Sari la conținut
Forum Roportal
violeteliana

Lupus eritematos sistemic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrebati o masina de cautat in internet ce este "Letrile" sau vitamina B17.

Informatii puteti obtine si la adresa: My Webpage

 

Foarte in mare, exista doua cai importante de combatere a cancerului.

 

1. Cancerul nu poate sa se dezvolte in mediu alcalin.

 

Echilibrul acido-bazic al organismului este foarte important pentru prevenirea sau tratarea cancerului. Raportul normal dintre acizi si baze este de 1:4. In general cu varsta se ajunge la un dezechilibru acido-bazic, in favoarea aciditatii. Acest lucru favorizeaza aparitia si dezvoltarea cancerului.

 

Alcalinizarea organismului conduce la regresia si chiar disparitia cancerului. Alcalinizarea organismului se poate realiza prin alimentatie si un stil de viata sanatos. Alimentele vegetale crude, precum si sucurile proaspete de legume si fructe refac pe cale naturala rezerva alcalina a organismului. Deasemenea postul, miscarea in aer liber, hidroterapia, pacea sufleteasca, contribuie la sustinerea alcalinitatii organismului. In acest fel se poate reface echilibrul acido-bazic in aproximativ 3 luni de zile. www.existasperanta.de.vu

Exista si posibilitatea de alcalinizare rapida (ca. 10 zile) a organismului cu o apa speciala, numita Apa Hunza. www.apahunza.de.vu

 

2. Amigdalina (cunoscuta ca medicament si sub numele de Laetrile sau vitamina B17) din samburii amari de fructe este un toxic puternic pentru celulele canceroase, fara sa afecteze insa celulele sanatoase ale organismului. Acest lucru este cunoscut de mai bine de 50 (cincizeci) de ani si este folosit cu succes in clinici specializate pentru tratarea cancerului. Aceasta terapie simpla si eficienta nu este pe placul concernelor farmaceutice, care incearca sa o discrediteze pe orice cale. Fiind o substanta naturala, amigdalina nu poate fi patentata si produsa sub licenta. Ea nu poate fi vanduta pe bani grei si nu poate imbogati pe nimeni. Ea este combatuta, ca fiind o otrava foarte periculoasa pentru sanatatea organismului. In schimb adevaratele otravuri produse de industria farmaceutica sunt prezentate ca singura salvare de la moartea prin cancer. Oricine insa se poate informa si afla care este adevarul. Exista rapoarte care arata ca sute si mii de bolnavi de cancer au fost vindecati cu ajutorul amigdalinei.

 

In general se folosesc samburii de caise amare, cate 10 /zi preventiv si 30-50 /zi curativ. Exista si tablete de 100 mg si 500 mg substanta pura sau fiole cu substanta injectabila. http://www.laetrilesupply.com/ http://www.metabolicproductssupply.com/cat1_1.htm

 

Dr. Micliuc Florin

www.adiocancer.de.vu

http://www.worldwithoutcancer.org.uca/index.html

http://www.oasisofhope.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat ... destule. La toate am avut la inceput o reactie de respingere, de rau, auzata de dezintoxicarea organismului. Alte efecte, rele, nu au fost. M'am pus pe picioare cu tratamentele naturiste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat ... destule. La toate am avut la inceput o reactie de respingere, de rau, auzata de dezintoxicarea organismului. Alte efecte, rele, nu au fost. M'am pus pe picioare cu tratamentele naturiste.

 

 

eu beau acum ceaiuri recomandate de inginerul Giurea Marin. as vrea sa stiu daca ai incercat

cat timp a fost nevoie

cum au iesit analizele?

multumesc pt. raspuns.

sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu beau acum ceaiuri recomandate de inginerul Giurea Marin. as vrea sa stiu daca ai incercat

cat timp a fost nevoie

cum au iesit analizele?

multumesc pt. raspuns.

sanatate

 

nu, nu am incercat. In schimb ce a dat rezultate la mine a fost tratamentul pe baza de miere si polen a doctorului Vasile Andritoiu. Am facut tratamentul 4 luni dupa care analizele mi'au fost mult mai bune.

Cat timp e un tratament pe baza de plante, nu face rau.

Multa rabdare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, nu am incercat. In schimb ce a dat rezultate la mine a fost tratamentul pe baza de miere si polen a doctorului Vasile Andritoiu. Am facut tratamentul 4 luni dupa care analizele mi'au fost mult mai bune.

Cat timp e un tratament pe baza de plante, nu face rau.

Multa rabdare!

in ce consta exact tratamentul domnului Andritoiu?

se tine si regim alimentar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in ce consta exact tratamentul domnului Andritoiu?

se tine si regim alimentar?

 

da. e pe baza de miere, polen, tinctura de propolis plus ceaiuri. Si bineinteles si regim alimentar

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi spuneti daca ati incercat pentru aceasta boala un tratament naturist . as vrea sa stiu daca ati simtit efecte secundare. va rog . astept vesti.

Sunt leacuri pentru aceasta boala,sigur,putine.Unul este un produs dintr-o planta exotica.Are efect imunomodulator.Apoi o alta planta,trandafirul de Hymalaia este asemenea un produs care se asociaza cu prima,este adaptogen.Cunosc multe cazuri fericite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi spuneti daca ati incercat pentru aceasta boala un tratament naturist . as vrea sa stiu daca ati simtit efecte secundare. va rog . astept vesti.

Am intrat din curiozitate pe sait asta si m.am oprit la boala aceasta care e f cumplita...in ura cu 4 ani mi s.a descoperit si mie aceasta boala.Pur si simplu nu stiam absolut nimik dsp ea..am fost internata in TM la doamna doctor PETRICA LIGIA....dupa un set de analize mi.a spus dc ai stat atat?esti f rau bolnava ..tin sa va anunt aveam vsh 83,absolut toate inv mi.au iesit pozitive...cand am auzit m.am ingrijorat f tare,mi s.a facut si punctie renala pt un diagnosti mai sigur..diag era NEFRPOATIE LUPICA,LUPUS ERIMATROS SISTEMIC.Am inceput trat cu predinson 13 tab pe zi.omez,aprovel...pe zi ce trecea ma simteam tot mai rau,ma ingrasasem 15 kg,tensiunea imi era f mare si aceam f mari prob cu stomacul,era groaznic....am luat tratament 8 luni de zile.Intre timp am inceput sa cait reviste sa ma documentez dsp boala mea,intr.un final gasisem in ASUL un trtament care consta in ceaiuri,era dl GHIURE MARIN.L.am sunat am vb cu dansul iar peste cateva zile am mers la piatr olt,dar stiti ce m.a impins cel mai tare?Am intrerupt trat cu predinson pt ca imi era tot mai rau,iar o prietena de a mea care este asistenta mi.a spus dc am facut asa cv k pot intra in sevraj pt k eu l.am intrrupt brusc,nu am scazut treptat. Tin sa va spun ca am luat ceaiurile dl Ghiurea.Sa va sun in ce const trat...sunt 2 ceaiuri,in fiecare zi bei 2 l de ceai indulcit cu miere de albine si 30 pic de tinctura de proolis..dupa 1 luna de tratament a fost groaznik,dureri de oase de nu puteam sa stau in picioare pur si simplu stateam numai in pat.Dl Ghiurea mi.a spus k pot sa intrerup ceaiu 1 zi dac durerile sunt insuportabile...eu stit ce am facut nu l.am intrerupt am baut continu 2 ani de zile...tin sa va spun k in acest timp nu am folosit nici un medicament.Dupa ce au trecut 2 ani am fost la tm la doamna doctor dansa ma certase dc nu am fost periodic la control eu i.am spus ca am fost pl din tara...mi.a faut toate analizele..absolut toate erau perfecte.vsh 15.atomi antinucleari neg toate eru neg,boala era in remisie...a fost f mirata nu.i venea sa creada...clar eu nu i.am spus de ceaiul meu pt ca danda nu credea in asa cv.De atunci ma simt bine,am facut plaja in fiecare an ...sunt f fericita...sa.i dea d.zeu multa sanatate d.l GHIURE..Acum am inceput sa beau gel de aloe...am auzit k e f buna pt orice...vreau sa va mai spun ca eu nu credeam niciodata in plante ,acum dau f mult pe ele...ruati.va la d.zeu si luati ceaiurile d.lui GHIURE,AVETI INCREDERE IN EL...puneti.va ambitia si sigur o sa treceti cu bine peste orice .....S dea d.zeu sa va insanarositi cat mai repede...va pwp lili

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va rog sa-mi spuneti daca ati incercat pentru aceasta boala un tratament naturist . as vrea sa stiu daca ati simtit efecte secundare. va rog . astept vesti.

Am intrat din curiozitate pe sait asta si m.am oprit la boala aceasta care e f cumplita...in ura cu 4 ani mi s.a descoperit si mie aceasta boala.Pur si simplu nu stiam absolut nimik dsp ea..am fost internata in TM la doamna doctor PETRICA LIGIA....dupa un set de analize mi.a spus dc ai stat atat?esti f rau bolnava ..tin sa va anunt aveam vsh 83,absolut toate inv mi.au iesit pozitive...cand am auzit m.am ingrijorat f tare,mi s.a facut si punctie renala pt un diagnosti mai sigur..diag era NEFRPOATIE LUPICA,LUPUS ERIMATROS SISTEMIC.Am inceput trat cu predinson 13 tab pe zi.omez,aprovel...pe zi ce trecea ma simteam tot mai rau,ma ingrasasem 15 kg,tensiunea imi era f mare si aceam f mari prob cu stomacul,era groaznic....am luat tratament 8 luni de zile.Intre timp am inceput sa cait reviste sa ma documentez dsp boala mea,intr.un final gasisem in ASUL un trtament care consta in ceaiuri,era dl GHIURE MARIN.L.am sunat am vb cu dansul iar peste cateva zile am mers la piatr olt,dar stiti ce m.a impins cel mai tare?Am intrerupt trat cu predinson pt ca imi era tot mai rau,iar o prietena de a mea care este asistenta mi.a spus dc am facut asa cv k pot intra in sevraj pt k eu l.am intrrupt brusc,nu am scazut treptat. Tin sa va spun ca am luat ceaiurile dl Ghiurea.Sa va sun in ce const trat...sunt 2 ceaiuri,in fiecare zi bei 2 l de ceai indulcit cu miere de albine si 30 pic de tinctura de proolis..dupa 1 luna de tratament a fost groaznik,dureri de oase de nu puteam sa stau in picioare pur si simplu stateam numai in pat.Dl Ghiurea mi.a spus k pot sa intrerup ceaiu 1 zi dac durerile sunt insuportabile...eu stit ce am facut nu l.am intrerupt am baut continu 2 ani de zile...tin sa va spun k in acest timp nu am folosit nici un medicament.Dupa ce au trecut 2 ani am fost la tm la doamna doctor dansa ma certase dc nu am fost periodic la control eu i.am spus ca am fost pl din tara...mi.a faut toate analizele..absolut toate erau perfecte.vsh 15.atomi antinucleari neg toate eru neg,boala era in remisie...a fost f mirata nu.i venea sa creada...clar eu nu i.am spus de ceaiul meu pt ca danda nu credea in asa cv.De atunci ma simt bine,am facut plaja in fiecare an ...sunt f fericita...sa.i dea d.zeu multa sanatate d.l GHIURE..Acum am inceput sa beau gel de aloe...am auzit k e f buna pt orice...vreau sa va mai spun ca eu nu credeam niciodata in plante ,acum dau f mult pe ele...ruati.va la d.zeu si luati ceaiurile d.lui GHIURE,AVETI INCREDERE IN EL...puneti.va ambitia si sigur o sa treceti cu bine peste orice .....S dea d.zeu sa va insanarositi cat mai repede...va pwp lili

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×