Sari la conținut
Forum Roportal
estella

despre dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din punctul meu de vedere un NU categoric... pareri si pareri

Un lucru insa este sigur, dragostea nu are varsta si nici explicatie, ... :jester:

 

 

o explicatie are ...nevoia omului de ...afectiune .....si dragostea ideala nu ne va face niciodata multumiti cu ceea ce avem ...vom cauta mereu o alta ....cautam perfeciunea ...idealul ....multumiti de noi ,crezand ca cea gasita e cea ideala ...pana la proba contrarie ....;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista dragostea ideala - o idealizam noi, dupa ce se termina, asta e altceva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cand 'cumparam' toti mergem dupa ambalaj, nu ai cum sa stii continutul decat de pe descrierea ambalajului fie el fals sau adevarat, doar apoi, daca mai apuci, experimentezi continutul si nici atunci nu poti fi sigur...cu atat mai mult cu cat si 'produsul' asta e si el om .... eh, fiecare dupa posibilitati :jester:

eu cred ca tu te impoticnesti de cuvantul d-zeu, incearca sa citesti textul fara cuvantul asta. am pus topicul la dragoste

 

pai daca mergeti ca innecatii dupa ambalaj , innecati ramaneti ...helllooo! ochii mari urechile de elefant ... cine merge dupa ambalaj de ambalaj are parte ... chiar nu mai stim sa simtim omul de langa noi? ce faceti cu inima aia, o tineti de ambalaj?

 

estella, cand ma gandesc ca erai mare sfatuitoare pe la psihologie si acum cites ineptiile pe care le-ai intele dintextul unui om simplu...ma gandesc cu compasiune la "pacientii" tai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
d-zeu nu-ti cere nimic, tu esti liber sa alegi ce crezi ca e mai bine... cum sa-l iubesti, pe cine sa iubesti etc.

inseamna ca citim texte diferite. eu le-am citit pe alea de la inceputul subiectului, in care se spune ca tre' sa-l iubesti pe Dumnezeu mai presus de orice. tu ce-ai citit? ;)

 

eu cred ca tu te impoticnesti de cuvantul d-zeu, incearca sa citesti textul fara cuvantul asta. am pus topicul la dragoste

si daca ai pus textul la dragoste, inseamna ca trebuie citit si interpretat tot la doua randuri?

ia interpreteaza asta - eu nu cred ca tu ai inteles vreo iota din mesajul ortodoxului Arsenie despre dragoste. nu-i asa ca e de bine? :jester:

 

 

vorbesti fara sa intelegi ce este scris acolo ......

lasa ca ma consolez cu gandul ca tu ai inteles...si-o sa-mi treaca repede amarul. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lasa ca ma consolez cu gandul ca tu ai inteles...si-o sa-mi treaca repede amarul. :P

cu ce te consolezi tu nu e problema mea :jester: cit despre text si puterea ta de intelegere a lui s-a vazut ;) ..... din raspunsurile tale :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu ce te consolezi tu nu e problema mea :jester: cit despre text si puterea ta de intelegere a lui s-a vazut ;) ..... din raspunsurile tale :o:

multa iubire

oooo...cum a bagat el, dragutul, ironia pe sub usa ca palaria lu' Indiana Jones. :P da, mestere, sigur, asa e cum zici tu. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oooo...cum a bagat el, dragutul, ironia pe sub usa ca palaria lu' Indiana Jones. :P da, mestere, sigur, asa e cum zici tu. :D

pai deh nivelul :jester:

multa iubire

 

dark light cum e cu hitler si arsenie? ;) nu de alta dar sa iti vad nivelul intelegerii? :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dark light cum e cu hitler si arsenie? :jester: nu de alta dar sa iti vad nivelul intelegerii? ;)

multa iubire

doar o paralela, dragule, nu e ceva pentru care sa te stresezi... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stress? te supraapreciezi :jester: sunt 2 paralele ...deci nici o legatura ;)

multa iubire

pai tu esti ala care a cautat probleme in mesajele din urma. deci tu te stresezi. si eu te eliberez de o buba - nu e nici o legatura. gata. a zburat !

nu-i asa ca te simti mai bine? hai, zi, fii sincer... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×