Sari la conținut
Forum Roportal
w3ga

Credeti ca exista "Legea compensatiei" ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? (ceva de genul .... dupa fapta vine si rasplata...)

Ma gandeam la acesta intrebare fiindca nu stiu cat de responsabili pot fi oamenii de faptele lor.

In cazul meu au fost unele situatii in care am realizat ca unele persoane au primit ceea ce merita , .....consider ca exista aceasta lege si incerc sa fiu pe cat pot de responsabil cu faptele mele si in primul rand cu gandurile mele.

Editat de w3ga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca exista legea compensatiei!

-Toti prostii sunt si fudui.

-Cei urati mai sunt si ai dracului.

-Curvele n-au caracter.

-Cei scunzi sunt rai

-Cei inalti sunt blegi.

-Blondele sunt frumoase dar proaste.

Lista ramane deschisa.

Din cele de mai sus se trage clar concluzia ca dracul a facut lumea,dumnezeu fiind o inventie iudaica ca sa fie ei ,,poporul ales"de unul de sus si nu de unul de jos,cand in realitate este invers.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? In cazul meu au fost unele situatii in care am realizat ca unele persoane au primit ceea ce merita , .....consider ca exista aceasta lege si incerc sa fiu pe cat pot de responsabil cu faptele mele si in primul rand cu gandurile mele.

Sigur că există această lege ! Se vede cu claritate din Principiul acţiunii şi reacţiunii care spune că : oricărei acţiuni, i se opune o reacţiune cu o forţă egală.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur că există această lege ! Se vede cu claritate din Principiul acţiunii şi reacţiunii care spune că : oricărei acţiuni, i se opune o reacţiune cu o forţă egală.

:cry:

:crazy:

normal ca exista,faptele bune nu raman nepedepsite...nu stiu cine a zis asta da ceva de genu este,sii roate se-ntoarce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? (ceva de genul .... dupa fapta vine si rasplata...)

Ma gandeam la acesta intrebare fiindca nu stiu cat de responsabili pot fi oamenii de faptele lor.

In cazul meu au fost unele situatii in care am realizat ca unele persoane au primit ceea ce merita , .....consider ca exista aceasta lege si incerc sa fiu pe cat pot de responsabil cu faptele mele si in primul rand cu gandurile mele.

Sigur ca exista chiar daca uneori nu pare sau nu e chiar deloc evident. Exista insa. Faza cu gandurile e la fel de importanta precum cea cu faptele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:cry:

:jester:

normal ca exista,faptele bune nu raman nepedepsite...nu stiu cine a zis asta da ceva de genu este,sii roate se-ntoarce

 

cred ca ai vrut sa spui rele :jester: ori nu inteleg eu :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt tentata sa spun si eu "sigur ca exista" dar Dumnezeu e nedrept,deci nu :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Le cam faceti varza!

,,Legea" Compensatiei are legatura cu Principiul actiunii si reactiunii cum are legatura Legea Gravitatiei cu Regula de trei simple!

Cand mi-a dat unul un pumn (Principiul actiunii)eu am cazut in fund(Principiul reactiunii zero)noroc ca a actionat Legea gravitatiei,ca altfel ma facea satelit.

Cum bine zice fiu-meu de la Paris:-Daca-i vorba sa combatem mon cher,apoi s-o combatem (Trahanache,O scrisoare pierduta).Teribil va place sa combateti !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×