Sari la conținut
Forum Roportal
irinuca76

De ce este asa greu sa treci peste o despartire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aveti perfecta dreptate ..este greu sa treci peste o despartire pentru ca te-ai obisnuit cu omul pe care il iubesti si niciodata nu vei avea puterea sa zici gata l-am uitat nu mai il vreau in viata mea ..oricat de nenorocit ar fi oricat de urat s-ar purta cu tine ... eu cel putin asa sunt ..si sunt naiva si optimista ...si de multe ori sa zicem ca acepst optimism ioese in fatta ..pentru ca ma despart si cand simt ca nu miai suport se intampla sa ne impacam si sa redevenim ce am fost inainte ..daca poat sa il numesc optimism ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a spune ca utilizatorii forumului imi cunosc povestea si suferinta.Pe scurt , am fost amantul unei femei care se dadea victima.Mi-a cerut si i`-am oferit tot ce`si dorea.Am trait pt. ea si m-am hranit din fericirea ei ca acum cateva zile sa-mi spuna LA TELEFON ca s-a terminat.

 

 

Draga mea , atata timp cat sti ca nu tu esti motivul despartirii si ca ai facut tpt ce ti`a stat in putiinta pt. a face relatia sa mearga si el/ea a tot dat cu piciorul , de ce nu poti ? Eu sti cum fac ? Imi aduc aminte fiecare lucru frumos pe care l-am facut si ce am primit in schimb.Nu ma intelege gresit , au fost clipe nu frumoase , minunate , dar asa , am sufletul linistit.

 

 

Cu despartirile astea e cam la fel , indiferent de motiv , e ca un drog , primele zile trec mai greu.Ca si cu fumatul.

Stiu ca nu te poti gandi la cineva dar iesi odata in oras.Tin sa mentionez ca eu nici prieteni nu mai am ca si`a dorit mandra sa ma inchida intr-o camera si eu ca prostul m-am inchis in sensul ca acum nu mai pot merge in cercurile unde se ne vedeam ptr. ca exul i-a pus o conditie.Daca nu vrea pb. , o are la mana cu ceva sa nu ma mai vada acolo..

Asta era pt. ea dragoste iar pt mine telul cel mai important in viata.Relatia a durat ani, buni.i-am fost fidel si statornic.Am fost cum a vrut ea.Si ce primesc ? :blink:

 

 

NU NE MERITA !

 

 

Si acum ce primesc ? Indiferenta , minciuni si multe alte lucruri.

 

Stiu ca se va intoarce , asa-i firea noastra , suntem "idioti" prin felul nostru , si noi care traim pt. altii si cei care nu stiu aprecia.

 

Acum sa-mi termin ideea.Iesi intr-o seara in oras si uita`te in jur.Vei fii surprinsa sa vezi cati barbati frumosi sunt pe lumea asta.La fel si in cazul nu.Numai ca eu sunt genul are imi place sa trec peste , dupa sa trec la alta relatie.Femeia care ma va intalni acum nu are nici o vina pt. ce s`a intampla in relatia mea cu fosta.

 

 

Tin sa mentionez ca eu nu am injurat-o niciodata , nu am jignit-o folosind cuvinte "barbare".Totusi , a fost femeia "mea". Daca nu respecti persoana de langa tine , nu te respecti pe tine.

 

 

 

Te pup si nu uita.Cheia este sa te gandesti ce ai primit in schimbul sacrificilor tale !!!

Editat de tomuch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incep prin a spune ca utilizatorii forumului imi cunosc povestea si suferinta.Pe scurt , am fost amantul unei femei care se dadea victima.Mi-a cerut si i`-am oferit tot ce`si dorea.Am trait pt. ea si m-am hranit din fericirea ei ca acum cateva zile sa-mi spuna LA TELEFON ca s-a terminat.

 

Ati hranit reciproc niste iluzii; i-ai atribuit acelei femei niste calitati care existau doar in mintea ta! ghinionul tau e ca ea s-a "desteptat" prima!

Si tie iti va trece, lasa-ti un mic ragaz si in scurt timp o vei privi altfel!

Succes! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ati hranit reciproc niste iluzii; i-ai atribuit acelei femei niste calitati care existau doar in mintea ta! ghinionul tau e ca ea s-a "desteptat" prima!

Si tie iti va trece, lasa-ti un mic ragaz si in scurt timp o vei privi altfel!

Succes! :o:

 

 

nu erau in mintea mea.mi le-a inserat.e o diferenta.nu ea ma lovea si ma jignea iar eu ma simtem mangaiat si alintat,imi spunea ca ma iubeste pt. totdeauna si faceam dragoste.e o diferenta pe care nu o poti ignora.daca un cunostii detali ask :D

Editat de tomuch

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut o relatie de 1 an de zile...eu din buc ea din iasi,ne vedeam 1 la 2 sapt,ba venea ea ba ma duceam eu.

 

Statea cu chirie cu inca 2 baieti,am inceput sa banuiesc k ma inseala si asta pt k am prins-o mintind.Imi spunea k se duce cu o prietena undeva si prietena aia a ei era pe mess si multe altele,a primit un tel de la unul dintre baieti.

 

Intr-o seara am sunat-o sa ii zic noapte buna cum faceam de obicei, in timp ce vb cu ea am sunt si pe nr celui cu care credeam k ma inseala,auzeam cum ii suna tel,desi ea mi-a zis k e in camera(stand singura in camera)Cand am intrebat-o ce se aude mi-a zis alarma de la tel,i-am zis ca eu sunt pe tel respectivului si intors-o,k nu e in camer ,k s-a dus sa isi ia sucul din bucatarie si era ala acolo...

 

Problema este k eu sunt ala care sufera desi nu ar trebui,adica inca o am in minte am mai vb cu ea desi nu cred k am facut bine,tot zicea ca nu e adevarat ce cred,k ne e mai bine unul fara celalat, decat sa fim impreuna si sa ne certam non stop,mai si plange la tel...sincer nu mai stiu ce sa cred... si mi-e foarte greu sa ma abtin sa nu o sun si sa nu ma gandesc la ea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Problema este k eu sunt ala care sufera desi nu ar trebui,adica inca o am in minte am mai vb cu ea desi nu cred k am facut bine,tot zicea ca nu e adevarat ce cred,k ne e mai bine unul fara celalat, decat sa fim impreuna si sa ne certam non stop,mai si plange la tel...sincer nu mai stiu ce sa cred... si mi-e foarte greu sa ma abtin sa nu o sun si sa nu ma gandesc la ea...

 

Ţie'ţi place să fii pe locul 2, dar să te minţi că eşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand e final de drum .. mergi mai departe . trecutul nu te mai vrea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea spune k ne e mai bine unul fara altul tot ea spune ,sper sa mai vb mai si plange la tel(vrajala ieftina),sincer sa fiu mi-e greu fara ea dar loc de impacare nu o sa mai fie niciodata.

 

Macar daca isi gasea unul mai tanar si mai de doamne ajuta,de dak omul o sponsorizeaza,pe mine ma tinea de ochii lumi vezi doamne "oficial"

 

Daca nu aflam ,isi facea treaba cu ala si totul era ca si cum nu s-ar fii intamplat nimic,pt ea...eu tot inselat eram, pt 4 mil....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mie imi este greu si cand ti se dau papucii, este infiorator.

donsoara profesoara e in vacanta...cu logica. :)

adica cum? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×