Sari la conținut
Forum Roportal
surviver

Vietile anterioare

Postări Recomandate

Discontinuitati ai?

Adica vezi fiecare secunda din existenta trecuta si cea prezenta sau doar anumite momente mai importante?

 

Nu cumva e doar o simpla capacitate de premonitie? Adica poti sa prevezi si ce se va intimpla la un moment dat, care sa nu aiba nici o legatura cu tine? Sau doar ce are legatura cu tine si viata ta?

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate (spre rusinea mea) nu prea am citit romane ... nu prea am timp, sorry ... dar voi incerca sa citesc aceasta carte ...

Ca am o imaginatie bogata ... Asa imi spuneau si parintii mei cand le povesteam diferite evenimente ... pana cand la 12 ani i-am spus tatalui meu ca peste o sapt. va afi un accident de munca colectiv si vor fi morti si raniti dar el nu va pati nimic pentru ca inca nu ii sosise timpul ...

De atunci lucrurile au inceput sa se schimbe ...

Despre vietile anterioare ... ramaneau la stadiul de imaginatie bogata daca nu le verificam (pe ultima) si nu descopeream ca este adevarata ...

 

 

 

Asa este ... despre viitor ... nu sunt sigur, dar de fiecare data se adevereste ... asa ca mi-am permis sa spun ca stiu ce se va intampla ...

 

In ceea ce priveste despre intervalul dintre ... nu sunt sigur ca ar tb sa vb si despre asta ... si asa am spus prea multe ...

Da, stiu si cum este intervalul ... sigur o sa vreti detalii ...

 

Vezi viitorul clar, ca pe un film, exact ce se va intampla, sau interpretezi .... vise, imagini vizuale, semne, etc...?

 

Intreb asta pentru ca multa lume are capacitati de prezicatori sau de "clarvazatori" dar nu stiu sa interpreteze semnele.

Eu, de exemplu le interpretez dupa ce se intampla un eveniment...imi dau seama ca au existat semne...dar degeaba...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu, de exemplu le interpretez dupa ce se intampla un eveniment...imi dau seama ca au existat semne...dar degeaba...

mda atunci e zu spat, dar macar castigi experienta sa ai increderea in propria intuitie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda atunci e zu spat, dar macar castigi experienta sa ai increderea in propria intuitie

 

 

Your soul-personality wants you to focus on the here and now. As you get this in order, your Simultaneous Existences that most influence you now begin to automatically surface up into the conscious mind.

 

Nu exista re-incarnare a unei personalitati ... ci doar exitenta personalitatilor multiple incarnate simultan in diferite matrici-spatio-temporale ...

 

 

Leaderul suprem in acest caz ... este Monada ( non-timp/non-spatiu ) individualizata in Sine superioare ( timp-spatiu ) ... care reprezinta Inteligenta mai mare din care se formeaza personalitatile...

 

 

Flashurile de "amintiri ale unor alte existente" ... nu reprezinta decat puntile genetice mentale dintre personalitatile simultane care rezoneaza ...

 

Cu cat constiinta creste , ea devine constienta de parti tot mai mari din ea ... si in timp devine constienta de faptul ca este un sine superior care traieste simultan mai multe existente ...

Editat de .I.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai,Alfa...ce faci,ne povestesti ce ai visat? :doh: D'astea am si eu,cite vrei. ;) Toti avem...

Zi-ne ceva...verificabil. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Your soul-personality wants you to focus on the here and now. As you get this in order, your Simultaneous Existences that most influence you now begin to automatically surface up into the conscious mind.

 

Nu exista re-incarnare a unei personalitati ... ci doar exitenta personalitatilor multiple incarnate simultan in diferite matrici-spatio-temporale ...

 

 

Leaderul suprem in acest caz ... este Monada ( non-timp/non-spatiu ) individualizata in Sine superioare ( timp-spatiu ) ... care reprezinta Inteligenta mai mare din care se formeaza personalitatile...

 

 

Flashurile de "amintiri ale unor alte existente" ... nu reprezinta decat puntile genetice mentale dintre personalitatile simultane care rezoneaza ...

 

Cu cat constiinta creste , ea devine constienta de parti tot mai mari din ea ... si in timp devine constienta de faptul ca este un sine superior care traieste simultan mai multe existente ...

suna foarte bine pentru mintea mea ... acum :doh: ;) insa vezi tu, de fapt stii si tu, o bucatica prinsa aici in dimensiunea asta separam totul de tot, vrem un inceput un sfarsit, ii e greu mintii sa accepte ceea ce zici tu, ii e foarte greu chiar. mi-am dat seama de asta din trairile mele nocturne, umblu in atata locuri, fac atatea chestii :doh: dar inca mintea mai ma tine prizoniera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
suna foarte bine pentru mintea mea ... acum :doh: ;) insa vezi tu, de fapt stii si tu, o bucatica prinsa aici in dimensiunea asta separam totul de tot, vrem un inceput un sfarsit, ii e greu mintii sa accepte ceea ce zici tu, ii e foarte greu chiar. mi-am dat seama de asta din trairile mele nocturne, umblu in atata locuri, fac atatea chestii :doh: dar inca mintea mai ma tine prizoniera.

 

 

Renunta la minte! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da suna usor de facut, dar ma trezesc uneori asa cum zici ... mai fara minte :doh: ...si imi pierd orice punct de reper, ceea ce inca ma sperie :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu am nevoie de altii care sa-mi zica cum sa traiesc. Mai bine traieste-ti propria viata si nu te lua dupa cararile batute de altii ca nu sunt obligatoriu cee mai bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×