Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Ten sensibil, iritat, pete rosii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor doamnelor si domnisoarelor,

Am o problema destul de neplacuta, ca sa zic asa. Am un ten testul de frumos dar in jurul nasului si pe nas pielea e foarte sensibila. Se irita repede, iar acum ca e soare, mi se inroseste doar nasul. E inestetic si enervant!
Aveti sa-mi dati vreun sfat?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor doamnelor si domnisoarelor,

 

Am o problema destul de neplacuta, ca sa zic asa. Am un ten testul de frumos dar in jurul nasului si pe nas pielea e foarte sensibila. Se irita repede, iar acum ca e soare, mi se inroseste doar nasul. E inestetic si enervant!

Aveti sa-mi dati vreun sfat?

 

Vad k nu ti-a dat nimeni nici un sfat pana acum. Iti recomand ceva care chiar iti va folosi. Este un sistem pentru ten sensibil de la Artistry si contine demachiant delicat, lotiune tonica si crema hidratanta. Toata doamnele, domnisoarele si chiar domnii au fost foarte multumiti de ele. produsele astea se gasesc dar nu pe piata, sunt cu circuit inkis. dk vrei sa discutam eu iti las adresa mea de mail. discutam acolo. biancad@vebso.ro si bianca_drumea@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna!

am citit cu atentie mai multe articole de pe forum. scriu aici pt ca am si eu cateva intrebari, de fapt probleme cu tenul.

am un ten sensibil, cu pistrui, o piele extrem de subtire (zic asta pt ca se vad venele din jurul ochilor); pot sa zic ca seamana cu foaia de cepa... :D

mai am si pistrui...

dar ce ma supara cel mai mult sunt petele rosii care apar cand mi-e lumea mai draga.

iar pielea din jurul ochilor e foarte subtire si transparenta

din pacate daca nu utilizez fond de ten...arat groaznic...

mi-as dori foarte mult sa am un ten cu un oarecare substrat...sa nu mai am aspectul asta atat de neplacut si sa pot renunta la fondul de ten...

astept cate o parere ...

multumesc frumos

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am un ten sensibil, cu pistrui, o piele extrem de subtire (zic asta pt ca se vad venele din jurul ochilor); pot sa zic ca seamana cu foaia de cepa... :D

mai am si pistrui...

dar ce ma supara cel mai mult sunt petele rosii care apar cand mi-e lumea mai draga.

iar pielea din jurul ochilor e foarte subtire si transparenta

din pacate daca nu utilizez fond de ten...arat groaznic...

mi-as dori foarte mult sa am un ten cu un oarecare substrat...sa nu mai am aspectul asta atat de neplacut si sa pot renunta la fondul de ten...

Din nefericire o gramada de tinere cand cred ca au o problema cu tenul apeleaza la diferite creme care nu fac altceva decat sa inrautateasca problemele.Cel mai bine e sa mergi la un medic dermatolog,el te poate sfatui cel mai bine ce tratament sa folosesti.

Pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din nefericire o gramada de tinere cand cred ca au o problema cu tenul apeleaza la diferite creme care nu fac altceva decat sa inrautateasca problemele.Cel mai bine e sa mergi la un medic dermatolog,el te poate sfatui cel mai bine ce tratament sa folosesti.

Pupici

 

mulltumesc pentru sfat... :D

doar ca as mai avea o intrebare...cunoaste cineva un medic dermatolog calumea?

eu am fost la o clinica particulara pentru ca aveam ceva pe mana...unde ma asteptam sa fiu tratata pt cat platesc, doar ca doctora m-a speriat ingrozitor spunandu-mi ca e foarte posibil sa am raie, mai tarziu dovedindu-se ca e o mica alergie la sapun.

pot oare sa am incredere intr-un asemenea doctor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar ca as mai avea o intrebare...cunoaste cineva un medic dermatolog calumea?

....pai cunoastem, eu tocmai am cunoscut unul.... dar depinde si din ce oras esti, daca ne spui, poate te putem ajuta! Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, pai daca esti din Bucuresti, ai multe posibilitati, e mai greu sa alegi....eu sunt din provincie dar am avut o problema pe care am rezolvat-o la Bucuresti cu ajutorul Dr.Ion Nedelcu de la Spitalul Militar care are si cabinet particular, poti suna la 3107885 pentru programare si alte detalii. Nu mai stiu exact, cred ca Fizioderma se numeste cabinetul dumnealui. Am fost foarte multumita.

Inteleg ca esti tanara.... nu-ti neglija probema si incearca sa te tratezi pentru ca in timp astfel de probleme se accentueaza si se trateaza mai greu iar starea de discomfort creste....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×