Jump to content
Forum Roportal
BlueNinja

Cea mai infricosatoare carte citita

Rate this topic

Recommended Posts

"De ce iubim femeile" (mircea cartarescu) ma face sa ma bag sub pat de fiecare data cand ii aud pomenindu-i-se numele.

Verific daca-s bine ferecate obloanele, ma uit suspicioasa si infricosata pe vizor, musc din perna clantanind din dinti.........uff, deja ma trec broboane de sudoare tot vorbind de cartea asta.

Critici elogioase, pagini tenebroase!

Edited by diclona

"tunelul" de ernesto sabato.doar ca...tocmai...citind-o,iti doresti sa-ti bata cineva la usa sau sa auzi un strigat in strada

Edited by parere

Nu e

Edited by Hortulanus

Din putinele carti citite aleg una:Zenobia de Gellu Naum,infricosator se suprarealista.....m-a marcat,intr-un mod ciudat......

norman spinrad------------the iron dream/visul de fier....

doamne fereste ...de recitit nu am incercat...inca mai am cosmaruri

Edited by vesperala

Hmmm... pe mine a reusit sa ma sperie cartea "Chinuieste-i pe copii" de John Saul... sau ar mai fi "Mana dreapta a diavolului" de acelasi autor... si lista ar putea continua... in general cartile de John Saul sunt infricosatoare :tease:

Hmmm... pe mine a reusit sa ma sperie cartea "Chinuieste-i pe copii" de John Saul... sau ar mai fi "Mana dreapta a diavolului" de acelasi autor... si lista ar putea continua... in general cartile de John Saul sunt infricosatoare

Si eu am vrut sa citesc o carte de John Saul dar am renuntat, erau chiar infricosatoare si intunecate.

ASME VIII

:jester:"