Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Intrebare pentru roportalieni

Postări Recomandate

Stiu ca exista animozitati create intre vechii roportalieni , care au tot respectul meu si noii roportalieni .

Ce anume creeaza aceasta stare de iritare ?

 

greu de spus ... si noi cei vechi ne'am tot gandit la asta , cumva spiritul care dainuia pe forumul asta a murit, in parte datorita noua , pentru ca am permis sa se intample asta , dar si orgoliile au jucat un rol important .

 

nu vreau sa judec pe nimeni si nici nu sunt in masura sa o fac, poate ca perioada orgoliilor a trecut, poate ca nu ... .

 

 

Cei din urma sunt mai uniti, cei dintai sunt dezorientati, si fac si ei fata cum reusesc. Cei vechi au glume intre ei pe care le inteleg, cei noi mai stau pe margine sau isi incearca norocul. Cei vechi se simt uneori indreptatiti sa faca teste, sa dea examene, de intrare in colectiv, cei noi fie le accepta si se supun trierii, fie raman "independenti". Unii noi se zbat prea mult pentru a fi acceptati, si asta deranjeaza, altii stau mult prea indiferenti.

 

cei vechi ... s'a dovedit ca unitatea "celor vechi" e destul de fragila .

 

 

 

in alta ordine de idei, recunosc ca putini au fost din cei noi care mi'au intrat pe sub piele si pana la urma ce pana mea , nu'i pot placea pe toti :P

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am mai vb cu ea....

greu de spus ... si noi cei vechi ne'am tot gandit la asta , cumva spiritul care dainuia pe forumul asta a murit, in parte datorita noua , pentru ca am permis sa se intample asta , dar si orgoliile au jucat un rol important .nu vreau sa judec pe nimeni si nici nu sunt in masura sa o fac, poate ca perioada orgoliilor a trecut, poate ca nu ... .cei vechi ... s'a dovedit ca unitatea "celor vechi" e destul de fragila .in alta ordine de idei, recunosc ca putini au fost din cei noi care mi'au intrat pe sub piele si pana la urma ce pana mea , nu'i pot placea pe toti :D
raul ai dreptate, poate am sperat la prea mult si de aici si dezamagirea

nu toti au disponibilitate spre socializare: orgolii, vanitate, impunere de opinii....etc :P

Editat de puiu.t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
greu de spus ... si noi cei vechi ne'am tot gandit la asta , cumva spiritul care dainuia pe forumul asta a murit, in parte datorita noua , pentru ca am permis sa se intample asta , dar si orgoliile au jucat un rol important .nu vreau sa judec pe nimeni si nici nu sunt in masura sa o fac, poate ca perioada orgoliilor a trecut, poate ca nu ... .cei vechi ... s'a dovedit ca unitatea "celor vechi" e destul de fragila .in alta ordine de idei, recunosc ca putini au fost din cei noi care mi'au intrat pe sub piele si pana la urma ce pana mea , nu'i pot placea pe toti :)
Hmmm si pana ta ce puii mei spune de mine ? :)
Sa fiti iubiti cu totii: si tineri si maturi si batrani!
Unul din roportalienii vechi si tare dragi mie . O inchinaciune in fata ta , Big :D
raul ai dreptate, poate am sperat la prea mult si de aici si dezamagireanu toti au disponibilitate spre socializare: orgolii, vanitate, impunere de opinii....etc :doh:
Un alt roportalian cu vechime . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu-si are rostul , sau daca mai exista vreun topic deschis pe aceeasi tema rog moderatorii cu scuzele de rigoare sa fie inchis .

Stiu ca exista animozitati create intre vechii roportalieni , care au tot respectul meu si noii roportalieni .

Ce anume creeaza aceasta stare de iritare ?

Mi-as dori din suflet ca raspunsurile sa le aflam in special de la roportalieni cu mai vechi " state " pe forum .

 

Va multumesc

Imi pare rau ca sunt unii care se simt pe dinafara.

Eu sunt una din cei vechi, cand am ajuns si eu aici ma simteam poate la fel de in plus ca cei noi de-acum.

 

E adevarat, se creaza unele cercuri, mai degraba cred pentru ca unii ne-am si intalnit in realitate.

 

Intotdeauna e loc si pentru cei noi.

De exemplu noi nu ne cunoastem :blink:, desi ti-am citit cu interes blogul.

 

Poate vii si tu la intalneala sa ne cunoastem mai bine :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
I

E adevarat, se creaza unele cercuri, mai degraba cred pentru ca unii ne-am si intalnit in realitate.

 

nu asta cred ca formeaza cercurile ci trasaturile comune...:fool: a..si scopurile comune, bineinteles :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu asta cred ca formeaza cercurile ci trasaturile comune...:fool: a..si scopurile comune, bineinteles :fool:

scopuri? ce scopuri am putea urmari? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe vremea cand eram eu noua pe forum tremuram la fiecar epostare c apoate se ia cineva de raspunsul meu. Pt mien nue r anici un virtual, imi batea inima pe bune, de-mi peznea. Primul care mi-a dat feedback a fost Dune (asta ca sa stiti si voi de ce imi e mie drag). Inca nu stiam sa intru in profil sa vad cine era. A mai durat cateva zile pana m-am prins. La chat eram fermecata de familiaritatea userilor. Vroiam sa ma bag in seama dar m-am prins greu care sunt cutumele. Apoi... a cam venit d ela sine.

Cand aveam luni bune de roportal, dupa intalnirea de la 1 octombrie cand deja era de-ai casei au intrat membrii noi pe forum. Acum eu eram veterana. Mi-au placut teribil, mi s-a parut ca s-au adaptat instantaneu (si am fost uluita sa aflu cat sunt de tineri si de vivaci la minte - asta de la topicurile pe unde ma preumblam) si au fost imediat integrati in cercul vorbaretilor. Asa ca eu n-am sesizat animozitati.

SI inca ceva. Acum cu intalnirea de la 1 octombrie dintre membrii vechi sunt unii care vad intalnirea ca un fel de club cu intrare preferentiala. Ceea ce nu e. Adica nu numai cei noi ar avea rezerve ci si din cei vechi care probabil au ramas noi cand e vb de intalniri directe. Ca pe forum sunt absolut de-ai casei. Dar live...

 

Asaca eu nu prea vad diferenta intre noi si vechi.

 

Asa .. SI acum sa trecem la topicul ala cu intalnirea sa vedem cati suntem, vechi si noi la gramada...:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×