Sari la conținut
Forum Roportal
bidiu

Cum a aparut viata pe pamant

Postări Recomandate

Pentru obscenitate :D nu insasi descrierea ar fi asa, doar interceptarea de catre tarabostes-ii nostri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da!!!voi aveti si alte idei..traznite..ca si a mea :good:

 

 

da doi extraterestri au venit la picnic pe pamant au facut sex si au avut scurgeri si asa sa creat hahhahah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca a scapat o musca de pe nava extraterestilor si ea a colonizat pamantul :pee

neh... ii lipsea mediul prielnic (rahatul) :hi:

 

.........pai eu chiar cred ca viata sa nascut in oceane.....doar stiti ca o femeie poate sa nasca la fel de bine si in apa :lol:"

mdea, pacat ca n-au si ramas acolo - in oceanele alea :D lol, ce liniste ar fi fost :P

 

da doi extraterestri au venit la picnic pe pamant au facut sex si au avut scurgeri si asa sa creat hahhahah

naspa faza cu scurgerile ... poate erau bolnavi :roll:

 

asa s-ar explica multe ... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
neh... ii lipsea mediul prielnic (rahatul) :hi:

mdea, pacat ca n-au si ramas acolo - in oceanele alea :D lol, ce liniste ar fi fost :lol:

naspa faza cu scurgerile ... poate erau bolnavi :roll:

 

asa s-ar explica multe ... ;)

 

 

 

a cerut alta ideie nebuna am dat-o .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vad ca in ultimul timp se apeleaza tot mai mult la teoria panspermica, cea conform careia viata p pamant e de origine extraterestra. e adevarat ca topicul asta se cheama "cum a aparut viata p pamant" si asta ar raspunde la intrebare dar, in cazul in care se accepta teoria panspermica, ma intreb: cum a aparut viata in univers? o intrebare la care e cel putin la fel d greu d raspuns. sau cumva p omenire nu o macina decat sa stie c se intampla p planeta noastra?

sa zicem k o civilizatie din afara sistemului nostru solar ar fi parasit planeta mama,din cauza k nu mai erau conditiii "prielnice vietii"si au ajuns p planeta noastra.asta inseamna k acei colonisti erau niste bacterii pentru-ca nu au plecat d p planeta lor fiind niste fiinte inteligente si cu o tehnolohie avansata si au ajuns aici k organisme unicelulare,asadar cu tot respectul pentru prmele forme d viata d p Terra :P ,nu prea imi vine sa cred k acele organisme unicelulare ar fi avut o tehnologie care sa le permita strabaterea unor distante de milioane d ani-lumina.poate doar cu asteroidul accelerat de 16:53 :P ,dar asta inseamna k colonizarea pamantului s-a facut accidental.

iar despre "conditii prielnice vietii"am din nou unele rezerve,ma intreb care sunt parametrii si conditiile existentei vietii,a facut cineva vreun raport? atat timp cat se cunosc forme de viata doar p planeta noastra cum se poate spune k p o planeta sunt conditii prielnice vietii sau nu? poate doar vietii noastre. mai ales k chiar p planeta noastra sunt forme d viata la temperaturile infermale din vulcanii subacvatici si in gheta de p antarctica, exista forme de viata care sfideaza presiunea la adancimi mari in oceane.....asadar d c am spune k nu pot exista forme d viata p soare d exemplu la milioane d grade celsius?

o ultima opinie in legatura cu locul in care a aparut viata p pamant:se crede k viata a aparut in apa deoarece cele mai vechi sedimente animale s-au gasit in oceane acu 3 mld si nu stiu cate mil d ani, adica cam p cand au aparut oceanele p Terra, si totusi ma intreb daca viata nu a aparut mai inainte de oceane?poate ca pamantul sub starea d "sfera d foc" era totusi gazda unor forme d viata adaptate la conditiile d atunci, cum am mentionar la ideea precedenta. astept contraargumente

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

exista multe teorii despre aparitia vietii pe pamant... sincer inca nu stiu care sa o aleg :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata poate imbraca si alte forme decat cele cunoscute pe Terra .

Cum a aparut asta e interesant dar nu capital.Interesanta e originea omului.Cel care constientizeaza existenta,ochiul materiei intors spre sine...

Cand ma gandesc la viata ma gandesc la viu ,ma gandesc la ADN ,ma gandesc la un program ce se poate perfectiona (evolutie).

Ce e de fapt ADN -ul??Am invatat cu totii pe la scoala.E o inlantuire logica de proteine .E ceva matematic ,diabolic de simplu dar cu uriase variante de expunere.E UN PROGRAM.

Aici cred ca se va afla ''marele secret al vietii"...

Viata a fost creata ''artificial "sigur nu s-a nascut de la sine (nu ma intrebati de catre cine ...ca nu stiu exact),evolutia exista .In cursul evolutiei programul a luat-o razna de mai multe ori.de fiecare data coordonatorii de program au intervenit pt a dirija programul pe calea care o aveau proiectata.Nu vi se pare aiurea ca au murit toti dino ,saurieni si au aparut brusc mamiferele(dintre toti saurieni au ramas crocodilii ..de ce ???nu erau nici pe departe cei mai evoluati sau adaptabili saurieni ..au scapat ...asta e orice program mai are si erori.)

Ajungem la etapa numita om.Apar la un moment dat mai multe forme umane.Perfect adaptate .Brusc dispar oamenii de Neanderthal(dupa o existenta lunga si stabila) sa faca loc unui humanoid mai putin adaptat, omul de Cromagnon.

Fiinta extrem de vulnerabila dar cu capacitati psihice aproape nelimitate.

Urmeaza ce ???

Chestia ca CINEVA ne-a creat din dragoste e o vrajeala de adormit copii mici.Ne-a creat cu un scop ??

Care ???

SAMAN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ganditi`va ca pe om l`a creeat extraterestrii , apoi ganditi`va cine a creeat pe extraterestrii . Ideea ca omul s`a format din apa , e si prin poeziile lui Eminescu , cu ideea cosmogoniei care la randu`l a preluat`o de la Schopenhaur dar ma rog ... filozofie ... :drunk: . Nu , deci ideea e ca omul a aparut BRUSC :D

Editat de g2gg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ganditi`va ca pe om l`a creeat extraterestrii , apoi ganditi`va cine a creeat pe extraterestrii . Ideea ca omul s`a format din apa , e si prin poeziile lui Eminescu , cu ideea cosmogoniei care la randu`l a preluat`o de la Schopenhaur dar ma rog ... filozofie ... :drunk: .

 

 

Auzi, tu ai fost furat, violat sau castrat de extraterestri?

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×