Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Ten sensibil, iritat, pete rosii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

de ce nu mergi la dermatolog?

 

daca diferentele de culoare sunt mici poti folosi un primer,,dar best thing, mergi la dermatolog pt un tratament de specialitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog mult sa ma ajutati, pentru ca eu in doctori dermatologi nu mai am incredere.

De aproximativ un an am pe fata mici bubite sau pete rosii, nu sunt cu puroi sau iesite in afara, ca o cuperoza, cam asa..Am fost la dermatolog si nici nu voia sa se uite la fata mea, cand am insistat eu a gasit un cosulet cu puroi si pe gat si mi=a dat zinerit..dar eu nu am cosuri d=alea in piele sau cu puroi..e ca un fel roseata...

Mi=am luat apa termala de la avene si as vrea sa imi dati un sfat in cazul in care ati mai avut asa ceva..cu ce sa combin apa termala? multumesc frumos

Eu cred ca ai un ten sensibil cuperozic .E foarte bine sa folosesti apa termala .Eu am fost la dermatolog si mi-a fost recomandata numai apa termala . evita sa mai folosesti apa din canalizare - daca ai un ten sensibil. Alergia poate aparea de la un produs pe care il folosesti. incearca farduri minerale si creme organice . din pacate sensibilitatea tenului nu se poate trata decat ingriji . Asa mi s-a explicat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor doamnelor si domnisoarelor,

 

Am o problema destul de neplacuta, ca sa zic asa. Am un ten testul de frumos dar in jurul nasului si pe nas pielea e foarte sensibila. Se irita repede, iar acum ca e soare, mi se inroseste doar nasul. E inestetic si enervant!

Aveti sa-mi dati vreun sfat?

se pare ca ai un ten f sensibil si tre' sa folosesti creme destinate pentru ten sensibil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca ai un ten f sensibil si tre' sa folosesti creme destinate pentru ten sensibil

 

:good: asta DA constatare :yahoo:

 

am o crema sensibila de numa' ... cand ma dau cu ea am un ten fin ca funduletzul bebelusului nou nascut :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Ce pot sa zic! Ai o problema destul de neplacuta..uite, eu iti pot recomanda produse de protectie solara de la Solait care se gasesc doar la Marionnaud. Sunt foarte bune si in perioada asta, daca te grabesti, magazinul ofera reduceri de 30%, 50% si chiar si 70% si poate o sa ai norocul sa poti sa cumperi una din cremele de protectie solara la un pret redus. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×