Sari la conținut
Forum Roportal
bidiu

Cum a aparut viata pe pamant

Postări Recomandate

nu`mi plac chestiile de genul... astora.. :cheer:

totusi ...sa revenim la topic :D

ce sa revenim ca suntem de acord si nu este contrazicere si nu are farmec ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa cum stim pamantul in timpul creeri lui a fost o adevarata,colosala minge de foc si viata nu a existat de loc...teoretic...dar totusi viata a aparut pe terra in mediul acvatic cum se explica acest lucru...oare ne-au vizitat extraterestri :o: lasand in urma lor viata la nivel celular care a evoluat pana la ce vedem noi in ziua de azi? :flowers:

 

Suntem un experiment al extraterestrilor... simpli cobai... si acu' mai trec din cand in cand pe la noi extraterestri sa vada ce fac "animalutele lor preferate" :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incerc sa fiu serioasa... :flowers: oricum... teoria cu extraterestrii e mult mai plauzibila decat cea cu Adam si Eva.. bla bla.. Dumnezeu :flowers: ... si totusi... :o: sunt multe teorii in legatura cu aparitia vietii pe Terra... eu una raman la extraterestrii mei :flowers:

Editat de SkaterGirl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum a aparut viata pe pamant?Simplu....ca ciupercile dupa ploaie.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce altceva sa spun decat ca....eu cred cu tarie in faptul ca Dumnezeu exista...si....nu stiu.... daca ati sta singuri, sa spunem, pe malul marii la un apus sau la un rasarit....nu ati simti o prezenta suprema, care , parca, face ca soarele sa rasara special pentru tine?? e o minunatie... nu am cuvinte sa spun...

oricum, spun ca etoria mea nu e o teorie....incercati sa citit Biblia, si va veti da seama ca este singura carte incontestabila... dati-va seama... lucrul acesta l-a spus char stiinta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce altceva sa spun decat ca....eu cred cu tarie in faptul ca Dumnezeu exista...si....nu stiu.... daca ati sta singuri, sa spunem, pe malul marii la un apus sau la un rasarit....nu ati simti o prezenta suprema, care , parca, face ca soarele sa rasara special pentru tine?? e o minunatie... nu am cuvinte sa spun...

oricum, spun ca etoria mea nu e o teorie....incercati sa citit Biblia, si va veti da seama ca este singura carte incontestabila... dati-va seama... lucrul acesta l-a spus char stiinta...

 

hehe... pai si eu cred in Dumnezeu... dar doar atat! pentru mine Biblia nu inseamna mare lucru... :yahoo: toata prostia cu Adam si Eva... te rog :yahoo: eu imi sustin teoria, extraterestrii au raspandit viata pe Terra... si totusi.. pe extraterestrii cine i-a facut? :yahoo: Probabil ca Dumnezeu... :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E atat de greu sa acceptati o varianta mai relevanta, precum teoria evolutionista?

 

si care-i problema daca mie imi place teoria cu extraterestrii? :think: fiecare crede ce vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×