratament, in ambele cazuri le-am platit .

Urmeaza sa fac viremia in luna august. Punctia se face gratuit in spital.

In legatura cealalta problema, medicul de familie trebuie sa-ti de-a trimitere ptr. a merge la spital ( in judet sau in afara judetului) Ca sa nu te induc in eroare am intrebat un medic de familie si mi-a zis ca persoanele care nu au calitatea de asigurat si nu sunt: copii, elevi, studenti, pensionari , trebuie sa achite consultatia si o sa i se elibereze trimiterea respectiva.

Tot el mi-a spus ca persoanele fara venituri merg la primarie si li se elibereaza o adeverinta care ramane la medicul de familie ca justificare ca a efectuat consultatia si nu a eliberat chitanta , anual au control de la casa si au nevoie de justificari.

 

Daca n-ai facut punctia eu te-as sfatui s-o faci si sa-ti depui dosarul cat mai repede, eu a doua zi dupa punctie am plecat singura cu masina ~ 200 km , m-a intepat in partea dreapta dar .....

 

Sanatate multa , ai grija de tine si nu in ultimul rand increde-te in bunul Dumnezeu .

Nicoleta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.N-am mai scris de vreo trei ani pe aici ,vad ca lumea continua sa creada in tot felul de prostii ,respectiv faimosii gandaci ai lui Ciuhrii. Daca veti cauta in arhiva forumului ,gasiti persoane care au facut tratament cu gandaci si a caror viemie a crescut de la 700000 la 2,5 milioane.Eu am facut tratament in 2002 cu INTREFERON , in 2005 viremie NEDETECTABIL ,si am facut si luna asta viremia ,azi am primit rezultatul si este iar NEDETECTABIL. Deci ascultati de medici ,faceti dosarele pentru interferon ,suportati tratamentul ,si rezultatul se va vedea.INTERFERONUL SI RIBAVIRINA sunt singurele care distrug virusulC.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,azi am primit rezultatul si este iar NEDETECTABIL.

FELICITARI!!!!!!

Sa dea Dumnezeu sa primim cat mai multe astfel de vesti!Astea ne ajuta sa mergem cu incredere mai departe....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am aflat de curand ca sotul meu este infectat cu HCV iar medicul mi-a spus ca date fiind valorile parametrilor hepatici , hepatita ar fi deja cronicizata; ce nu stiu este daca se poate determina macar cu aproximatie momentul infectarii, in afara aproximarilor noastre, facute in functie de ultima manevra medicala cu potential risc, sau momentul in care a devenit activ virusul in organism. de asemenea, este cineva dintre persoanele afectate de aceasta boala, care sa fi facut o analiza a sangelui in locul punctiei? am inteles ca la "matei bals" se poate face aceasta analiza, care este recunoscuta de casa de sanatate in procedura intocmirii dosarului medical. a auzit cineva de astfel de analiza? sau a facut-o cineva? precizez ca suntem la cateva zile de la aflarea vestii, asa ca informatiile pe care le am sunt putine, amestecate, dar mare noroc cu acest forum in care am gasit informatii ff utile.

mai intreb de asemenea daca rata de raspuns la tratamentul cu interferon si ribavirina este influentata de vechimea bolii in organism sau de varsta, sau de alti factori? sotul meu are 41 ani.

 

in afara de sunatoare, galbenele, rostopasca, ce alte ceaiuri hepato-protectoare sa prepar?

 

stiu cam pus o multime de intrebari dar o sa ma intelegeti, nu? multumesc de pe acum pentru orice raspuns si va urez sanatate, putere si credinta in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei ,vin si eu cu o veste buna care sa va incurajeze!

Si eu m-am vindecat! Si am facut doar 82% din tratament (vreo 10 luni si ceva) iar acum, la 6 luni de la terminarea tratmentului sunt NEDETECTABIL!

Sa dea Dumnezeu sa auzim asemena vesti de la toti cei care umeaza acum acest tratament si de la cei care asteapta sa faca tratmentul!

Va doresc tuturor multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×