Sari la conținut
Forum Roportal
Corydalis

Putin ameninta Romania

Postări Recomandate

Daca isi baga cineva coada putem ajunge ca sarbiii. NUmai ca noi nu santem sarbi ,santem c----e. cine da mai mult :yes: . Cu sarbii poate adevarul nu-l vom stii,cert este ca dea-a lungul timpului a existat o prietenieintre noi si sarbi care acum nush daca mai e....

Lui Putin cred ca-i pare rau ca ne-a pierdut ,pun pariu ca si asta credea ca Romania ii apartine :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu Milosevic a distrus Serbia ci bombardierele Americane. Nu Saddam a distrus Irakul ci Americanii. Ahmadinejad nu vrea sa distruga Iranul, Israelul si SUA vor.

Cand o sa te vad vorbind despre actiunile Israelului si Americii drept "terorism de stat" si de insurgentii palestinieni si irakieni drept "reactie de aparare civila (??!!) impotriva agresiunilor sistematice si etatice", atunci de cred. E f. f. interesant, si am mai spus odata, cum unii sunt incapabili sau nu vor sa accepte o interventie legitima a unui stat in propriul teritoriu dar sunt gata sa accepte interventiile altor state in treburili interne ale unora sau in teritorii ocupate. E penibila ipocrizia asta.

 

Asa este .USA s-a erijat in eliberatorul Irakului si asa i-a eliberat ca i-a trimis la 2 pe 2 :yes: Ca sa nu mai spun daca va amintiti parca era de Paste si USA s-a trezit sa -i bombadeze pe sarbi.Nimeni n-a zis nimic,inclusiv noi :yes: . USA a vrut sa-i scape pe sarbi ,de cine? Ca arme nucleare.... la Irak a bagat cu armele. la Iran la fel....Iar Israelul se vrea mereu victimizat ,mereu sant atacati iar ei nu ataca pe nimeni,ei vor pace :yes: Sa fim seriosi tre buie sa vedem dincolo de evidente,nu ce ne arunca nush ce televiziune sau ziar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu Milosevic a distrus Serbia ci bombardierele Americane. Nu Saddam a distrus Irakul ci Americanii. Ahmadinejad nu vrea sa distruga Iranul, Israelul si SUA vor. Cand o sa te vad vorbind despre actiunile Israelului si Americii drept "terorism de stat" si de insurgentii palestinieni si irakieni drept "reactie de aparare civila (??!!) impotriva agresiunilor sistematice si etatice", atunci de cred. E f. f. interesant, si am mai spus odata, cum unii sunt incapabili sau nu vor sa accepte o interventie legitima a unui stat in propriul teritoriu dar sunt gata sa accepte interventiile altor state in treburili interne ale unora sau in teritorii ocupate. E penibila ipocrizia asta.

Bombardierele americane au acţionat at

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, şi ce-o să facă? Or să ia Harghita şi Covasna şi-or să le inverseze cu Bihor şi Satu-Mare,

ca să le alipească la Ungaria? :yes:

 

Io zic că dacă tot s-a rezolvat cu aderarea la Uniune, ar fi un bun moment să ne-apucăm de construit vreo două căi ferate prin zonă (Buzău-Braşov şi Bacău-Braşov, ambele prin Tg.Secuiesc ) precum şi o centrală nucleară, soră cu aia de la Cernavodă, iar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiu Harald toata povestea, am facut si eu istorie la scoala... Unirea de la Alba Iulia 1918...

Povestea Transilvaniei nu e aşa cum ai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×