Sari la conținut
Forum Roportal
yoyory7

Tatal meu

Postări Recomandate

Buna ziua

Am o mare rugaminte la toate persoanele care ma pot ajuta.

Tatal meu implineste peste 10 zile 50 de ani, eu am varsta de 23 de ani si de cand ma stiu tata a fost un consumator inrait de bauturi alcolice si multi ani si fumator de altfel.

Am observat de o vreme ca se simte rau, are diaree, varsaturi, este balonat tot timpul, are dureri de maini si de picioare, si emana un mirost foarte urat mirositor din interior.

Specific ca tata refuza sa mearga la doctor si bea in continuare.

Rugamintea mea este sa ma ajute cineva ca sa-mi pot da seama ce ar putea avea tinand cont de simtomele pe care le are.

In urma cu an a fost supect de ciroza etilica, a fost diagnosticat cu diabet, calculi biliari, si ceva probleme la inima imi cer scuze ca nu mai retin exact.

Multumesc anticipat tutor celor care sunt dispusi sa ma ajute cu sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Scuze dar trebuie sa il faci sa mearga la doctor. Sper din suflet sa nu ajunga la ciroza daca este cosnumator de alcool. Ficatul nu poate procesa la infinit atata alcool. Nu sunt medic ca sa-ti pot da raspunsuri, dar tu esti in preajma lui, convinge-l ca este singura cale de a vedea in ce stadiu se afla, altfel te vei chinui cu atatea intrebari si nu stiu daca trebuie sa-ti pui in carca atatea intrebari. TREBUIE SA MEARGA LA DOCTOR.

 

Sincer trebuie sa te inhami cu rabdare, tu n-ai nicio vina ca el si-a trait viata cum a dorit. Este dorinta lui si numai a lui.

Ai grija de tine si numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×