Sari la conținut
Forum Roportal
bidiu

Cum a aparut viata pe pamant

Postări Recomandate

.........pai eu chiar cred ca viata sa nascut in oceane.....doar stiti ca o femeie poate sa nasca la fel de bine si in apa 8)"

[snapbacca]54640[/snapbacca]

sa-a demonstrat !!! Dar cum ne-au disparut branhiile??hai ca printr-o absurditate..membrele sunt si inotatoarele dar branhiile???Capacitatea de a suporta presiuni??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da stii faza cu delfinii ca sa-au retras in ape ..cred ca are o oarecare coincidenta ca delfinii inteleg peste 100 (parca )de cuvinte uname!

DAr cum ramane u rechinii..adevarati carnivori.,nu simt nimic decat sange de la cam distanta...cred ca astea sunt mamiferele care au ramas inca de la inceput in ape!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aici vine discutzia: evolutzionism vs creatzionism.

Pai daca sunteti atenti si cititi in Biblie veti vedea ca mai intai a fost separat uscatul de ape...apoi au aparut vietuitoarele si la urma omul...Doar ca cele 7 zile ale creatiei pot insemna foarte mult in timpul Pamantului.Asa ca se poate spune ca viata a aparut intai in apa si nu ca viata a aparut din apa. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai daca sunteti atenti si cititi in Biblie veti vedea ca mai intai a fost separat uscatul de ape...apoi au aparut vietuitoarele si la urma omul...Doar ca cele 7 zile ale creatiei pot insemna foarte mult in timpul Pamantului.Asa ca se poate spune ca viata a aparut intai in apa si nu ca viata a aparut din apa. :D

 

 

De acord cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu alte cuvinte, originea vietii este supranaturala ?

In urma cu cativa ani am vazut intr-un catalog o imagine ce reprezenta un tablou intitulat "Originea lumii". Nu era deloc supranatural.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
descrie . cu cuvintele tale

Nu pot, ca-mi iau ban si mi-e tare frica... nu cred ca as supravietui. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×