Sari la conținut
Forum Roportal
irinuca76

De ce este asa greu sa treci peste o despartire?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai inteles fix nimic. Normal ca astepti ca persoana de langa tine sa te respecte si sa se poarte frumos cu tine, dar oare te gandesti ca respectiva persoana poate nu e capabila de asa ceva?

 

Am inteles ce ai zis tu. Normal ca nu te gandesti ca n'ar fi capabil. Dar totusi daca ajungi la situatia asta, ce faci? Taci si'nghiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ce ai zis tu. Normal ca nu te gandesti ca n'ar fi capabil. Dar totusi daca ajungi la situatia asta, ce faci? Taci si'nghiti?

Nu. Ii dai un sut in fund si next.

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Limpede" are multe conotatii. unele peiorative. Poti sa-mi explici ce-ai vrut sa zici?

 

Mi-a placut ce ai postat si este o apreciere pozitiva. Am vrut sa spun : limpede = lucid. Multi se autoamagesc cand se intampla sa se indragosteasca si de aici provin necazurile mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm.. etse greu sa fiu realista la ora aceatsa ...de fapt in momente ca astea etse greu sa fii realist ai dreptate ...si totusi un pic de realim exista in mintea mea si imi dau seama ca nu etse bine ce fac ..poate k eu l-am incurajat in a se purta astfel cu mine ..nu etse prima data cand injura si face crize ..poate k realatia asta perfecta pe care eu zic ca o aveam etse doar in mintea mea ..in mintea lui poate k se simte inchis intro relatie de imagine sa zicem ..desi i-am zis k nu trebuie sa seimta asa ...si cateodata el imi da mie impresia k aceasta relatie este de suprafata ...dat la fel si poate contrar ...in alte momente imi arata ca sunt singutra pe care o iubeste si cu care vrea sa isi imparta viata ..incep sa cred k aceasta relatie se bazaeaza pe contraste ...si nu stiu cum pot sa o fac constanta cum sa fie o linie de plutire o linie care sa reziste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hmm.. etse greu sa fiu realista la ora aceatsa ...de fapt in momente ca astea etse greu sa fii realist ai dreptate ...si totusi un pic de realim exista in mintea mea si imi dau seama ca nu etse bine ce fac ..poate k eu l-am incurajat in a se purta astfel cu mine ..nu etse prima data cand injura si face crize ..poate k realatia asta perfecta pe care eu zic ca o aveam etse doar in mintea mea ..in mintea lui poate k se simte inchis intro relatie de imagine sa zicem ..desi i-am zis k nu trebuie sa seimta asa ...si cateodata el imi da mie impresia k aceasta relatie este de suprafata ...dat la fel si poate contrar ...in alte momente imi arata ca sunt singutra pe care o iubeste si cu care vrea sa isi imparta viata ..incep sa cred k aceasta relatie se bazaeaza pe contraste ...si nu stiu cum pot sa o fac constanta cum sa fie o linie de plutire o linie care sa reziste

Ai putea sa incepi prin a scrie cum trebuie. Iar apoi poti sa sa-ti dai seama ca dezordinea din mintea ta se reflecta pana si in asta.

Esti o persoana slaba. Mai ai timp sa devii puternica, dar pana atunci te vei da cu capul de toti peretii.

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca nu ati inteles ce am scris ..nu este vb ca nu stiu sa scriu :o: este vorgba ca sunt la birou ca am o tastatura tampita si ca de obicei scriu foarte repede si poate si din acest motiv apar unele erori ... o sa incerc sa le evit ca sa fie toata lumea multumita :) si ai dreptate la capitolul dragoste ...sunt slaba ...iubesc un nebun ...si nu vreau sa inteleg ca nu asa trebuie sa se poarte cu mine .... exista o mica farama in mine care spera ca o sa se schimbe ca o sa inteleaga prin ce trec si asa mai departe ... sau poate ca ma incapatanez sa il fac eu sa se schimbe ceea ce este foarte greu ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ai dreptate la capitolul dragoste ...sunt slaba ...iubesc un nebun ...si nu vreau sa inteleg ca nu asa trebuie sa se poarte cu mine .... exista o mica farama in mine care spera ca o sa se schimbe ca o sa inteleaga prin ce trec si asa mai departe ... sau poate ca ma incapatanez sa il fac eu sa se schimbe ceea ce este foarte greu ...

Nu am dreptate, stiu asta. Se va sfarsi tragic si tu vei suferi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze daca nu ati inteles ce am scris ..nu este vb ca nu stiu sa scriu :o: este vorgba ca sunt la birou ca am o tastatura tampita si ca de obicei scriu foarte repede si poate si din acest motiv apar unele erori ... o sa incerc sa le evit ca sa fie toata lumea multumita :) si ai dreptate la capitolul dragoste ...sunt slaba ...iubesc un nebun ...si nu vreau sa inteleg ca nu asa trebuie sa se poarte cu mine .... exista o mica farama in mine care spera ca o sa se schimbe ca o sa inteleaga prin ce trec si asa mai departe ... sau poate ca ma incapatanez sa il fac eu sa se schimbe ceea ce este foarte greu ...

 

Analizeaza toate lucrurile...si bune si rele si vezi daca se merita sa faci eforturile astea. Pe el nu'l poti schimba. Doar sa te schimbi tu ca sa'l determini si pe el sa faca asta, dar numai tu stii daca are rost sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi cer scuze daca nu ati inteles ce am scris ..nu este vb ca nu stiu sa scriu :o: este vorgba ca sunt la birou ca am o tastatura tampita si ca de obicei scriu foarte repede si poate si din acest motiv apar unele erori ... o sa incerc sa le evit ca sa fie toata lumea multumita :) si ai dreptate la capitolul dragoste ...sunt slaba ...iubesc un nebun ...si nu vreau sa inteleg ca nu asa trebuie sa se poarte cu mine .... exista o mica farama in mine care spera ca o sa se schimbe ca o sa inteleaga prin ce trec si asa mai departe ... sau poate ca ma incapatanez sa il fac eu sa se schimbe ceea ce este foarte greu ...

 

 

NICIODATA n-o sa poti schimba pe cineva , sa-l/s-o faci sa fie asa cum vrei tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×