Sari la conținut
Forum Roportal
estella

despre dragoste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iata ce am gasit intr-unul din momentele de plictiseala acuta si criza sufleteasca :jester: , mie mi s-a parut interesant:

 

 

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi se pare f interesanta partea cu 'iubirea de cinci feluri' si faptul ca e admis ca intr-o viata sa iubesti de mai multe ori... nu doar o data, chiar recomandabil :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mie mi se pare f interesanta partea cu 'iubirea de cinci feluri' si faptul ca e admis ca intr-o viata sa iubesti de mai multe ori... nu doar o data, chiar recomandabil :doh:

ori nu inteleg ori ori nu intelegi tu :jester: unde se vorbeste de admis sa iubesti in cinci feluri? :cheer:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E frumos dar e...teorie, cum e si filosofia... In practica lucrurile stau cu totul altfel, de asta m-am convins in mod continuu de cand stiu ca exist...

 

Toate cartile care au fost si vor fi scrise vreodata, religiile, filmele de dragoste si cam tot ce s-a putut imagina, constituie idealurile oamenilor, ceea ce si-ar dori ei sa se intample in realitate, perfectiunea... In realitate, dragostea nu ni se distribuie in mod egal tuturor (ca daca Dumnezeu ar fi fost dictator, ar fi scris in Biblie... :jester: ), ci chiar, culmea, cei care au mai multa nevoie de dragoste sunt privati de ea in mod continuu...

 

Asa ca unicul scop al acestor lecturi este, dupa parerea mea, sa visezi. Sau sa-ti amarasti si mai tare sufletul...

Editat de Malkia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ori nu inteleg ori ori nu intelegi tu :doh: unde se vorbeste de admis sa iubesti in cinci feluri? :doh:

multa iubire

 

nu, zice ca oamenii iubesc in 5 feluri si mai incolo ca : 'Dragostea cea dint

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dumnezeu iubeste pe toti oamenii deopotriva? NU ! atunci de ce cere oamenilor sa faca treaba asta? :cheer:

off: depinde ce inseamna d-zeu pt tine, tu il vezi din pdv religios, eu nu... iar pt d-zeul ala al tau se zice: nu fa ce face popa, fa ce zice popa :jester:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeu ii iubeste doar pe aceia care ii respecta .....poruncile

nu suna a dicriminare? :jester:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dumnezeu ii iubeste doar pe aceia care ii respecta .....poruncile

nu suna a dicriminare? :doh:

eu nu-i respect poruncile dar el ma iubeste :doh: poruncile sunt facute de oameni si interpretate de oameni... deci sunt si bune si rele :jester:

discriminarea e necesara si fara ea am fi toti la fel... discriminarea exista indiferent de noi.

aaaa.... si vorbeam de dragoste?? :cheer:

Editat de estella

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×