Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Ten sensibil, iritat, pete rosii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Multumesc mult draga Joanna :blink:

 

Pentru cearcane, foloseste un concelear. Nu este mult, cam 15 RON, maxim 25 RON. Este foarte bun pentru cearcane. :stars:

Editat de heidy_2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou pe aici, si sunt si baiat, sper ca nu va deranjeaza ....

In iarna am fost in UK, si am muncit in camp deschis, am cules narcise:), astfel incat toate intemperiile gen vant, grindina si tot ce-i mai rau mi-au afectat tenul. Aveam buzele uscate si fatza scorojita, acum s-a imbunatatit de cand am folosit niste creme, dar a ramas rosu... Si nu-mi place... Poate ca si-ar fi revenit, dar nu m-am putut abtine sa nu merg la mare si sa stau in soare, care tot asa, mi-a dat rosheatza aia in obrajori...

 

Ceva remedii ?

 

Va multumesc :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut, sunt nou pe aici, si sunt si baiat, sper ca nu va deranjeaza ....

In iarna am fost in UK, si am muncit in camp deschis, am cules narcise:), astfel incat toate intemperiile gen vant, grindina si tot ce-i mai rau mi-au afectat tenul. Aveam buzele uscate si fatza scorojita, acum s-a imbunatatit de cand am folosit niste creme, dar a ramas rosu... Si nu-mi place... Poate ca si-ar fi revenit, dar nu m-am putut abtine sa nu merg la mare si sa stau in soare, care tot asa, mi-a dat rosheatza aia in obrajori...

 

Ceva remedii ?

 

Va multumesc :)

De la Bioderma Sensibio AR crema : Crema ultra calmanta pentru piele sensibila si/sau reactiva care asociaza roseata: tranzitorie (flush), permanenta (cuperoza, rozacee, eritroza).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uhm..citesc de cateva zile paginile acestui forum si mi-am facut curaj sa postez si eu. :o: Am o problema destul de mare (pentru mine cel putin).Am inceput sa am probleme cu tenul,mi-au aparut tot felul de iritatii si ...brobonele rosiatice care nu-mi trec de nicio culoare.Mai nou,nu ma mai inteleg cu niciun produs pe care il foloseam pana acum... :flowers: (foloseam clean&clear sau l'oreal-pure) si...nu stiu ce sa folosesc...macar pentru a diminua aceste iritatii sau ce sunt ele...Deja nu ma mai simt bine cu fata mea..era impecabila inainte si-acum...ma lupt cu cosulete si iritatii.Help me..please :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa imi apar si mie uneori,dar nu stiu din ce cauza..Zinerytul e cea mai buna solutie: dispar in 3-4 zile :)

Editat de Milkinis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap......mergi la medic....am patit si eu....nu chiar cum spui tu da tot pe acolo....si am fost la dermatolog....:flowers: mi-a dat zineryt ce e adevarat...dar mai erau vreo 2 optiuni...in fine....dupa control macar stii sigur ca folosesti ceea ce trebuie:P multa bafta....sa ne spui cum a mers:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×