Sari la conținut
Forum Roportal
Ma

Intrebare pentru roportalieni

Postări Recomandate

Imi pare rau ca sunt unii care se simt pe dinafara.Eu sunt una din cei vechi, cand am ajuns si eu aici ma simteam poate la fel de in plus ca cei noi de-acum. E adevarat, se creaza unele cercuri, mai degraba cred pentru ca unii ne-am si intalnit in realitate.Intotdeauna e loc si pentru cei noi.De exemplu noi nu ne cunoastem :lol2:, desi ti-am citit cu interes blogul.Poate vii si tu la intalneala sa ne cunoastem mai bine :P
Mie mi-ai fost draga de la inceput Mireluta si ti-am urmarit cu interes "sarcina" si chiar te-am felicitat pentru bebeluc . :yahoo: Cat priveste intalnirea nu stiu daca imi este mie locul acolo . Probabil voi sunteti cei care trebuie sa reanviati o intalnire care v-a facut placere . :)
Pe vremea cand eram eu noua pe forum tremuram la fiecar epostare c apoate se ia cineva de raspunsul meu. Pt mien nue r anici un virtual, imi batea inima pe bune, de-mi peznea. Primul care mi-a dat feedback a fost Dune (asta ca sa stiti si voi de ce imi e mie drag). Inca nu stiam sa intru in profil sa vad cine era. A mai durat cateva zile pana m-am prins. La chat eram fermecata de familiaritatea userilor. Vroiam sa ma bag in seama dar m-am prins greu care sunt cutumele. Apoi... a cam venit d ela sine. Cand aveam luni bune de roportal, dupa intalnirea de la 1 octombrie cand deja era de-ai casei au intrat membrii noi pe forum. Acum eu eram veterana. Mi-au placut teribil, mi s-a parut ca s-au adaptat instantaneu (si am fost uluita sa aflu cat sunt de tineri si de vivaci la minte - asta de la topicurile pe unde ma preumblam) si au fost imediat integrati in cercul vorbaretilor. Asa ca eu n-am sesizat animozitati. SI inca ceva. Acum cu intalnirea de la 1 octombrie dintre membrii vechi sunt unii care vad intalnirea ca un fel de club cu intrare preferentiala. Ceea ce nu e. Adica nu numai cei noi ar avea rezerve ci si din cei vechi care probabil au ramas noi cand e vb de intalniri directe. Ca pe forum sunt absolut de-ai casei. Dar live... Asaca eu nu prea vad diferenta intre noi si vechi. Asa .. SI acum sa trecem la topicul ala cu intalnirea sa vedem cati suntem, vechi si noi la gramada...:yes:
Qusay ma regasesc in intregime in cuvintele tale . Mult timp mi-a fost teama sa ma aventurez intr-o conversatie cu "veteranii " Si aveam tot timpul teama ca ceea ce spun s-ar putea sa trezeasca vreo replica acida . Dar atunci cand am intrat simteam pe toti altfel . Acum , probabil ca fiecare se schimba . Ai fost printre primele persoane apelate pe PM . :) :yes:
Sincera sa fiu, nu cred ca scopurile comune ne leaga. Am stat si m-am gandit si mi-am dat seama ca suntem foarte diferiti si avem principii de viata diferite, multi dintre noi, astia vechii, care am mai tinut legatura.Probabil ceea ce ne leaga e dorinta de comunicare, dorinta de a avea prieteni, pentru ca personal recunosc ca nu am.. Dar, dac-ar fi sa ne punem pe masa cartile cu care jucam in viata... ar iesi o cearta, de nu stiu cati dintre noi ar ramane pana la sfarsit... Honestly. Am luat fiecare din ceilalti partile bune. Ne este usor sa mentinem relatii cordiale si chiar mai mult, pentru ca suntem departe unii de altii si probabil ca e si mai bine asa. Ceea ce ma face sa fiu retinuta este ca am perceput multe fete noi ca fiind un pic fatarnice si doritoare sa se integreze in grupul vesel. Incet-incet, noi ne-am retras din acel grup, care facea atmosfera in fiecare dimineata pe chat. De ce? Pai in afara de "va iubesc", :D si :) si :doh:, altceva nu mai vedeai pe acolo. Plus conversatii diluate care ocupau pagini intregi de-ti era lehamite sa mai citesti atata, pagini in care nu se zicea nimic. Aia e. Din punctul meu de vedere. Nu cred ca-s toate chiar asa roz intre noi, membrii in general, dupa cum vrem sa para. In plus, daca vreau sa-mi exprim afectiunea fata de prietenii pe care ii cunosc si la care tin si vitavercea, nu umplu forumul de emo-uri cu floricele, ci ii sun sau ma intalnesc cu ei. Sau le zic pe messenger ce am de zis.Ce se face pe forum e abureala. Imi vine greu sa cred ca toti suntem numai lapte si miere in realitate. Da' aicea zici ca-i raiul pe pamant, cand intri pe chat se aud harpele. Nu acuz pe nimeni in mod particular, ci intreg circul asta.Animozitatea vechi-noi mi se pare o gogorita, nu e nimic fondat. Mie-mi sunt antipatici si din cei vechi, si daca-mi place unul nou, nu mi-e rusine sa i-o zic.
Amarena , un om caruia am incercat zadarnic sa-i atrag atentia . Mea culpa ca nu am stiut sa o fac . :)Probabil pentru faptul ca am mai postat pe la" Ceva despre cel de sus " , am fost perceputa ca o lingusitoare si o pupincurista . Nu sunt asa , acest lucru nu m-a caracterizat niciodata . Cat priveste barfele de pe Chat , eu personal intru de obicei sa dau binete si inca cateva posturi dupa care ma retrag deoarece nu stiu multe din discutiile ce se poarta si nu-mi place sa deranjez .Am cunoscut si in realitate cativa roportalieni . Mi-a facut placere . Si eu am nevoie de prieteni , de comunicare si sincer vorbind sunt destul de suspicioasa cu cei din jur . Editat de shimadzu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca nu-si are rostul , sau daca mai exista vreun topic deschis pe aceeasi tema rog moderatorii cu scuzele de rigoare sa fie inchis .

Stiu ca exista animozitati create intre vechii roportalieni , care au tot respectul meu si noii roportalieni .

Ce anume creeaza aceasta stare de iritare ?

Mi-as dori din suflet ca raspunsurile sa le aflam in special de la roportalieni cu mai vechi " state " pe forum .

 

Va multumesc

cred ca aceasta nelamurire a ta e raspunsul la comentariul lasat mie de catre tine (tin sa precizez ca eu fac parte dintre " noii " )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Venind din partea ta... :yahoo:

Aia cu cartile era altceva, mai citeste o data...Sau de doua ori.

Nu etichetez pe nimeni. E doar ce am simtit eu. N-ai inteles nimic, sau ai intors-o ca la Ploiesti. Auzi, superficialitate.

La nivel de relatii interumane, putem vorbi de altceva aici, pe forum, decat de superficialitate?

Aaa..nu am spus ca tu personal etichetezi..vorbeam la modul general.

Am spus ca discutiile sunt normale ,pe un forum..sau acest gen de discuti.(referitor la ce spuneai.. :) )

..dar superficialitate ..mult mai multa decat in ..real..:yes:

P.S. Auzi..harpele ..? :lol2: :doh: :) sau ..harpiile ..

 

cred ca aceasta nelamurire a ta e raspunsul la comentariul lasat mie de catre tine (tin sa precizez ca eu fac parte dintre " noii " )

..si io ..si io..tot nou.. :) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mdea, le cam aud. Ar trebui sa stii ca nu ma innebunesc sa primesc flori.

Stiu ..era ceva ..intentionat..:doh:

Si ce ai vrut sa spui cu ..Venind din partea ta. :lol2: ?

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haoliooo praleoooo... Nu mai dezgropa mortii!!

ar iu toching tu mi..? :lol2:

cine a murit ..? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am avut probleme de integrare pe forum. Asta pana pe la jumatea vechimii mele aici, cand o persoana cu stat de plata ingalbenit de vreme pe forum, m-a anuntat ca nu pot sa ma compar cu ea, pentru ca ea are vechime pe forumul asta :lol2: Sunt ferm convinsa ca mai exista si alte persoane cu vechime aici care au senzatia ca inteligenta este egala cu vechimea pe un forum.

In rest, nici cu noi, nici cu vechi n-am avut probleme :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-am avut probleme de integrare pe forum. Asta pana pe la jumatea vechimii mele aici, cand o persoana cu stat de plata ingalbenit de vreme pe forum, m-a anuntat ca nu pot sa ma compar cu ea, pentru ca ea are vechime pe forumul asta :doh: Sunt ferm convinsa ca mai exista si alte persoane cu vechime aici care au senzatia ca inteligenta este egala cu vechimea pe un forum.

In rest, nici cu noi, nici cu vechi n-am avut probleme :)

..adica se plateste ca stai pe forum..? :lol2:

..mie de ce nu mi-a spus nimeni pana acum.. :) ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..adica se plateste ca stai pe forum..? :lol2:

..mie de ce nu mi-a spus nimeni pana acum.. :doh: ..

no ce ma bucur ca te-ai pus pe carcoteala :) era un fel de a sublinia vechimea persoanei respective pe forum, galbejitule! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×