Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Despre iubire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum ti-a zis asta? M-a infiorat slova ta....

 

Nu pot spune ca am auzit o voce, pentru ca nu am auzit vreun sunet din exterior. Era ceva interior, care imi vorbea in gand. Stiam ca nu este propria mea imaginatie, pentru ca in acel moment nu mi-ar fi trecut prin cap sa fac astfel de afirmatii fata de sotul si nasa mea, mai ales ca nu le puteam proba sau sustine. Lor le vorbeam si parca si eu stateam si ma ascultam cum vorbesc. Era vocea mea, dar cuvintele nu-mi apartineau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot spune ca am auzit o voce, pentru ca nu am auzit vreun sunet din exterior. Era ceva interior, care imi vorbea in gand. Stiam ca nu este propria mea imaginatie, pentru ca in acel moment nu mi-ar fi trecut prin cap sa fac astfel de afirmatii fata de sotul si nasa mea, mai ales ca nu le puteam proba sau sustine. Lor le vorbeam si parca si eu stateam si ma ascultam cum vorbesc. Era vocea mea, dar cuvintele nu-mi apartineau.

 

 

Multumesc mult pt raspuns, e exact ce asteptam! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc mult ella, pentru tot.

Multumesc mult pt raspuns, e exact ce asteptam! :o:
Ti s-a intamplat ceva asemanator...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu crezi ca esti pregatita sa imparti cu noi din experientele tale, fa-o. Ne-ar ajuta sa intelegem mai bine ceea ce ni se intampla si poate ca intr-o zi vom adauga realitatii in care traim o noua dimensiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu crezi ca esti pregatita sa imparti cu noi din experientele tale, fa-o. Ne-ar ajuta sa intelegem mai bine ceea ce ni se intampla si poate ca intr-o zi vom adauga realitatii in care traim o noua dimensiune.

 

 

Am povestit unui om care a inteles pt ca STIA... asa ca tine.

Deocamdata e destul, unii nu pot pricepe nimic, doar cei ce traiesc asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am povestit unui om care a inteles pt ca STIA... asa ca tine.

Deocamdata e destul, unii nu pot pricepe nimic, doar cei ce traiesc asta.

 

Pentru mine este destul. Este destul ca totul se intampla.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

starea in care se intampla chestii de-astea se poate numi detasare...detasare de lumea fenomenlala/fizica , starea in care mintea amorteste si nu mai controleaza, judeca si impune si se aude clar vocea inimii, supraeul care spune adevaruri (uneori fara logica rationala) ... asta in cazul in care vreo entitate nu si-a facut de cap cu dvs.

 

iubirea merge mana in mana cu starea de libertate si fericire...le simti instant pe amantrei

 

nu se poate numi iubire starea in care atarni dupa atentia cuiva si te dai cu capul de pereti ca nu-i langa tine...aia se numeste starea de atasament si nu face decat rau

 

deci: iubire, libertate si fericire ... ce mai conteaza argumentele ratiunii cand iubirea e atata de completa si pe toate le rezolva? :crazy:

 

 

 

http://www.mizuno.ro/taoteking.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×