Sari la conținut
Forum Roportal
georga_sweet

De la relatie la prietenie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hey, as vrea si eu sa pun cateva intrebari cuiva cu ceva experienta

Am cunoscut in primavara un baiat, foarte de treaba, super ok, ne'am imprietenit si incepuse sa'mi placa de el, iar dupa 2 saptamani m'a intrebat daca vreau sa fim impreuna iar eu evident am zis da. La inceput au fost toate bune si frumoase, ne intelegeam de minune, eu tineam mult la el, dar dupa vreo 3 saptamani relatia a inceput sa se raceasca, si dupa o luna si cateva zile m'a invitat in oras, si la cand m'a adus acasa am inceput sa vorbim si mi'a dat de inteles ca vrea sa ne despartim. Asta se intampla pe la jumatatea lunii iunie :roll:? totul a fost destul de complicat, si vestea a fost ca un soc pentru mine, am suferit destul de mult, dar si tipul la fel, pentru ca regreta nespus ca m'a facut sa sufar, dar e de parere ca nu ma cunostea deajuns incat sa dureze relatia, si inteleg asta. In ultima luna am vorbit mult cu el, si am lamurit toata situatia, mai ales ca la cateva zile dupa ce ne'am despartit el a inceput o relatie cu o fata din alt oras, pe care o cunosc si eu, si mi'e o prietena foarte buna, dar el spune ca nu a avut nicio treaba in decizia lui de a'mi da papucii, si asta chiar asa este, pentru ca eu cred ca il cunosc destul de bine si stiu ca a fost sincer.

Cum am zis, vorbim aproape in fiecare zi, vrute si nevrute, dar uneori ma intreb daca sunt in stare sa pastrez o relatie de prietenie cu el, pentru ca ne intelegem super ok, si este un baiat extraordinar, cum rar mai gasesti, dar in felul in care imi vorbeste pe mess, uneori cred ca nu prea vrea sa fim prieteni atat de mult cum imi doresc eu, ci doar o simpla relatie de amicitie.

Imi puteti spune si parerea voastra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ultima luna am vorbit mult cu el, si am lamurit toata situatia, mai ales ca la cateva zile dupa ce ne'am despartit el a inceput o relatie cu o fata din alt oras, pe care o cunosc si eu, si mi'e o prietena foarte buna, dar el spune ca nu a avut nicio treaba in decizia lui de a'mi da papucii, si asta chiar asa este, pentru ca eu cred ca il cunosc destul de bine si stiu ca a fost sincer.

Minte. El a intalnit-o pe prietena ta cand relatia dintre voi doi s-a racit.

Probabil se va intoarce la tine cand nu o sa-i mai mearga sau se va plictisi de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar nu atarn dupa asta :)) pur si simplu ma intrebam daca voi credeti ca putem fi prieteni dupa tot ce s'a intamplat, pentru ca nu sunt nici resentimente intre noi, si nimic de genul, pur si simplu am trecut peste, iar mai nom am stabilit ca suntem frate si sora ;)) asa prin alianta :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pui pariu ca dupa ce se desparte de ea, va incerca din nou cu tine? Si apoi te va parasi pentru alta fata din nou? Te vede ca esti mai toleranta, si-l sustii in relatii deschise, deci te foloseste ca plasa de siguranta.

 

Daca incerci sa racesti amicitia, cum ar reactiona? Te va uita imediat, sau se va face ca-i pasa de tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar nu atarn dupa asta :)) pur si simplu ma intrebam daca voi credeti ca putem fi prieteni dupa tot ce s'a intamplat, pentru ca nu sunt nici resentimente intre noi, si nimic de genul, pur si simplu am trecut peste, iar mai nom am stabilit ca suntem frate si sora ;)) asa prin alianta :wub:

Chiar esti sigura ca ai trecut peste? :doh:

Mie imi face impresia ca in acest moment iti este greu sa fii doar o amica...sau sora.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar esti sigura ca ai trecut peste? :roll:

Mie imi face impresia ca in acest moment iti este greu sa fii doar o amica...sau sora.

Oarecum imi este inca greu, dar cum am zis, este un baiat extraordinar si ar fi pacat sa il pierd ca si prieten. Imi este greu, dar asta vreau acum
Pui pariu ca dupa ce se desparte de ea, va incerca din nou cu tine? Si apoi te va parasi pentru alta fata din nou? Te vede ca esti mai toleranta, si-l sustii in relatii deschise, deci te foloseste ca plasa de siguranta.
Pot sa pun pariu ca nu o sa faca asa ceva, si oricum, chiar daca sunt eu mai toleranta, nu mai are nicio sansa, pentru ca nu vreau sa se trezeasca iar dupa o luna sa'mi spuna ca relatia nu mai merge :doh:) deci la capitolul cu intorsul la el stau bine :o:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la cateva zile dupa ce ne'am despartit el a inceput o relatie cu o fata din alt oras, pe care o cunosc si eu, si mi'e o prietena foarte buna, nu prea vrea sa fim prieteni atat de mult cum imi doresc eu, ci doar o simpla relatie de amicitie.

Ti-ai dat singura raspunsurile :roll: Viata chiar este atat de simpla pe cat pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×