Sari la conținut
Forum Roportal
surviver

Vietile anterioare

Postări Recomandate

ma intristezi samsara :good:

nu stiu cum tot fac de te dezamagesc sau intristez mai fluturel :tease: ... pur si simplu au inceput sa ma stranga diferite camasi si nu trebuie sa-ti faci griji pentru mine ca o iau pe aratura, daca chiar asa se crede, iti pot zice ca va fi totul bine . mai multe detalii nu sunt necesare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi mai multe metode de a afla ce ai fost intr-o viata anterioara..... pentru ca sigur ai avut mai multe... Una dintre ele ar fi sa gasesti in zona in care locuiesti practicanti de prananadi iar ei iti pot da detalii despre ce ar trebui sa faci.... nu este o chestie complicata, este vorba de trei zile in care sa nu maninci carne, sa nu bei cafea sau alcool si sa nu fumezi dupa care poti incerca sa calatoresti constient intr-o viata anterioara. de obicei la prima calatorie ajungi in viata care are cea mai mare legat ura cu viata de acum si iti desluseste unele probleme pe care tu incerci sa le rezolvi cu mai mult sau mai putin succes. problema este sa vrei sa faci cu adevarat lucrul asta. Eu consider ca in fiecare moment al vietii (fiecare clipa) noi avem concentrat trecutul prezentul si viitorul, totul este sa fi putin atent..... Din pacate nu avem timp pentru noi insine si recurgem la diverse metode de autocunoastere. Din cate cunosc eu asta este cea mai sigura metoda, si cea mai protejata iar aspectul esential este ca esti constient pe tot parcursul calatoriei. Ar mai fi un aspect de merit, in sensul ca meriti sau nu sau iti ajuta sau nu, aceasta calatorie dar eu cunosc destula lume care nu credea deloc si totusi au reusit sa calatoreasca.

 

daca poti da mai multe detalii iti multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt vis ... amintirile sunt diferite, e o traire foarte intensa, mai bine zis retraire si pur si simplu stii

si daca eu zic ca ce 'traiesti' tu e din cauza memoriei atavice..tu cum combati idee asa?

huh? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca eu zic ca ce 'traiesti' tu e din cauza memoriei atavice..tu cum combati idee asa?

huh? :tease:

eu prefer sa ii zic asa, mintea o accepta asa mai usor ... ca sunt existente pe care le traiesti in acelasi timp sau eu mai stiu ce alte planuri si dimensiuni ... extensii ale eului etc etc ... eu ma exprim inca asa cum imi e mai la indemana :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

memoria atavica se refera la altceva, samsara..vorbeste de 'mostenire genetica in senzatii si 'culori'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
memoria atavica se refera la altceva, samsara..vorbeste de 'mostenire genetica in senzatii si 'culori'

chiar nu stiam si nu mi-e jena sa zic, ma gandeam ca are legatura cu altceva ... ei bine o sa vezi diferenta dintre aceasta mostenire si o experienta de genul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

samsara, o sa vad si planeta Marte intr-o zi..daca nu pe viu..in alta sfera a existentei, nu?

de unde stii tu ca ceea ce simti nu e perceput de tine total gresit?..cauza poate fi alta, mai presus de intelegearea ta.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
samsara, o sa vad si planeta Marte intr-o zi..daca nu pe viu..in alta sfera a existentei, nu?

de unde stii tu ca ceea ce simti nu e perceput de tine total gresit?..cauza poate fi alta, mai presus de intelegearea ta.

poate fi, poate sa nu fie ...

momentan am incredere in .. am sa o numesc ... intuitie :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca intuitia asta a ta ar fi mai valoroasa daca ti-ai deschide mintea putin mai mult si nu ar mai conta atata cauza, cat efectul.

cu ce te ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt o persoana care sa se bazeze prea mult pe minte ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×