Sari la conținut
Forum Roportal
mihaela1

Despre iubire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce este iubirea ? Habar nu am ... Dar legat de ce s-a scris mai devreme va pot spune doar ca nimic pe lumea asta nu m-ar putea opri sa fac orice sacrificiu pentru copii mei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce este iubirea ? Habar nu am ... Dar legat de ce s-a scris mai devreme va pot spune doar ca nimic pe lumea asta nu m-ar putea opri sa fac orice sacrificiu pentru copii mei .

 

vezi, asta'i iubirea ! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, ai spus doar ca'i o prostie ! :D

 

mult sex ... :bye:

mai sus am spus pas cu pas "de ce"...... dar unii nu au rabdare sa citeasca sau sa intrebe ,dar trag concluzii inainte :D

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
atita timp cit "salvezi" copilul...... :bye: multa iubire

nu ai de unde sa stii daca il salvezi pana nu faci ceva. si daca o faci din disperare sau prostie cum ziceti voi, cel putin ai sufletul impacat ca ai incercat sa faci ceva.

daca din iubire ti-ai da un rinichi pentru copilul tau nu e tot un sacrificiu? il poate salva sau nu. iti pui viata in joc sau nu. principiul e acelasi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce este iubirea ? Habar nu am ... Dar legat de ce s-a scris mai devreme va pot spune doar ca nimic pe lumea asta nu m-ar putea opri sa fac orice sacrificiu pentru copii mei .
si daca acel "sacrificiu"pe care copilul tau il vrea ii va face rau ? il vei mai face? (tine cont ca a nu il indeplini in "viziunea" lui e lipsa iubirii la tine ) :bye: multa iubire
nu ai de unde sa stii daca il salvezi pana nu faci ceva. si daca o faci din disperare sau prostie cum ziceti voi, cel putin ai sufletul impacat ca ai incercat sa faci ceva. daca din iubire ti-ai da un rinichi pentru copilul tau nu e tot un sacrificiu? il poate salva sau nu. iti pui viata in joc sau nu. principiul e acelasi.
se pare ca nu ne intelegem..... o "prostie" nu iti impaca sufletu(remuscari ca ai actionat fara "discernmant") - ce ai face daca sari si esti salvata doar tu de altul care ar fi putut salva copilul? dar fiind doi in apa a trebuit sa aleaga din diferite motive....... :D multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca acel "sacrificiu"pe care copilul tau il vrea ii va face rau ? il vei mai face? (

Pana nu ai copii nu poti intelege mare lucru :bye:

 

Daca am sti dinainte ce se poate intampla.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai sus am spus pas cu pas "de ce"...... dar unii nu au rabdare sa citeasca sau sa intrebe ,dar trag concluzii inainte :bye:

multa iubire

oricat ai "explica" e posibil ca unii sa simta altfel decat tine iubirea. asta ne si diferentiaza ca indivizi. modul cum percepem, cum simtim, cum iubim e.t.c.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce ai face daca sari si esti salvata doar tu de altul care ar fi putut salva copilul? dar fiind doi in apa a trebuit sa aleaga din diferite motive....... :bye: multa iubire

Poti fi tu in locul salvatorului...avem discernaminte diferite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest tip de iubire, care de fapt are foarte putin de-a face cu iubirea ... ei impartasesc un puternic sentiment de neputinta asupra propriei vieti. ... :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×