Sari la conținut
Forum Roportal
violeteliana

Lupus eritematos sistemic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru Lupus se recomanda Tre en en si Carotenoid Complex, Flavonoid, Cruciferous Plus si Omega 3 Salmon Oil Plus

 

Detalii la: www.tratamente-nutritie.ro

Editat de tuty76

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi spuneti daca ati incercat pentru aceasta boala un tratament naturist . as vrea sa stiu daca ati simtit efecte secundare. va rog . astept vesti.

 

DACA NU MA INSEL AI GRUPA SANGUINA 01 SAU B3

ESTE VORBA DE O BOALA AUTOIMUNA,DECI FERESTETE DE IMUNOSTIMULATORI.

SUNT PLANTE(doar cateva) CARE FAC PARTE DIN CATEGORIA IMUNOMODULATOARE.

EU AM AVUT CATEVA CAZURI TRATATE CU SUCCES MAXIM

POT SA TE AJUT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DACA NU MA INSEL AI GRUPA SANGUINA 01 SAU B3

ESTE VORBA DE O BOALA AUTOIMUNA,DECI FERESTETE DE IMUNOSTIMULATORI.

SUNT PLANTE(doar cateva) CARE FAC PARTE DIN CATEGORIA IMUNOMODULATOARE.

EU AM AVUT CATEVA CAZURI TRATATE CU SUCCES MAXIM

POT SA TE AJUT

alo,alo,ce dracu are grupa sangvina cu nutritia?auzi bazaconie de afirmatie",fereste-te de imunostimulatori",e ca si cand ai spune "nu manca",ma intreb oare ce studii stau la baza acestor afirmatii?puteti sa ne exemplificati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un site amarat care face reclama la niste produe de doi bani.nu sunt argumente la ceea ce am scris eu.

 

 

ziceai:

,alo,ce dracu are grupa sangvina cu nutritia?auzi bazaconie de afirmatie"

acum ca stii ca exista dieta pe grupe saguine, fa bine si cauta tu.

pe un forum nu se pot face demonstratii stiintifice chiar daca am fi capabili de asta.

acum ca stii, si ca esti un tip cu bun simt (sau nu?), o sa cauti tu mai departe. eu unu nu prea tin cont de dieta pe grupe sanguine, stiu ca exista...dar sunt multe altele mai importante de care nu tin cont (in ceea ce priveste alimentatia)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ziceai:

acum ca stii ca exista dieta pe grupe saguine, fa bine si cauta tu.

pe un forum nu se pot face demonstratii stiintifice chiar daca am fi capabili de asta.

acum ca stii, si ca esti un tip cu bun simt (sau nu?), o sa cauti tu mai departe. eu unu nu prea tin cont de dieta pe grupe sanguine, stiu ca exista...dar sunt multe altele mai importante de care nu tin cont (in ceea ce priveste alimentatia)

nu exista domne,este inventia unor excroci,sub pretextul ca se cunsoc detalii despre sanatate excrocii de la herbalife isi fac clienti pe acest suport de ....vanzare.E,serios ca nu se pot face demonstratii?Am cerut argumente scrise nu demonstratii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu exista domne,este inventia unor excroci,sub pretextul ca se cunsoc detalii despre sanatate excrocii de la herbalife isi fac clienti pe acest suport de ....vanzare.E,serios ca nu se pot face demonstratii?Am cerut argumente scrise nu demonstratii.

 

nu provine de la herbalife, provine de la calivita.

este o teorie demonstrata de mult timp de, (s-o ia naiba, ca nu le fac reclama) sunt multe alte clasificari (alimente in si yang, sau clasificate pe elemente apa foc..sau clasificarea alimenteleor dupa in acide si alcaline) nu sunt escocherii. are fiecare logica ei. si astea sunt demonstrate si sustinute de oameni de stiinta pe care cum zici tu nu sunt pregatit nici sa-i contest nici sa-i contrazic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×