Sari la conținut
Forum Roportal
mora35

Ateii si agnosticii!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e niciun matematician pe aici sa explice odata despre punctele acestea?

Ce rost are? Unii stiu mai bine decat matematicienii cu ce se mananca geometria.

Dark Light, chiar citeam acum o carte de Dale Carnegie(nu, Mora, nu ma dau mare, vreau doar sa subliniez o idee :doh: ), in care bietul om a ajuns la concluzia ca cel mai bun mod de a castiga un conflict e de a-l evita, deoarece cu cat combati mai mult pe cineva, chiar daca ai dreptate, cu atat va fi mai inversunat in a sustine ca are dreptate. Asa ca q.e.d, u stand no chance :lol2:

 

Aaaa, apropo Mora, de chestia cu tu citesti atent toate posturile...se vede.Am mai scris undeva, dar in fine... SUNT ATEE. Fericita? Poti sa dormi mai bine noaptea? Ti-am argumentat si de ce sunt atee, dar ai ajuns tu la concluzia ca aberez. Fie ca tine, stii tu mai bine cum stau lucrurile in capul meu. Nu are rost sa incerc sa port o conversatie cu tine...as pierde din start. Asa ca, respectele mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Esti off-topic intr-un mod grosolan

2. Te scalzi in acelasi parazitism intelectual care-i caracterizeaza pe inca cativa aici, nu spui nimic, da' ai intrat si tu aici sa te scarpini pe burta

3. Ca o parere personala, daca tu "ai inteles" the Fountain, iti place filozofia servita cu polonicul, cu un aer pretentios. E de "inteles" The Fountain cum e de "inteles" Pop Idol. :doh: Daca ti-a spus ceva nou filmul ala, uita-te la Oblio, o sa te uimeasca filozofia din el.

 

Intr-adevar, nici "prietenilor mei cinefili" nu le-a placut. Ca de le placea, nu-i consideram cinefili. E atat de "adanc" The Fountain, ca are 51/100 pe metacritic. :lol2: Citez din Steven Rea, de la Philadelphia Inquirer:

Has to be one of the nuttiest, sappiest (literally), most unintentionally hilarious spectacles to come down the time-travel turnpike in eons.

 

Da' amu noah, daca tie ti-a coafat spiritualitatea, sa fii fericita. Cum nu te-ai putut abtine insa de la o eruptie de infantila pedanterie, am vrut doar sa pun in context valoarea acestei frizuri. Serviciu public, gratuit!

 

1.amice esti un amestec intersant de prostie, ingamfare, eruditie si inteligenta...promit sa te urmaresc.

2. cat despre "the fountain", nu a spus nimeni ca e o capodopera a cinematografiei, ci doar un film foarte misto din tona de rahaturi cu care ne sufoca america.. poate tu si "prietenii tai cinefili", aveti anumite probleme in legatura cu definirea propriei sexualitati, si atunci tendita de refulare e de a fii nitel macho, si a considera un film ca asta bun pentru femei in pauza dintre 2 telenovele, ce zici?:)

 

3.cat despre feminitatea mea, eu zic sa nu te culci pe o ureche, ca s-ar putea sa-ti intre in anumite orificii :).

4.si stai bland, asa mi-s eu, consider tot forumul asta un singur topic, deci treaba ca sunt offtopic e o .... trista :)

 

hai, continuati discutia asta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost are? Unii stiu mai bine decat matematicienii cu ce se mananca geometria.Dark Light, chiar citeam acum o carte de Dale Carnegie(nu, Mora, nu ma dau mare, vreau doar sa subliniez o idee :doh: ), in care bietul om a ajuns la concluzia ca cel mai bun mod de a castiga un conflict e de a-l evita, deoarece cu cat combati mai mult pe cineva, chiar daca ai dreptate, cu atat va fi mai inversunat in a sustine ca are dreptate. Asa ca q.e.d, u stand no chance :lol2: Aaaa, apropo Mora, de chestia cu tu citesti atent toate posturile...se vede.Am mai scris undeva, dar in fine... SUNT ATEE. Fericita? Poti sa dormi mai bine noaptea? Ti-am argumentat si de ce sunt atee, dar ai ajuns tu la concluzia ca aberez. Fie ca tine, stii tu mai bine cum stau lucrurile in capul meu. Nu are rost sa incerc sa port o conversatie cu tine...as pierde din start. Asa ca, respectele mele.
Multumesc ca ai trecut pe aici.Si ca ai precizat pozitia ta.Indiferent ce crezi tu ,nu vad nici un rost sa te contrazic sau sa contrazic pe cineva. Desi iti va parea ciudat nu fac prozelitism.Am intrebat si unii mi-au raspuns.Insa mojicii ma exaspereaza.Chiar daca par slefuiti.De aceea am reactionat poate mai violent decat era necesar.Daca te-a deranjat vreo postare te rog sa ma ierti.Multumesc!

[edit: limbaj agresiv; atac nejustificat la persoana]

Editat de Fr0z3nasic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma uit pe roportal si ma mir cateodata de fervoarea cu care ateii ataca credintele celor care pot crede.Cred ca intr-o oarecare masura necredinta provine din cauza "handicapului" lor de a putea sa priveasca puterea lui Dumnezeu in toate cele ce ne sunt date in lumea aceasta.Iar faptul ca nu sunt invredniciti sa se bucure de maretia si slava Dumnezeului celui vesnic viu le aduce un fel de frustare ,de aici si radicalismul lor vis a vis de cei ce cred.Oare am dreptate sau ma insel?

Eu am scris ceea ce cred .Sper sa puteti si voi sa ma ajutati sa inteleg cauza necredintei.

Ps.Huiduielile si injuraturile nu sunt argumente.

Multumesc!

 

mai femeie, intr-o lume in care voi si ateii stati la extreme pe linia asta numita crestinism, si dati cu pietre in altii,ca niste copii scapati de sub supravegherea parintilor in spatele blocului, macar sunt unii oameni care stau la mijloc si incearca sa va spuna ca faceti spume degeaba si unii si altii... nu e in natura firii umane sa cunoasca adevarul, cel putin nu in timpul existentei acesteia.

si chiar cei care stiu ca adevarul se gaseste ca de obicei undeva la mijloc, acolo unde probabil sunt ei,nu sunt capabil sa il vada pentru ca el se gaseste in alt plan decat al deranjului astuia numit existenta umana. asa ca de ce sa te chiorasti ca prostul in sus, daca tot stii ca nu poti bate pana acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.amice esti un amestec intersant de prostie, ingamfare, eruditie si inteligenta...promit sa te urmaresc.

2. cat despre "the fountain", nu a spus nimeni ca e o capodopera a cinematografiei, ci doar un film foarte misto din tona de rahaturi cu care ne sufoca america.. poate tu si "prietenii tai cinefili", aveti anumite probleme in legatura cu definirea propriei sexualitati, si atunci tendita de refulare e de a fii nitel macho, si a considera un film ca asta bun pentru femei in pauza dintre 2 telenovele, ce zici?:)

 

3.cat despre feminitatea mea, eu zic sa nu te culci pe o ureche, ca s-ar putea sa-ti intre in anumite orificii :).

4.si stai bland, asa mi-s eu, consider tot forumul asta un singur topic, deci treaba ca sunt offtopic e o .... trista :)

 

hai, continuati discutia asta :D

 

Mi se pare haios sa mai pomenesti de probleme de definire a propriei sexualitati cand iti tragi, ca un adevarat mascul, un user cu clare nuante feminine. :doh: Rosesti repede? Ai vocea subtire? I'm really scared now :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare haios sa mai pomenesti de probleme de definire a propriei sexualitati cand iti tragi, ca un adevarat mascul, un user cu clare nuante feminine. :doh: Rosesti repede? Ai vocea subtire? I'm really scared now :lol2:

 

esti prost amice , cum spuneam...nuantele "clare feminine", or fi pentru tine si amicii tai cinefili :)

dar esti simpatic cum te dai tu profund si erudit...asa ca sari peste, si desfasoara-te in continuare :)

Editat de Estel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
esti prost amice , cum spuneam...nuantele "clare feminine", or fi pentru tine si amicii tai cinefili :)

 

Avand in vedere ca n-ai invatat sa citezi corect pe cineva, ma indoiesc ca ai apucat liceul. :doh: Pe plantatii de mic, greu asa :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×