Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Ten sensibil, iritat, pete rosii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iti recomand:::::: trebuie sa folosesti plante cu proprietati calmante cum ar fi:

 

Coada soricelului - se foloseste prin aplicarea unei compresii cu infuzie timp de 10-15 minute, preparata dintr-o lingura de flori la 100ml apa.

 

Papadia - se poate folosi at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 16 ani si probleme cu tenu de la vreo 12 ani.....coshuri si puncte negre la greu.....cu toate k incepusem sa folosesc tot felul de creme de pe la 12 ani....si imi ingrijeam fatza extraodinar de bine... mi`au aparut multe coshuri.Am crezut k o sa treaca....dar nu a fost asa si akm 3 ani am inceput tratamentele cosmetice saptamanale...peelinguri si multe altele.Am folosit produse de la Macon de la Loreal,Vichy....Intr`adevar mi`au mai trecut....si m`au ajutat tratamentele acelea foarte mult....insa mi`au ramas semne,si kiar si akm imi mai apar coshuri destul de nasoale.Kiar dak mi`am facut si tratament cu bioptronul,semnele nu prea s`au dus...ce sa mai fac? :crazy:

 

 

Ah....si pentru adolescente kre au probleme cu coshurile...nu incercati toate porcariile de pe piata,si akm nu k as vrea sa fac reclama proasta dar cosmeticele gen clearasil,avon,si kiar garnier.....va fac sa dati banii aiurea.Bineinteles,akm depinde si de tenul fiekreia.Io personal,am incercat f multe si am fost f multumitza,de fapt sunt si akm de tratamentul corector (blemish control) si masca purifianta intensiva de la Artistry......de fapt,folosesc multe produse de la Artistry si de la Eddie Funkhouse (noua firma "preluata" de Amway) kiar si de make`up.Si sunt multumita de ele.....asta ar mai fi o kestie....nu va mai luati produse de make`up de la orice firma de bazar sau mai stiu io ce....va stricati tenul,si sincer mai bn nu vadati cu nmk.conteaza foarte mult calitatea fondului de ten,a demakiantului,a lotiunii tonice...tot conteaza,kiar si rimelul kre poate sa strice genele :spiteful:

 

 

te rog nu mai folosi limbajul de chat pe forum. mersi.

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua domneleor,dominisoarelor :blink:

Am o problema cu tenul,am foarte multe puncte negre tenul este gras...va rog sa-mi dati o sugestie un sfat.....aaaaaaaaaa am si pistrui ,dar nu foarte multi....

MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua domneleor,dominisoarelor :blink:

Am o problema cu tenul,am foarte multe puncte negre tenul este gras...va rog sa-mi dati o sugestie un sfat.....aaaaaaaaaa am si pistrui ,dar nu foarte multi....

MULTUMESC

depinde de posibilitatile tale , daca vrei ceva ieftin , fol produse de la mama natura ( pt puncte negre o "masca" din amoniac si malai te speli zilnic cu ea ) si pt ten gras lamaie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC Joanna

Daca tot te pricepi ami poti spune si de cearcane ca m-au inebunit.....nu dorm noapte am un program foarte prost de somn dorm la 5-6 dimineata ,pana dupa amiaza,uneori dorm si 18 ore.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu cearcanele ma bat si io :stars: , am auzit de tamponari cu flori de albastrele , io fol cand am timp felii de castravete , nu fac minuni dar iti tonifica pielea :blink:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×