Sari la conținut
Forum Roportal
irinuca76

De ce este asa greu sa treci peste o despartire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da striu ca nu pot sa il schimb ...in toatalitate ..pt ca din rau in mai bine l-am schimbat dar o parte din rau a ramas ... si da sunt mica ...si vreau sa invat sa fie cat mai bine ... sa am oviata perfecta ,,,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las-o, ca ie mica.

 

o las, o las... :o:

dar, tocmai pt ca e inca tanara, sa stie de pe-acum cum stau lucrurile... :)

sa nu ajunga ca noi... date cu capul de toti peretii(metaforic vorbind)... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o las, o las... :o:

dar, tocmai pt ca e inca tanara, sa stie de pe-acum cum stau lucrurile... :)

sa nu ajunga ca noi... date cu capul de toti peretii(metaforic vorbind)... :)

Degeaba ii zici, nu va intelege. Cum nu am facut-o nici eu, nici tu, nici nimeni. Va intelege abia dupa ce se va lovi de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze daca nu ati inteles ce am scris ..nu este vb ca nu stiu sa scriu :o: este vorgba ca sunt la birou ca am o tastatura tampita si ca de obicei scriu foarte repede si poate si din acest motiv apar unele erori ... o sa incerc sa le evit ca sa fie toata lumea multumita :) si ai dreptate la capitolul dragoste ...sunt slaba ...iubesc un nebun ...si nu vreau sa inteleg ca nu asa trebuie sa se poarte cu mine .... exista o mica farama in mine care spera ca o sa se schimbe ca o sa inteleaga prin ce trec si asa mai departe ... sau poate ca ma incapatanez sa il fac eu sa se schimbe ceea ce este foarte greu ...

 

Fetito, iti dau un sfat prietenesc. Sa-ti iasa pentru totdeauna din cap ca il ve schimba pe el sau pe oricine altcineva.Oamenii nu se schimba, doar se mai prefac uneori sa dea imaginea pe care tu o astepti, dupa care vei vedea din nou adevarata fire.

In popor se spune: Naravul din fire nu are lecuire.

Editat de buzdugan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetito, iti daun sfat prietenesc. Sa-ti iasa pentru totdeauna din cap ca il ve schimba pe el sau pe oricine altcineva.Oamenii nu se schimba, doar se mai prefac uneori sa dea imaginea pe care tu o astepti, dupa care vei vedea din nou adevarata fire.

In popor se spune: Naravul din fire nu are lecuire.

 

Daca aveai nevoie de intarire in ceea ce spune Buzdugan , iti pot confirma si eu adevarul enuntat de el mai sus .

Suntem atat de putin schimbatori , iar atunci cand aceasta schimbare este indusa de alta persoana vei avea neplacerea sa asisti la o revolta care nu-ti va fi de nici-un ajutor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am parasit-o pe cea cu care trebuia sa ma casatoresc cu 3 saptamani inainte de nunta. Ai impresia ca ea s-a simtit mai bine ca tine?

De ce ai parasit-o?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricat de mult ai fi indragostita de cineva si oricat de mult l-ai iubi, trebuie sa te gandesti si la tine...meriti oare sa suferi atat dupa un asemenea om?unde este mandria ta?cum adica l-ai sustinut economic?tu trebuie sa fii cea mai importanta persoana din viata ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetito, iti dau un sfat prietenesc. Sa-ti iasa pentru totdeauna din cap ca il ve schimba pe el sau pe oricine altcineva.Oamenii nu se schimba, doar se mai prefac uneori sa dea imaginea pe care tu o astepti, dupa care vei vedea din nou adevarata fire.

In popor se spune: Naravul din fire nu are lecuire.

Cum am mai spus, buzdugan.... nu va intelege pana nu va ajunge la aceeasi concluzie singura. Mai are multe de invatat despre dragoste si relatii. Este inca naiva si optimista ca totul va fi cum vrea ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a placut ce ai postat si este o apreciere pozitiva. Am vrut sa spun : limpede = lucid. Multi se autoamagesc cand se intampla sa se indragosteasca si de aici provin necazurile mai tarziu.

Ok. Scuze pt suspiciune dar in lumea asta virtuala e bine sa fim cat mai exacti in exprimare.

Cat despre iubire e problema complexa dar macar pana ne pierdem mintile si nu mai rationam e bine sa judecam omul celalalt dupa gesturile vorbele si faptele lui si nu dupa imaginatia si dorintele noastre. se dovedeste mereu ca o apreciere eronata duce la suferinta.

Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×