Sari la conținut
Forum Roportal
bidiu

Cum a aparut viata pe pamant

Postări Recomandate

Auzi, tu ai fost furat, violat sau castrat de extraterestri?

:drunk:

 

 

Era o premisa , mai mult de atat era parerea mea pentru intrebarea celui care a creeat topic`ul . Multumesc pentru grija ta , imi place ca te implici in discutia noastra si postezi on-topic .

Editat de g2gg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa nu deschid un alt topic pe aceeasi tema.. si sa scriu aici desi ii putin cam vechi topicu.

Cum explica evolutionismu faptul ca pasarile zboara? O intrebare poate banala, dar ganditi'va ca pentru a zbura aripa trebuie sa aiba o anumita aerodinamica.. cea mai buna forma ii determinata de niste ecuatii.. se poate ca asa ceva sa evolueze fara sa fie creat de cineva inteligent? (nu neaparat dumnezeu, dar parerea mea ii ca cineva/ceva "inteligent" a tras putin de sfori)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci.. daca luam de la cea mai mica celula... la un organism complex, iti poti explica si singur cum aceste animale au inceput sa zboare. De la euglena verde, parameci, amiba... au ajuns la animale pluricelulare... si tot asa. pana cand au inceput sa evouleze si sa prezinte aripi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca a scapat o musca de pe nava extraterestilor si ea a colonizat pamantul :pee

 

incorect :cheer: , era soarele care degaja caldura ,care naste microbi si de aici homo-sapinsu':D

 

Am zis sa nu deschid un alt topic pe aceeasi tema.. si sa scriu aici desi ii putin cam vechi topicu.

Cum explica evolutionismu faptul ca pasarile zboara? O intrebare poate banala, dar ganditi'va ca pentru a zbura aripa trebuie sa aiba o anumita aerodinamica.. cea mai buna forma ii determinata de niste ecuatii.. se poate ca asa ceva sa evolueze fara sa fie creat de cineva inteligent? (nu neaparat dumnezeu, dar parerea mea ii ca cineva/ceva "inteligent" a tras putin de sfori)

"O intrebare poate banala, dar ganditi'va ca pentru a zbura aripa trebuie sa aiba o anumita aerodinamica.. cea mai buna forma ii determinata de niste ecuatii.. se poate ca asa ceva sa evolueze fara sa fie creat de cineva inteligent?" sti tu forma a fost sculptata pas cu pas si primele ecuatii legate de aerodinamica au plecat de la pasari si tot ce e creat de cineva inteligent este inspirat din natura sau din nevoile ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca citesti putin cateva scheme si vezi treptele evolutiei... poti sa`ti dai si tu seama de ce unii se bazeaza pe anumite teorii :cheer:

asta era ca o completare la ce-am spus yo ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu neaparat :cheer: daca te`a deranjat... asta e :D

nu mai ,copil nebun ;) eram curios pentru cine era remarca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
copil nebun? eu ? :cheer:

sunt in toate facultatile mintale ...so.. keep your eyes open!

is a figure of speach

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×