Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Intrebare pentru roportalieni

Postări Recomandate

scopuri? ce scopuri am putea urmari? :blink:
mireluto, scopurile sunt cele care au adus lumea pe roportal. motivele. la tine care au fost? :fool:
Primul care mi-a dat feedback a fost Dune (asta ca sa stiti si voi de ce imi e mie drag).
acum nu stiu daca asta i-a fost scopul la momentul respectiv, dar iote ca a realizat ceva :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincera sa fiu, nu cred ca scopurile comune ne leaga. Am stat si m-am gandit si mi-am dat seama ca suntem foarte diferiti si avem principii de viata diferite, multi dintre noi, astia vechii, care am mai tinut legatura.

Probabil ceea ce ne leaga e dorinta de comunicare, dorinta de a avea prieteni, pentru ca personal recunosc ca nu am..

Dar, dac-ar fi sa ne punem pe masa cartile cu care jucam in viata... ar iesi o cearta, de nu stiu cati dintre noi ar ramane pana la sfarsit... Honestly.

Am luat fiecare din ceilalti partile bune. Ne este usor sa mentinem relatii cordiale si chiar mai mult, pentru ca suntem departe unii de altii si probabil ca e si mai bine asa.

Ceea ce ma face sa fiu retinuta este ca am perceput multe fete noi ca fiind un pic fatarnice si doritoare sa se integreze in grupul vesel. Incet-incet, noi ne-am retras din acel grup, care facea atmosfera in fiecare dimineata pe chat. De ce? Pai in afara de "va iubesc", :cheer: si :cheer: si :dance4:, altceva nu mai vedeai pe acolo. Plus conversatii diluate care ocupau pagini intregi de-ti era lehamite sa mai citesti atata, pagini in care nu se zicea nimic. Aia e. Din punctul meu de vedere.

Nu cred ca-s toate chiar asa roz intre noi, membrii in general, dupa cum vrem sa para. In plus, daca vreau sa-mi exprim afectiunea fata de prietenii pe care ii cunosc si la care tin si vitavercea, nu umplu forumul de emo-uri cu floricele, ci ii sun sau ma intalnesc cu ei. Sau le zic pe messenger ce am de zis.

Ce se face pe forum e abureala. Imi vine greu sa cred ca toti suntem numai lapte si miere in realitate. Da' aicea zici ca-i raiul pe pamant, cand intri pe chat se aud harpele. Nu acuz pe nimeni in mod particular, ci intreg circul asta.

 

Animozitatea vechi-noi mi se pare o gogorita, nu e nimic fondat. Mie-mi sunt antipatici si din cei vechi, si daca-mi place unul nou, nu mi-e rusine sa i-o zic.

 

Mdeaa ce exercitiu de dactilo am facut :cheer:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce se face pe forum e abureala. Imi vine greu sa cred ca toti suntem numai lapte si miere in realitate. Da' aicea zici ca-i raiul pe pamant, cand intri pe chat se aud harpele. Nu acuz pe nimeni in mod particular, ci intreg circul asta.

:)

imi aduc aminte ca atunci cand intram eu pe chat nu canta nici o harpa :P Ce vremuri ... am ajuns sa fiu nostalgica dupa certurile noastre ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce se face pe forum e abureala.

Asta e clar ! Mai rau - sau bine...tine de om cum percepe - e cand incepe sa se barfeasca :) ...ca ala e asa ca ala e invers...ca ala se da viteaz si de fapt nu e.E practic imposibil sa legi prietenii adevarate prin net mai ales ca fiecare dintre noi are o varsta la care f. greu mai accepti prieteni noi !!!

Editat de SanakhtenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alinuto, crede-ma ca si mie mi-e dor 8) Acuma nu m-as mai certa cu tine :)

 

Asta e clar ! Mai rau - sau bine...tine de om cum percepe - e cand incepe sa se barfeasca

Dezbateri, nu barfe :o: Desi sunt una din cei care fac comentarii diveeerse ;) acu' pe moment nu-mi amintesc vreo barfa... La urma urmei, barfa zice-se ca e vorba proasta zisa pe la spate, or aicea evri badi vede tot, deci nu e chiar barfa :o: Ce zicem noi pe piemuri si pe messengere, e alta mancare de peste :)

 

E practic imposibil sa legi prietenii adevarate prin net mai ales ca fiecare dintre noi are o varsta la care f. greu mai accepti prieteni noi !!!

D-aia ne si intalnim, sa vedem daca exista "chimie". Si vorbeste in dreptul tau, da! :P Io n-am "o varsta" si accept prieteni noi oricand, da' prieteni sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acu' pe moment nu-mi amintesc vreo barfa...

sa-mi spui cand iti vei aduce aminte :P

Si vorbeste in dreptul tau, da! :bye: Io n-am "o varsta" si accept prieteni noi oricand, da' prieteni sa fie!

absolut ca am vb in dreptul meu.cand m-am referit la varsta nu am facut pe nimeni batran/a...iti dau un exemplu simplu : o familie se muta dintr-un oras in altul : garantat fiul cel mic isi va face mult mai usor prieteni decat fiul cel mare - varsta minima ptr. fiul cel mare este de 16 ...intre 16 si 18 mai cauta si poate fi primit dar daca are peste 18 poti fi sigura ca prietenii sai vor fi cei din liceu/fac/loc de munca .

nu-s eu criticu lu' peste sa vorbesc despre asa ceva si nici n-am vrut sa jignesc pe cineva..mi-am spus opinia si nimic mai mult -o repet chiar...amicitie prin net-respectiv forum -?posibil doar daca individul are nevoie disperata de un amic ...

ce spui tu de chimie e cu totul altceva...dar asta e numai opinia mea si poate foarte bine fi gresita si...nu vreau sa lungesc discutia - am alunecat spre off-...e clar ca nu m-ai inteles ...nu vad de ce ai intelege acum!!

Editat de SanakhtenreTao

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

8) A fost o gluma :P Proasta, da' gluma :P .. bineinteles c-am inteles! io chiar AM o varsta si chiar sunt ciufuta si chitibusara cand vine vorba de prieteni, stiu ca ai dreptate.

 

P.S mai ai multe nume din-astea de mi se innoada limba-n gura cand le citesc? :bye:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ceea ce ne leaga e dorinta de comunicare, dorinta de a avea prieteni, pentru ca personal recunosc ca nu am..

Dar, dac-ar fi sa ne punem pe masa cartile cu care jucam in viata... ar iesi o cearta, de nu stiu cati dintre noi ar ramane pana la sfarsit... Honestly.

Incet-incet, noi ne-am retras din acel grup, care facea atmosfera in fiecare dimineata pe chat. De ce? Pai in afara de "va iubesc", :P si :kisses: si :bye:, altceva nu mai vedeai pe acolo. Plus conversatii diluate care ocupau pagini intregi de-ti era lehamite sa mai citesti atata, pagini in care nu se zicea nimic. Aia e. Din punctul meu de vedere.

Nu cred ca-s toate chiar asa roz intre noi, membrii in general, dupa cum vrem sa para. In plus, daca vreau sa-mi exprim afectiunea fata de prietenii pe care ii cunosc si la care tin si vitavercea, nu umplu forumul de emo-uri cu floricele, ci ii sun sau ma intalnesc cu ei. Sau le zic pe messenger ce am de zis.

Ce se face pe forum e abureala. Imi vine greu sa cred ca toti suntem numai lapte si miere in realitate. Da' aicea zici ca-i raiul pe pamant, cand intri pe chat se aud harpele. Nu acuz pe nimeni in mod particular, ci intreg circul asta .

Deci dupa tine cum o da omul tot nu e bine ..:)

Daca joaca cu cartiile pe fata iese cearta ,daca ofera florii este deplasat .Asta imi aduce aminte de o reclama la TV , unde orice ai face ..nu este bine .

Ce observ eu este ca marea majoritate a celor dupa forum sunt "etichetati" gresit, acum nu stiu daca voit sau intamplator, vad doar multa superficialitate.

Poate si din faptul ca nu toti avem aceleasi scopuri.Unii cauta sa se destinda ,relaxeze, alti sa comunice si asa se ajunge la polemici si etichetari. :)

P.S. Pentru Amarena ... :P 8) ;) :flowers: :flowers: ( :imao: )

auzi ..harpele ??

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Venind din partea ta... :bye:

Aia cu cartile era altceva, mai citeste o data...Sau de doua ori.

Nu etichetez pe nimeni. E doar ce am simtit eu. N-ai inteles nimic, sau ai intors-o ca la Ploiesti. Auzi, superficialitate.

La nivel de relatii interumane, putem vorbi de altceva aici, pe forum, decat de superficialitate?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×