Sari la conținut
Forum Roportal
w3ga

Credeti ca exista "Legea compensatiei" ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? (ceva de genul .... dupa fapta vine si rasplata...)

Ma gandeam la acesta intrebare fiindca nu stiu cat de responsabili pot fi oamenii de faptele lor.

In cazul meu au fost unele situatii in care am realizat ca unele persoane au primit ceea ce merita , .....consider ca exista aceasta lege si incerc sa fiu pe cat pot de responsabil cu faptele mele si in primul rand cu gandurile mele.

[/quote

 

Sigur ca exista,la fel cum Roata se invarte ceea ce este foarte adevarat si ceea ce se poate observa foarte usor in viata de zi cu zi,in relatiile cu ceilalti...Eu mai sunt de parere ca un om oricat de multe pacate ar savarsi le plateste inainte sa moara,adica atata timp cat traiesti platesti pentru toate pacatele tale :) parerea mea :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ptr voi, care sunt pacatele ptr care trebuie sa platesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? (ceva de genul .... dupa fapta vine si rasplata...)

Ma gandeam la acesta intrebare fiindca nu stiu cat de responsabili pot fi oamenii de faptele lor.

In cazul meu au fost unele situatii in care am realizat ca unele persoane au primit ceea ce merita , .....consider ca exista aceasta lege si incerc sa fiu pe cat pot de responsabil cu faptele mele si in primul rand cu gandurile mele.

asa cum moneda are 2 fetel;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Legea talionului este universala ......cred ca este singura lege aplicata intregului univers ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca exista o lege a compensatiei in tot si-n toate,doar ca nu se compenseaza asa cum credem noi.

Uneori nu percepi binele compensator(sau raul compensator)pentru ca il iei ca pe ceva nou venit de la sine sau il iei ca pe un ghinion (respectiv noroc) si nu realizezi legatura cu binele(respectiv raul)anterior realizat de tine .

Editat de talida2006t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca exista legea compensatiei!

-Toti prostii sunt si fudui.

-Cei urati mai sunt si ai dracului.

-Curvele n-au caracter.

-Cei scunzi sunt rai

-Cei inalti sunt blegi.

-Blondele sunt frumoase dar proaste.

Lista ramane deschisa.

Din cele de mai sus se trage clar concluzia ca dracul a facut lumea,dumnezeu fiind o inventie iudaica ca sa fie ei ,,poporul ales"de unul de sus si nu de unul de jos,cand in realitate este invers.

cate ai cunoscut tovarase?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca exista "Legea compensatiei" ??? (ceva de genul .... dupa fapta vine si rasplata...)

Ma gandeam la acesta intrebare fiindca nu stiu cat de responsabili pot fi oamenii de faptele lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×