Sari la conținut
Forum Roportal
surviver

Vietile anterioare

Postări Recomandate

ce-ai fost inainte, daca nu e secret?

are importanta doar pentru mine si de la un anumit punct nici chiar pentru mine :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
are importanta doar pentru mine si de la un anumit punct nici chiar pentru mine :kiss:

 

ei nu, m-ai inteles gresit, nu voiam sa fiu indiscret, nu m-am exprimat bine! reformulez...

 

ma interesa doar in sensul in care ar putea fi o proba reala a existentei acelei vieti anterioare, adica de exemplu daca ai fost vizitiu ti-ai amintit lucruri despre cai pe care n-aveai cum sa le stii altfel, dac-ai fost chinez ti-ai amintit cuvinte in limba chineza...ceva de genul asta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu au fost in acest gen, ci pur si simplu s-au derulat evenimente ... acum caut niste dovezi ceva ( nu ca m-as indoi de cele traite, dar vreau s ainteleg mai bine ), niste chestii scrise de unii cronicari ca sa plasez mai bine in timp

stie careva daca in timpul luptei de la vaslui faza aia descrisa ca tare mocirloasa i s-a nascut un copil lui stefan?

 

acum mi-am adus aminte sotului ii e cam frica de apa si i-am confirmat eu de ce :kiss:

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu au fost in acest gen, ci pur si simplu s-au derulat evenimente ... acum caut niste dovezi ceva ( nu ca m-as indoi de cele traite, dar vreau s ainteleg mai bine ), niste chestii scrise de unii cronicari ca sa plasez mai bine in timp

stie careva daca in timpul luptei de la vaslui faza aia descrisa ca tare mocirloasa i s-a nascut un copil lui stefan?

 

hmm...la cit de "sfint" era baiatu' asta, sigur a lasat in urma o legiune de nelegitimi, nu cred sa existe dovezi scrise ptr. toti...

 

mai bine mergi pe propunerea ea, chestii pe care n-aveai de unde sa le stii altfel...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ca sa intru mai in detalii, despre oana fiica acestuia stii ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca sa intru mai in detalii, despre oana fiica acestuia stii ceva?

 

din pacate nu...

oricum e bine ca incerci sa vezi daca informatiile respective au o baza reala si nu sint fragmente de vis.

si eu sint foarte interesat de subiectul asta al vietilor anterioare, din motive personale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt vis ... amintirile sunt diferite, e o traire foarte intensa, mai bine zis retraire si pur si simplu stii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu mai stiu ce sa cred.......unii zic ca sunt 'indoctrinat' pt ca cred in reincarnare.........altii sustin ferm existenta reincarnarii..........dar de fapt nu sunt dovezi nici pro nici cotra.........sunt putin confuz........

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tu urmeaza ceea ce simti, daca e sa gresesti macar ai gresit in urma alegerii tale si nu a altora luata in numele tau, insa in fond nici un drum nu e gresit ci doar diferit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit topicurile referitoare la vietile anterioare si reincarnare si dupa ceva timp de gandire am decis (cu riscul de a fi considerat un "ciudat") sa povestesc si eu despre cine am fost...

De mic copil, de pe la 7-10 ani povesteam parintilor despre personaje si evenimente care era imposibil sa le fi cunoscut atat de aproape si pe atunci (inainte de revolutie) nu exista mediatizarea care este acum referitoare la ... paranormal sa zicem, si oricum eu am copilarit intr-un mic orasel de munte asa ca ...

"tin minte" ultimele trei vieti, inainte de asta de acum ...

din cea mai veche retin doar o frantura de 10 minute in care eram un taran sau asa ceva si il vad pe "stapan" venind in viteza calare spre mine ... poate parea putin dar retin tot ce era imprejur, sentimetele, adierea vantului, cum eram inbracat ... tot.

A doua amintire este mai recenta ... cred ... in care eram o fetita de 7-10 ani si mergeam pe o strada pavata cu piatra cubica alaturi de sora mea mai mare (tinindu-ma de mana) ... la fel, retin drumul ... magazinele ... cum eram imbracat(a) eu si sora mea ... ce simteam in acele momente, cum mirosea aerul ... tot (aprox 30 minute de viata)...

Dar de departe cea mai puternica "amintire" este ultima, care cu ceva noroc, am reusit sa descopar ca este adevarata.

Stiu cind si unde am locuit, cu cine eram casatorit, cum arata si ce purta sotia mea si copilul meu, cum arata apartamentul meu, ce gust avea mancarea de cartofi gatitata de sotia mea, privelistea de la geamul bucatariei, cum aratam eu si cum eram imbracat, ce simteam si zgomotele din aer ... absolut tot.

In urma cu 4-5 ani am avut ocazia sa "accesez" o arhiva a Bucurestiului interbelic si un recensamant al populatiei (truncheat) din acea vreme ... stiind exact unde am locuit si perioada a fost relativ usor sa dau de urma ... mea. Am descoperit ca fetita mea inca mai traia in urma cu 10 ani (avea 80 de ani) dar de atunci i-am pierdut urma ...

 

P.S. Sora mea de acum doua vieti, sotia mea din perioada interbelica, este acum sotia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×